שתף קטע נבחר

גנץ: "אנחנו לא באח הגדול, לא עושים מה שישמח את הציבור"

בראיון ראשון אחרי "צוק איתן", הרמטכ"ל משיב אש לשרים ("לפעמים כשאני לא אומר כלום זה לא פחות חזק"), לטענות שצה"ל חסר יצירתיות ("מי שאומר את זה יש לו אחריות רק לקיים כנס") ולביקורת על המבצע ("יביא שקט לדרום לתקופה ממושכת"). הראיון המלא - מחר ב-ynet

רב-אלוף בני גנץ אמור לפשוט מדים בעוד ארבעה חודשים, וייזכר כנראה בעיקר כרמטכ"ל של מבצע "צוק איתן". תחת אש הביקורת, בראיון ראשון אחרי הלחימה בעזה הוא אומר ל-ynet: "ממה שאני שומע ברחוב, המושג חמיצות נוגע רק למי שאומר אותו ולא לאדם ברחוב. אנחנו לא ב'אח הגדול', שעושים מה שישמח את הציבור".

 

גנץ מדגיש שפעל בהתאם ליעדי הדרג המדיני, שלא כללו את כיבוש הרצועה או מיטוט חמאס. על התלונות שנשמעו גם מכיוון שרים בקבינט הוא אומר: "אני לא צריך להגיד כלום, ולפעמים כשאני לא אומר כלום זה לא פחות חזק. הטענות האחרות על חוסר יצירתיות נאמרות על-ידי מי שיש לו אחריות לכלום חוץ מלקיים כנס".

לפעמים כשאני שותק זה לא פחות חזק. גנץ (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
לפעמים כשאני שותק זה לא פחות חזק. גנץ(צילום: גיל יוחנן)

לדברי הרמטכ"ל, את כוחו של צה"ל - ובעיקר את כוח העמידות של החברה הישראלית - גם מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה הבין: "אתה יודע כמה שבויים היו לנו במלחמת יום כיפור? מדינת ישראל שמה לעצמה בנושא סטנדרטים שונים אחרי גלעד שליט ולא ויתרה, כמו במקרה שלושת הנערים, עד שמצאנו את הגופות. יש התפכחות בחברה והבנה שאם אנו חפצי חיים אנו צריכים לשלם מחיר שיכול לקרות במצב שבו עשר חטיבות נלחמות בתוך הרצועה".

דף מת? "יש ימים שכן, ויש ימים שלא" (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
דף מת? "יש ימים שכן, ויש ימים שלא"(צילום: גיל יוחנן)
 

עוד בראיון מסביר גנץ את דבריו ב"נאום הכלניות" המושמץ לתושבי הדרום, שבו קרא להם לשוב לבתיהם אף על פי שהאש המשיכה. "להערכתי, מבצע צוק איתן תרם לביטחון הלאומי של מדינת ישראל ויביא שקט לתושבי הדרום לתקופה ממושכת", אמר.

 

גנץ מדבר על אירועי "נוהל חניבעל" ברפיח בזמן המרדף אחר הדר גולדין ז"ל, ומתייחס לניסיון חיסולו של ראש הזרוע הצבאית של חמאס מוחמד דף. אז הוא מת? "יש ימים שכן ויש ימים שלא".

 

מה שגנץ יודע בוודאות הוא שתקציב הביטחון לא מספיק, גם אחרי התוספות. "הצבא לא צריך להיות מסכן שמחטטים לו בגרושים במקום להסתכל על המאקרו", מדגיש הרמטכ"ל.

 

הראיון המלא - מחר בבוקר ב-ynet

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
גנץ בראיון. "ישראל שינתה סטנדרטים אחרי שליט"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים