שתף קטע נבחר

ילדים רגמו נהג באבנים: "יצאתי משם בנס"

צעיר מנס ציונה עמד בפקק תנועה בירושלים ונשאל ע"י ילד ערבי מה השעה. לטענתו, ברגע שהבינו שהוא יהודי, רכבו נרגם באבנים. למרבה המזל הוא הצליח להימלט. שלושה שוטרים פצועים ועצורים בתקריות אלימות היום בעיר

יום של אירועים אלימים בירושלים: רכבו של צעיר מנס ציונה נרגם היום (ד') באבנים לאחר שעשרות ילדים התגודדו סביב הרכב, זרקו אבנים והיכו ברכב עם אלות ומקלות.

 

עוד בחדשות:

מטפל ומדריך כושר חשודים באונס

ספר המריבה: קרטר ראה בבגין שקרן ומתרפס

 

אוריה סתיוי בן ה-24 סיפר כי היה בדרכו לשגרירות הנוצרית במזרח ירושלים ונסע בסמוך לבית החולים אוגוסטה ויקטוריה. לדבריו, ילד ערבי הגיע אליו בעת שעמד בפקק תנועה ושאל אותו מה השעה בערבית.

הנזק שנגרם לרכבו של הצעיר מנס ציונה ()
הנזק שנגרם לרכבו של הצעיר מנס ציונה


"לא ידעתי אם לענות לו כי אני לא יודע ערבית, אבל אז הוא קלט שאני יהודי", סיפר הצעיר. "זה היה מעין תרגיל כזה, ואז הגיעו עשרות ילדים והתחילו לזרוק לעבר האוטו מטח אבנים. הם הרסו את שתי המראות ברכב וניסו לפתוח את הדלת דרך הידית, אך לא הצליחו".

 

סתיוי סיפר כי באותו הרגע העביר את תיבת ההילוכים להילוך אחורי ונסע בכיוון הנגדי שממנו הוא בא, אך גם כאן לא הסתיים הסיוט שלו. "הם המשיכו לזרוק אבנים והתחילו לצעוק לחברים שלהם שהיו בתחילת הרחוב שימשיכו לזרוק אבנים. יצאתי משם פשוט בנס, בלי פגיעה בגוף אבל עם הרס רב לרכב שלי", הוא סיפר.

 

לדברי הצעיר, במקום הייתה גם ניידת משטרה שספגה מטח אבנים. אחרי חמש דקות השוטרים הגיעו אליו ולקחו ממנו פרטים על האירוע. "זה אירוע לא נעים. בנס לא קרה לי כלום. זה היה מלחיץ ומפחיד ופשוט ברחתי משם", סיפר סתיוי.

 

אבנים גם על אוטובוס והרכבת הקלה

גם היום הזה היה אלים בשכונות הערביות במזרח ירושלים. שלושה שוטרים נפצעו קל מאבנים שיידו לעברם צעירים ערבים סמוך לשער השבטים בבירה. המשטרה עצרה ארבעה חשודים במעשה.

 

עימותים גם בכניסה למסגד אל אקצה (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
עימותים גם בכניסה למסגד אל אקצה(צילום: מוחמד שינאווי)

בין המתעמתים גם חברת הכנסת חנין זועבי (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
בין המתעמתים גם חברת הכנסת חנין זועבי(צילום: מוחמד שינאווי)

בכניסה לעיסאוויה התפרעו ערבים, חלקם רעולי פנים, שיידו אבנים לעבר כוחות משטרה. גם בשכונת ג'בל מוכבר יודו אבנים לעבר כוח משטרה המוצב ברחוב מאיר נקר. הכוח פיזר את המתפרעים תוך שימוש באמצעים ועצר שני חשודים ערבים, קטין ובגיר.

 

מאוחר יותר בעיסאוויה נעצרו שלושה נערים, בני 11, 13 ו-14 לאחר שנתפסו "על חם" כשהם מיידים אבנים לעבר כוח משטרה. שוטרי מרחב קדם ולוחמי מג"ב עצרו אותם.

 

בשעות הצהריים יודו אבנים לעבר אוטובוס סמוך לצומת רוקפלר ונזק נגרם לשמשה. אבנים יודו גם על הרכבת הקלה, כמו במקרים רבים בשלושת החודשים האחרונים, ונגרם נזק לשמשה של הרכבת באזור שועפט. לא היו נפגעים באירוע.

 

במשטרה התפרסו הבוקר בכוחות מתוגברים ברחבי העיר העתיקה ובשכונות קו התפר לאור הימים המתוחים בבירה. במשטרה ציינו כי יתייחסו באפס סובלנות לאירועים אלימים.

 

מוקדם יותר הבוקר הפגינו מאות ערבים בכניסה לשער האריות בירושלים נגד החלטת המשטרה להגביל את גיל כניסת המתפללים המוסלמים למסגד אל-אקצה. כמה חברי כנסת ערבים נמנו עם המפגינים ובכללם מוחמד ברכה, ג'מאל זחאלקה, באסל גאטס, טאלב אבו-עראר וחנין זועבי, שהתעמתה עם שוטרי מג"ב במקום ואמרה להם: "זכותנו להיכנס".

 

לאחר העימות עם השוטרים, התאפשר לחברי הכנסת הערבים להיכנס להר הבית. עם זאת, לאחר הערכת מצב במשטרה הוחלט לסגור בשעה 10:15 את הר הבית להמשך הביקורים בשל מה שהוגדר "שיקולים מבצעיים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרכב של הצעיר שנרגם באבנים
מומלצים