שתף קטע נבחר

7 הטיפוסים הכי מעצבנים בשדה התעופה

לכל אחד מאיתנו יש זכרונות נהדרים מהחופשה, וגם משדה התעופה. מה למשל? ההוא שמופתע שיש בידוק בטחוני, ההיא שמוציאה מהמזוודה חפצים כדי שלא יהיה לה Overweight (וכולם מחכים מאחוריה), המאחרים לטיסה (כשכולם ישובים במטוס) וגם אלה שנדבקים לשער היציאה (ושואלים מתי ייפתח). מי הכי מעצבן?

רק לאחרונה פורסמו התמונות המפלילות של נוסעי המטוסים המעצבנים ביותר בעולם. אבל ככל שיהיו מעצבנים, זה עדיין כלום לעומת החוויות שכולנו עוברים בשדה התעופה. מהצ'ק אין ועד הבידוק הבטחוני, מהדיוטי פרי ועד המאחרים לטיסה: קבלו את מצעד הנוסעים הכי מעצבנים שמעכבים אותנו בשדה התעופה.

 

1. מפזרי העודפים

ראשונים יעלו ויבואו במצעדנו הנוסעים שארזו את כל הבית במזוודת הענק שלהם, הגיעו לשדה התעופה והופ! הפתעה. הם לא מורשים להעלות את המזוודה לטיסה, בשל המשקל העודף. חברות התעופה מגבילות את המשקל לנוסע (במחלקת תיירים) ל-23 ק"ג בדרך כלל. אבל אף אחד מאיתנו לא רוצה לשלם עוד עבור ה-Overweight שלו, נכון?

הפעם לא היה לנו Overweight (צילום: יואב זיתון)
הפעם לא היה לנו Overweight(צילום: יואב זיתון)

אז בדיוק ברגע זה, בדלפק הצ'ק-אין כשאתם מחכים בנימוס בתור, יחלו אותם נוסעים שלפניכם להעביר את חפציהם הכבדים מתוך המזוודות (אלוהים, מי רוצה לראות את התחתונים שלה מול כל עמישראל?) - אל תיקי היד. על הדרך הם גם "ישקלו בערך" את הציוד שלהם, ויעכבו אתכם עד שיצליחו להעביר את המזוודה ללא תשלום נוסף.

מעבירים מהמזוודה לתיק היד (צילום: יואב זיתון) (צילום: יואב זיתון)
מעבירים מהמזוודה לתיק היד(צילום: יואב זיתון)

2. מופתעי האבטחה

ששש... אל תגלו, כשעולים לטיסה, יש אבטחה, ואפילו די כבדה. כלומר, צריכים לבדוק גם את המזוודות, גם את תיקי היד וגם את הנוסעים. מפתיע, לא? דווקא כן, אם תשאלו את הנוסעים שלפניכם שעדיין לא למדו להוריד חגורות ולהוציא את המפתחות ואת כל המטבעות (כן, גם אלה הקטנים) מהכיסים.

אה, צריך לשים גם את המטבעות פה? (צילום: Index Open)
אה, צריך לשים גם את המטבעות פה?(צילום: Index Open)

הנוסעים מופתעי האבטחה לא ידלגו גם על בקבוקי השתייה הגדולים בתיקיהם, אותם אסור להכניס לשטח שדה התעופה. בהידרשם להוציא אותם מהתיקים ולזרוק אותם לפח, לא רק שיתווכחו מעט עם אנשי האבטחה ("אבל נשאר רק חצי! וזה בקבוק של חצי ליטר! למה זה אסור?") אלא גם ישתו עד הטיפה האחרונה ויעכבו בכך את כל מי שבא אחריהם.

 

3. חוסמי המסועים

למרבה האושר גם אנחנו כאן בנתב"ג שבארץ הקודש השתדרגנו במסועי הליכה, אותם דרגנועים אופקיים שלוקחים אותנו במהירות רבה יותר אל שערי היציאה למטוסים. אבל מי מאיתנו עומד עליהם בלי לזוז? הרי כולנו מתלהבים מההליכה עליהם שהופכת לקצב ריצה.

לא זה בסדר, לך באמצע, תחסום את כל המסוע (צילום: shutterstock)
לא זה בסדר, לך באמצע, תחסום את כל המסוע(צילום: shutterstock)
 

ואז מגיעה המשפחה, שחייבת בדיוק לסדר את הדרכונים בתיקים ולחלק סנדביצ'ים לילדים, ועל הדרך חוסמת את כל המעבר. ואגב, אם לא ידעתם - וזה די מטורף שעד עתה לא ידעתם, אם אתם רוצים בכל זאת לעמוד על המסוע, עשו זאת בצדו הימני, והותירו את זה השמאלי לרוצים לרוץ קדימה.

 

4. מרעישי הגייט

סיימתם את רכישותיכם המופרזות בדיוטי-פרי ואתם מגיעים בזמן לשער היציאה למטוס. כל הכבוד. עכשיו, לכו תתמודדו עם הכאוס המוחלט ששורר סביב השער. עשרות ילדים צורחים, בני נוער עם רמקולים ענקיים (וכוסות וודקה-רדבול, מניסיון) ועוד איזה חכם שהוציא גיטרה ומקבץ סביבו את הנוסעים - ובאמת שלא משנה לאן.

אולי תתחשבי קצת? (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אולי תתחשבי קצת?(צילום: shutterstock)

זה בדיוק הזמן למצוא כסא בלי בעיה. איך? על פי הכלל האנושי הבסיסי שכסאות לא נועדו לשקיות מהדיוטי-פרי או לתיקי יד. בקשו בנימוס עד כמה שתוכלו מהיושבים בכסאות שבשער ההמתנה לפנות את השקיות שלהם או את התיקים, ותפסו לכם מקום. נראה אותם אומרים לכם לא. ועוד שתי הערות: א. אין מה להציק לדיילות הקרקע החביבות ש"לא פותחות את השער", הן רק מקבלות הוראות מתי מותר להן; ב. גם אם אתם מוסעים למטוס באוטובוס ולא יוצאים אליו דרך שרוול, אסור לעשן בין שער היציאה לדלתות האוטובוס. שתדעו.

 

5. מאחרי הדיוטי

האם אתם נוהגים לאחר לטיסות? סביר להניח שלא. כולנו מכירים את ההליך המסורבל שמהיציאה מהבית ועד לישיבה בכסא המטוס ולכן לוקחים קצת אקסטרה-זמן מראש. ובכן, מתברר שלא כולם. אחרת איך תסבירו שכמעט לכל טיסה אנחנו רואים מישהו / מישהי רצים אל שער המטוס, כשברקע דיילת זועפת צווחת "זוהי קריאה אחרונה לנוסעי.... / X מתבקש/ת לסור מיד" וכו'?

רק עוד בקבוק אחד ו... עיכבתם את כל הטיסה (צילום: דנה קופל)
רק עוד בקבוק אחד ו... עיכבתם את כל הטיסה(צילום: דנה קופל)

מעצבנת עוד יותר מהאיחור לטיסה היא הסיבה לאיחורים. הרי זה לא הבידוק הבטחוני ולא התור בצ'ק-אין שיעכבו לרוב את הנוסעים. זה הבקבוק הנוסף בדיוטי פרי, השוקולד או הבושם שהם רצו לקנות, או הסנדביץ' במחיר המופקע ובקבוק הקולה שאפשר למשכן במחירו דירה. ואז הם רצים אל השער (ומתעקשים לקבל אוכל גם בטיסות לואו-קוסט), כשכולם כבר ישובים ומחכים רק להם.

 

6. נצמדי השער

בטיסות רבות בעולם, בייחוד במטוסים גדולים, נהוג לחלק את העלייה למטוס לקבוצות. או שזה כתוב לכם על כרטיס הטיסה, או שדיילות הקרקע יכרזו לאיזו קבוצה אתם שייכים - על פי השורות. לכן, אין טעם להיצמד אל שער היציאה כאשר מתחיל הבורדינג. כל אחד יעלה מתי שהוא אמור לעלות. ואגב, כן - נוסעי הביזנס ולקוחות מועדוני חברות התעופה עולים לפניכם למטוס.

נוסעת במחלקת העסקים. כן, היא עולה למטוס לפניך (AFP)
נוסעת במחלקת העסקים. כן, היא עולה למטוס לפניך(AFP)

באופן כללי, אם כבר בכך עסקינן, אם אתם לא נוסעים בטיסות ללא מקומות מסומנים ואתם מתעקשים לבחור מקום במטוס, אין טעם לעמוד בתור. אם אתם כבר שם - אף אחד לא ייסע בלעדיכם.

 

7. ואחרי שהגעתם: קופצי המזוודות

בהגיעכם ליעד אליו נסעתם או בחזרתכם לארץ, תרצו לאסוף את מזוודתכם. אך למרות השלט המורה מתי תגיע המזוודה הראשונה (וקיים גם כאן בארץ), עשרות נוסעים שטסו עמכם, יידחפו ויידחסו על המסועים כדי להיות הראשונים לצפות במזוודות המושלכות על המסועים.

מה אתם יושבים על המסוע?
מה אתם יושבים על המסוע?
 

בהגיעה של המזוודה (הענקית, תמיד) שלהם, הם גם לא ממש יצליחו לתפוס אותה וידרדרו כמה מזוודות אל מחוץ למסוע בריצתם (ודריכתם עליכם) אחר המטען המיוחל. סוד קטן: התרחקו מהמסוע או מצאו מקום בצד. המזוודה שלכם תגיע גם לשם.

 

ומה אתכם הכי מעצבן בשדה התעופה? ספרו לנו בטוקבקים

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
זה - הכי מעצבן?
צילום: shutterstock
מומלצים