שתף קטע נבחר

שבדיה מעדנת: מדינה פלסטינית - על ידי מו"מ

רה"מ השבדי הצהיר שיכיר במדינה פלסטינית ועורר זעם בירושלים. בעקבות זאת הוצאה הודעה מרוככת: "יש להבטיח את דרישות הביטחון של ישראל"

על רקע המשבר הדיפלומטי מול ישראל פרסמה היום (א') שגרירות שבדיה בישראל הודעה שבה הבהירה וריככה את הצהרתו של ראש הממשלה השבדי, שבסוף השבוע עוררה זעם בירושלים. זאת לקראת זימונו מחר של השגריר לשיחת נזיפה במשרד החוץ בירושלים. העימות הדיפלומטי נבע מהדברים שאמר ראש הממשלה החדשה בשבדיה, סטפן לופבן, ולפיהם ארצו תכיר במדינה הפלסטינית.

 

עוד חדשות בנושא:

 

בהודעת הריכוך שפרסמה השגרירות נמסר: "הממשלה החדשה בשבדיה החלה את כהונתה ב-3 באוקטובר. ביום הראשון לכהונתו הודיע ראש הממשלה בפרלמנט - כחלק מהצהרה על מדיניות הממשלה - כי שבדיה תכיר במדינה הפלסטינית.

הוא אמר כי את הסכסוך בין ישראל לפלסטין ניתן לפתור באמצעות פתרון שתי המדינות, תוך ניהול משא ומתן על פי עקרונות החוק הבינלאומי.

 

"עלינו להבטיח את הדרישות הלגיטימיות של הפלסטינים והישראלים כאחד להגדרה עצמית ולביטחון. פתרון שתי המדינות דורש הכרה הדדית ורצון לחיות יחדיו בשלום. ראש הממשלה סיכם כי כתוצאה מכך, שבדיה תכיר במדינה הפלסטינית".

 

משמעות הדברים היא שלנוכח הכעס בישראל – השבדים בעצם מבהירים כי התמיכה שלהם בהקמת מדינה פלסטינית לא באה על חשבון ביטחונה של ישראל, והעובדה שהקמת מדינה כזו צריכה להיעשות במשא ומתן בין הצדדים בהסכמה.

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום בהתייחסותו לנושא כי "צעדים חד-צדדיים מנוגדים להסכמים, הם לא יקרבו את השלום, הם רק מרחיקים אותו. שלום יושג רק במשא ומתן בין הצדדים, משא ומתן כזה שידאג לאינטרסים החיוניים של ישראל, בראשם הביטחון".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
ראש הממשלה השבדי סטפן לופבן
צילום: רויטרס
מומלצים