שתף קטע נבחר

הנשיא ריבלין על סער הפורש: "מנהיג אחראי"

נשיא המדינה התייחס באירוע מיוחד להחלטתו של שר הפנים לפרוש מהחיים הפוליטיים: "תמשיך לגלות את אותו חוש של מנהיגות". השר סער קרא ליהודים ולמוסלמים לנהוג בכבוד הדדי במועד המשותף של יום כיפור וחג הקורבן: "גלו סבלנות כלפי דתו ומנהגיו של האחר". כמה מהנואמים קראו לסער לחזור בו מן הפרישה

"גלו סובלנות למנהגיו של האחר". על רקע סמיכות יום הכיפורים וחג הקורבן (עיד אל-אדחא), קרא הערב (יום ה') שר הפנים גדעון סער לאזרחיה היהודים והמוסלמים של המדינה לנהוג בכבוד הדדי. בנאום שנשא באירוע המרכזי לקראת חג הקורבן שהתקיים בכפר יאסיף קרא גם סער לראשי הרשויות היהודים והמוסלמים לפעול להתחשבות הדדית. סער התקבל בחום רב באירוע, וחלק מהנואמים הפצירו בו לשוב בו מן פרישתו.

  
 
השר סער ונשיא המדינה ריבלין באירוע בכפר יאסיף, היום ()
השר סער ונשיא המדינה ריבלין באירוע בכפר יאסיף, היום

באירוע השתתפו גם נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ראשי העדה המוסלמית וראשי רשויות במגזר הערבי. בשל סמיכות האירועים והרגישות ביקש השר סער מההנהגה היהודית והמוסלמית ליצור אווירה של כבוד הדדי והבנה.

 

בנוסף ביקש שר הפנים מראשי ההנהגה ואנשי הדת לפעול להסברה, למניעת חיכוך ולטיפוח הבנה הדתית למועדי וחגי הדתות השונות ולפעול בהתאם.

 

לדברי השר סער, "השנה נערכים שני חגים חשובים אלה הן ליהדות והן לאיסלאם, אני מבקש מראשי הרשויות, אנשי הדת ומן ההנהגה הכללית, לקרוא לכלל אזרחי ישראל לנהוג בכבוד הדדי ולגלות סובלנות כלפי דתו, אמונתו ומנהגיו של האחר. אני מבקש לאחל לאזרחי ישראל היהודים גמר חתימה טובה ולאלה המוסלמים, הדרוזים והצ'רקסים חג שמח".

 

נשיא המדינה ריבלין התייחס באירוע להחלטתו של השר סער לפרוש מהחיים הפוליטיים ואמר: "יושב לצדי כאן חברי הטוב, שר הפנים גדעון סער. ידידותי האמיצה וארוכת השנים עם גדעון איננה

הסיבה לכבוד ולהערכה שלי כלפיו. גדעון שהודיע לאחרונה על החלטתו לפרוש מהחיים הפוליטיים, הפגין לאורך השנים מנהיגות. רכיב מרכזי בכושר המנהיגות שלו היא באחריות שהוא גילה כלפי כל נושא שטיפל בו והיה קרוב ללבו".

 

ריבלין אמר עוד: "מנהיג איננו נבחן רק בכך שהוא מזהה תהליכים ונסיבות היסטוריים אלא באופן שבו הוא לוקח עליהם אחריות ומבקש לנווט את המציאות בתוכם על פי אמונתו ודרכו. גדעון יקירי, אני מאחל לך ולמדינת ישראל שבכל דרך שבה תבחר ללכת תמשיך לגלות את אותו חוש של אחריות ומנהיגות. אני מאחל לכולנו כתיבה וחתימה טובה וחג שמח, עיד מובארק, שנרבה בהם כולנו, בחסד ובצדקה. שתכלה שנה וקללותיה, ותחל שנה וברכותיה. כול עאם ואנתם בחיר".

 

נשיא המדינה התייחס גם למצב והוסיף: "בימים האחרונים, אני מזהה גם מגמה חיובית חדשה. אני מתחיל לראות נקודת אור קטנה, אחרי הקיץ הקשה והכואב שעברנו, ואולי דווקא מתוך תחושת הדחיפות שהוא ייצר. בימים האחרונים, אני קורא, שומע ולומד על כך שבלוד, ברמלה, חיפה, יפו, עכו, ועוד, יושבים יחד מנהיגי קהילות, ראשי ערים, מנהיגים דתיים מקומיים, פעילים חברתיים, ערבים ויהודים, בעלי אמונות שונות וקוטביות ומנסים למצוא את הדרך האחד אל השני. מנסים לסלול את הדרך לרגיעה, להבנה הדדית. אני רואה כיצד לאט לאט מכל המחנות והמגזרים, קמים אנשים, בתחילה בודדים, ואחר כך עשרות, ואומרים,Enough is Enough. אנחנו לוקחים את המושכות לידינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ניימן, לע"מ
השר סער לצדו של נשיא המדינה ריבלין
צילום: מארק ניימן, לע"מ
מומלצים