שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הדורסים של לי זיתוני מעורבים בהונאת ענק
  אריק רוביק וקלוד-איזק חייט נעצרו עם עוד ארבעה בחשד שניסו למכור מכוניות ששכרו. רועי פלד, בן זוגה לשעבר של לי זיתוני: "לא הופתענו כי הם עבריינים שיפשעו כל עוד הם יכולים"

  שני החשודים הצרפתיים בדריסתה למוות של לי זיתוני לפני שלוש שנים נעצרו בצרפת בחשד להונאת ענק כשניסו למכור מכוניות ששכרו. כך פורסם היום (ה'). השניים, אריק רוביק וקלוד-איזק חייט, נעצרו יחד עם ארבעה שותפים. העסקה הייתה אמורה להניב להם רווח של מיליוני אירו.

  תמונות דורסיה של לי זיתוני (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
  תמונות דורסיה של לי זיתוני (צילום: ירון ברנר)
   

  רוביק וחייט חשודים שדרסו למוות את לי זיתוני בספטמבר 2011. הם ברחו מזירת התאונה והצליחו להימלט מהארץ כמה שעות אחריה. מאז מנסות הרשויות בישראל להחזירם לארץ ולהעמידם לדין. אך משום שאין הסכם הסגרה בין ישראל לצרפת, החוק הצרפתי אינו מאפשר זאת.

   

  רועי פלד, שהיה בן זוגה של זיתוני, ומוביל את המאבק למיצוי הדין עם הדורסים: "לא הופתענו מדבר המעצר שכן מעלליהם של השניים ידועים ועבריינים מסוג זה ימשיכו לפשוע כל עוד הם יכולים.

  27 בנובמבר הוא יום משפטם בפריז וכרגע אנו מגייסים וזקוקים לכל התמיכה שנוכל לקבל על מנת לסיים את הסאגה הזו אחת ולתמיד ולדאוג שהשניים לא יוכלו לפגוע בנפש חיה למשך שנים ארוכות".

   

  זיתוני נהרגה ב-16 בספטמבר 2011 בצומת הרחובות ויצמן ופנקס בתל אביב. רוביק וחייט שהיו ברכב הפוגע נמלטו מהמקום וזמן קצר לאחר מכן ברחו מהארץ בחזרה לצרפת. הם נעצרו בצרפת והודו השניים במיוחס להם, ומאז מנהלות רשויות החוק שם הליכים משפטיים נגדם. זמן קצר לאחר המקרה כבר הבהיר שגריר צרפת בישראל כי הסגרתם לא תתאפשר שכן העונש המקסימלי בישראל על העבירות שביצעו, גבוה מזה שמצפה להם אם יורשעו בצרפת.

   

  במקביל, באפריל האחרון כבר נידון רוביק ל-18 חודשי מאסר פרשת הונאה משנת 2009. הוא הואשם שגנב זהויות של שלוש חברות מסחריות גדולות והונה סוחרי שרימפס בסכום כולל של 35 אלף אירו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים