שתף קטע נבחר

סילבן שלום הטיח בנתניהו: "שהבן שלך יהיה פחח"

עימות סוער בישיבת הממשלה בעניין בתי ספר מקצועיים. "אלחם בכם", זעם השר שלום, ולצדו מאיר כהן ועמיר פרץ. ראש הממשלה ענה: "אתה חי בעולם של אתמול, פחחים ורתכים מרוויחים הרבה כסף. זו עמדה שנוצרה מטראומה". שלום צעק: "אין לי טראומה, הייתי במגמה ריאלית. אתה לא גדלת כאן, אתה לא יודע איך זה מתנהל"

השדים שיוצאים מהבקבוק הולידו עימות חריף וקולני בין ראש הממשלה לשר סילבן שלום: צעקות רמות נשמעו היום (ד') בישיבת השרים, בוויכוח טעון במיוחד שבמרכזו שר התשתיות והשר לפיתוח הנגב והגליל, שהתעמת עם ראש הממשלה. "שלח את הבן שלך להיות פחח. אתה לא גדלת כאן", הטיח שלום בבנימין נתניהו, בשיחה שעסקה בבתי ספר מקצועיים.

 

עוד בחדשות:

מדעי הרוח בקריסה, מדעי הניהול בצמיחה

הסכם: ישראלים יוכלו לעבוד באוסטרליה

 

הדיון עסק בפתיחת שנת הלימודים האקדמית ובנתונים שהציג בישיבת הממשלה פרופ׳ מנואל טרכטנברג, היו"ר היוצא של הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה. הוא הבהיר כי 50 אחוז מהצעירים לא יגיעו לאקדמיה, ורעיון שעלה לפתיחת בתי ספר מקצועיים במקום מוסדות אקדמיים עורר מהומה גדולה. 

 

"תואר אקדמי הוא לא חזות הכול", הייתה התפיסה שהוצגה - ואז פרץ העימות. "אתם רוצים לפתוח בתי ספר מקצועים לרתכים ופחחים ולהנציח את הפערים", צעק שלום בזעם. הוא פנה לראש הממשלה ולשרים ואמר להם: "אתם הייתם שולחים את הבן שלכם להיות פחח?" לנתניהו אמר ישירות - "שלח את הבן שלך להיות פחח". 

 

שלום תקף והמשיך: "זאת שערורייה ואני לא אתן שזה יקרה. אני אעמוד מעל לכל במה ואלחם בכם". נתניהו השיב לו: "אתה חי בעולם של האתמול, היום פחחים ורתכים מרוויחים הרבה כסף". שלום ענה: "אתה רוצה להחזיר אותי לעולם של האתמול".

 

בהמשך התלהטו עוד היצרים. את שלום חיזקו השרים עמיר פרץ ומאיר כהן, שבעצמם נשלחו לבתי ספר מקצועיים.

 נתניהו אמר: "העמדה הזאת היא כנראה תוצר של טראומה שיש" - ושלום לא נשאר חייב: "לי אין שום טראומה, אני הייתי במגמה ריאלית".

 

שלום המשיך בכעס: "אתם רוצים להחזיר אותנו 50 שנה אחורה. במקום לעודד אנשים לאקדמיה, אתם רוצים לשלוח אותם להיות פועלים? ילדים בני 12? אם הם ירצו אחרי צבא, שילכו ללמוד את זה בעצמם כי החליטו. אבל לא כי חרצתם את גורלם". שלום פנה לנתניהו ותקף אותו: "אתה לא גדלת כאן ולא למדת כאן. אתה לא יודע איך זה מתנהל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודי ועקנין
השר סילבן שלום. "זאת שערורייה"
צילום: דודי ועקנין
מומלצים