שתף קטע נבחר

נתניהו במסר לחרדים: רוצה שנעבוד ביחד

רה"מ, שהתנגד לחוק הגיור, ממשיך לחזר אחר החרדים. בראיון בכלי תקשורת חרדי הוא אמר כי "אני לא מנדה חרדים, שותפיי התנגדו. רעייתי פסיכולוגית בבית ספר לחרדים וממנה אני שומע דברים מאוד יפים על הציבור החרדי"

נתניהו ממשיך לחזר אחר החרדים: לאחר שהודיע על התנגדותו לחוק הגיור, מה שלא מנע את אישורו לקריאה לשנייה ושלישית - ראש הממשלה מעביר מסר חד עוד יותר לחרדים. בראיון לרדיו "קול ברמה" אמר נתניהו כי הוא מעוניין שהוא והפוליטיקאים החרדים "יעבדו ביחד".

 

בראיון בכלי התקשורת החרדי ביום פתיחת המושב, שמהווה מסר בפני עצמו, סיפר נתניהו שרעייתו שרה עובדת כפסיכולוגית בבית ספר חרדי ומשבחת את הציבור החרדי. הוא גם מתח ביקורת על ברית "האחים" - נפתלי בנט ויאיר לפיד - והטיל עליהם את האחריות לכך שהחרדים אינם בממשלה.

 

"הציבור החרדי לא מנודה מהקואליציה בראשותי מפני שלא אני הוא זה שהתנגדתי לצירוף של איזושהי מפלגה", אמר נתניהו. "זו הייתה התנגדות של כמה משותפיי ולצערי היא מנעה יצירת ממשלת אחדות רחבה ואני חושב שזה מה שצריך בימים אלה, אחדות רחבה, עם ישראל על כל חלקיו, כל פלגיו. כמובן שאינני מנדה חרדים, זה אבסורד. אני לא נוהג ככה לא בחיי הציבוריים ולא בחיי הפרטיים".

 

נתניהו, שנמנע מלומר מילה על חוק הגיור בישיבת סיעת הליכוד ובמליאה, דווקא התייחס לחוק זה בראיון לרדיו "קול ברמה". "גם עכשיו בנושא חוק הגיור הכוונה שלי הייתה ברורה - רציתי לשמור על אחדות העם, לא לקרוע קרעים ולא לגזור גזרים", אמר. "יש גישה של שותפות גורל והבנה עמוקה ביסודות הקיום של העם היהודי שאני גם שותף לה והיא עמוק בתוכי. רעייתי פסיכולוגית בבית ספר לחרדים וממנה אני שומע דברים מאוד יפים על הציבור החרדי".

 

נתניהו אמר בישיבת הסיעה כי "אנחנו מפלגת שלטון ולכוח יש משמעות רק אם הוא מלווה באחריות. אחרת הכול מידרדר".

שותפיו לקואליציה, שקידמו את חוק הגיור מאחורי גבו, דווקא שמחו לברך עליו. השרה ציפי לבני אמרה בפתח ישיבת הסיעה של התנועה: "מי שלא רצה את חוק הגיור בממשלה קיבל אותו בכנסת. מי שמפר הסכמים, שלא יופתע שמתקבלים חוקים שמשרתים את החזון שלנו. היום התברר שראש הממשלה מפר התחייבויות לחברי קואליציה. אז יחד פעלנו לעשות יהדות מקרבת וטובה יותר".

 

יו"ר ישראל ביתנו ושר החוץ, אביגדור ליברמן, אמר במשדר ynet כי יחד עם התנועה הוא נענה לבקשת נתניהו לעכב את הצעת חוק הגיור כדי להגיע להסכמה, אלא שלדבריו, ראש הממשלה חזר בו "כדי לשמור על היחסים עם החרדים לסיבוב הבא, כמו שקראתי בתקשורת". לכן, טען ליברמן, לא הייתה ברירה אלא לקדם את החוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
נתניהו, היום בישיבת הממשלה
צילום: AP
מומלצים