שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האזינו לעדות: "צביקה ויליגר קרא לי 'חתיכת מטומטמת' וזרק עליי חפצים"
  משקפיים מנופצים, איומי מכות עם חוברות כבדות, שלל קללות והשפלות - זו הייתה מנת חלקה של מזכירה ב"ויליפוד" מצד מי שהיה בעלי חברת המזון הגדולה, לדבריה. "חתיכת אידיוטית, תתבכייני. מה את עושה חוץ מלגרבץ? את יודעת מי אני?", הוא תקף לטענתה. ויליפוד: הטענות מועלות בדרך מוגזמת. התחקיר המלא - מחר ב"ידיעות אחרונות"

  "צביקה ויליגר תקף אותי והשליך עליי חפצים" - כך טוענת ד"ח, שעבדה עד לא מזמן כמזכירה בחברת "ויליפוד", מיובואניות הזון הידועות בארץ. 

   

  במרס השנה, לאחר מכירת השליטה בחברה לאיש העסקים אלכסנדר גרנובסקי, הוערך הונם של האחים צבי ויוסי ויליגר ב-450 מיליון שקל. תחקיר "ממון שישי" שיפורסם מחר ב"ידיעות אחרונות" חושף עדויות לכך שבמשך שנים נוהג ויליגר להתעמר בעובדיו, לקלל אותם ולהשפיל אותם בפני עובדים אחרים. בחלק מהמקרים הידרדרה האלימות המילולית גם לאלימות פיזית, כפי שמספרת ד"ח, שעבדה עד לאחרונה כמזכירה בחברה, בהקלטה שהגיעה לידי ynet:

   

  "צביקה ויליגר קרא לי 'חתיכת מטומטמת'"

  "צביקה ויליגר קרא לי 'חתיכת מטומטמת'"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "באחד הימים צביקה התעצבן עליי בגלל ששלחתי לו זימון לפגישה שהוא לא יכל להגיע אליה. הגעתי לכניסה של המשרד שלו ועוד לפני שנכנסתי לחדר הוא התחיל לתקוף אותי ולנבל את הפה: 'למה שלחת את הזימון הזה חתיכת מטומטמת? למה שלחת את זה?' אמרתי לו: 'סליחה. לא ידעתי שזה אמור להיות חסוי'. והוא פתח עליי את הפה - 'יא בת זונה! את הורסת את החברה!'

   

  "הייתי מבולבלת, ניסיתי להצטדק, ואז הוא תפס את המשקפיים שלו וזרק עליי. זזתי, והם התנפצו שם על הפרקט. התחלתי לצאת מהחדר ואז הוא תפס ערימה של חוברות BDI שנמצאות בקצה השולחן שלו. אלה חוברות מאוד כבדות. הוא תפס אותן ובא לזרוק אותן עליי, ואני ברחתי מהחדר שלו בהיסטריה.

   

  "נכנסתי לחדר של יוסי אח שלו, ואמרתי לו 'יוסי, אני לא מוכנה להישאר כאן בחברה, שמתייחסים אליי בצורה כזאת וזורקים עליי דברים'. למרות שהמשרד של יוסי צמוד לצביקה, יוסי טען שהוא לא שמע שום דבר, ואז פתאום צביקה נכנס לחדר של יוסי והתחיל לצעוק 'כן, כן, מטומטמת. תבכי. תבכי. נראה אותך. יאללה תתבכייני לו. יאללה קדימה'. לא הסתכלתי עליו בכלל. המשכתי לדבר ליוסי ואז צביקה קטע אותי שוב ואמר 'יא חתיכת אידיוטית' והתחיל להאשים אותי.

   

  "בשלב מסוים הוא לקח את יד שמאל ונתן תנופה כדי לתת לי סטירה. בשלב הזה קרו שני דברים: אחד יוסי סובב את המבט שלו למסך והתעלם מזה לחלוטין והשני הוא שאני מרוב פחד התחלתי לצרוח בכל הכוחות שיש לי 'שלא תעז לגעת בי', 'שלא תעז לגעת בי' אני צורחת וצורחת, ואנשים מכל החברה התאספו כדי לראות מה קורה.

   

  "צביקה בתגובה המשיך לצעוק עליי: 'תעופי מכאן, את הורסת את החברה. מטומטמת. אידיוטית. זונה'. לקחתי את עצמי ופשוט הלכתי משם. הייתי מאוד נסערת, והאחראית על משאבי אנוש ירדה לראות מה קורה איתי. אמרתי לה שאני לא מתכוונת להישאר בחברה".

   

  - קרו לך עוד מקרים כאלה איתו?

  "היה מקרה שהייתי בשיחת טלפון עם לקוחה והוא נכנס באמצע ושאל אותי שאלה על איזה פגישה. אמרתי לו 'אני באמת לא יודעת. אני אבדוק מול ל' (אחת המזכירות בחברה – צ"ש) ואני אחזור אליך' פתאום הוא הסתכל עליי במבט מפחיד כזה. הוציא את המשקפיים והתחיל ללעוס אותם ותוך כדי הוא אמר לי 'למה אנחנו משלמים לך? מה את עושה כאן כל היום חוץ מלגרבץ? מה זה השפורפרת הזאת בידיים שלך? את יודעת מי אני? אני צביקה ויליגר', וצרח עליי 'תנתקי את זה מיד. את יודעת מי אני?' יאללה מי אתה".

   

  מ"ויליפוד" נמסר בתגובה כי "חברת ויליפוד, שהעסיקה ומעסיקה מאות ואלפי עובדים, מעולם לא הייתה מעורבת ב-20 שנות קיומה בתלונות כפי שהן מועלות עתה בדרך מוגזמת תוך העלאת מקרים ספורים והצגתם בדרך מעוותת.

   ויליפוד מתגאה בעובדים מצטיינים וחרוצים שבלעדיהם לא הייתה מגיעה להישגים. ויליפוד פועלת בשוק תחרותי וצפוף ועומדת מול אתגרים עסקיים רבים בעשייה אינטנסיבית ומטבע הדברים נמצאים עובדים שאינם עומדים בדרישות המקצועיות ותולים זאת בטענות והאשמות שווא. מר צבי ויליגר הותקף על ידי עובד שלו ונאלץ לפעול להגנתו העצמית. מר צבי ויליגר מוכן להתמודד מול כל טענה במקום המוסמך לבדוק טענות עובדים, והוא אינו מתכוון לעשות זאת מעל דפי העיתון. מר צבי ויליגר סולד מפני כל גילוי של אלימות, רכילות ולשון הרע, והוא ימשיך לפעול ברוח זאת בוויליפוד ומחוצה לה."

   

  התחקיר המלא יתפרם מחר ב"ממון שישי" של "ידיעות אחרונות"

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עמית שעל
  צביקה ויליגר
  צילום: עמית שעל
  ד"ח. "הוא צעק - את הורסת את החברה"
  מומלצים