שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מנכ"ל מיקרוסופט לנשים: אל תבקשו העלאה
  עובדות בתחום המחשוב ניצלו את ביקור מנכ"ל ענקית התוכנה בכנס וביקשו עצה. הוא ענה: "תסמכו על המערכת, זה מוביל לקארמה טובה". הסערה לא איחרה להגיע והמנכ"ל נאלץ להתנצל

  אחד מראשי החברות הגדולות בעולם הסתבך בהתבטאות בעייתית במיוחד. מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה הגיע לדבר בפני נשים שעובדות בתחום המחשוב והתבקש לייעץ להן מה הדרך הטובה ביותר לבקש העלאה. "אל תבקשו, תסמכו על המערכת", הוא ענה. תשובתו עוררה סערה והוא נאלץ להתנצל: "שגיתי, התעשייה חייבת לסגור את פערי השכר".

   

  עוד בחדשות:

  "המורה אמרה לי בשיעור - זכית בפרס נובל"

  שכבה עם נאצים - כדי להעביר להם מחלות מין

   

  נאדלה הגיע לכנס שנערך בפיניקס וייעץ לנשים ל"סמוך על המערכת שתדע להעניק לכן את העלאה הנכונה ככל שאתן מתקדמות". בעיתון הבריטי "גרדיאן" נכתב כי סאטיה הסביר כי לדעתו הימנעות מהבקשה מובילה "לקארמה טובה" ועוזרת למנהלים לדעת על מי אפשר לסמוך ולקדם.

  נאדלה: "על התעשייה לסגור את פערי השכר בין גברים לנשים" (צילום: AP) (צילום: AP)
  נאדלה: "על התעשייה לסגור את פערי השכר בין גברים לנשים"(צילום: AP)

  מיד בסיום דבריו הגיבה מנחת האירוע, מריה קלאווה, נשיאת מכללת "הרווי מאד" וחברת דירקטוריון בחברת מיקרוסופט. היא ציינה שאינה מסכימה עם דבריו וזכתה לתשואות מהקהל. בהמשך ענתה בעצמה על השאלה וייעצה לנשים לחקור את נושא השכר בתחומן ולהסתייע בחברים שעליהן הן סומכות כדי להתאמן על הבקשה להעלאה.

   

  דבריו מעוררי המחלוקת של המנכ"ל יצרו סערה בטוויטר והוא נאלץ להתנצל. "התעשייה חייבת לסגור את פערי השכר כדי שלא תידרש העלאה כאפליה מתקנת", צייץ נאדלה ברשת. לאחר מכן גם שלח מייל לכל עובדי החברה שבו כתב: "עניתי לשאלה בצורה שגויה לחלוטין. אני מאמין שגבר ואישה צריכים לקבל שכר שווה על אותה עבודה. בכל הנוגע לעצות קריירה - עצתה של מריה על הדרך לבקש העלאה בשכר שלו אתם ראויים הייתה נכונה. אם אתם חושבים שאתם ראויים להעלאה תבקשו אותה".

   

  רוב התפקידים הבכירים בחברות הטכנולוגיה הגדולות מאוישים על ידי גברים. במיקרוסופט אחוזי העסקה של נשים דומים לאלו של שאר חברות הטכנולוגיה - נשים מאיישות 29% מהמשרות בחברת מיקרוסופט, ורק 17% מבעלי התפקידים בתחום ההנדסה, ההנהלה והצוות הטכני הן נשים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה
  צילום: רויטרס
  מומלצים