שתף קטע נבחר

הורי המחבל מאבו טור: "תפרו לו תיק"

בבית המשפחה מתקשים להאמין כי הבן מועתז ירה ביהודה גליק ופצע אותו קשות. "אולי יהודי ירה ומנסים להפיל את זה עליו", טוענת אחותו של המחוסל

"הבן שלי לא ירה באף אחד. תפרו לו תיק. הוא איש מכובד שלא חשב אף פעם לעשות בעיות או לפגוע באחרים". כך טוענת היום (ה') שאדיה חיג'אזי, אמו של מועתז חיג'אזי מאבו טור, שחוסל אחרי שנטען כי הוא זה שירה אמש ביהודה גליק במרכז למורשת בגין בירושלים ופצע אותו באורח קשה. "אחי אפילו לא יודע לתפוס סכין", מוסיפה אחותו שימאא.

 

האם עם תמונת בנה מועתז (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
האם עם תמונת בנה מועתז(צילום: חסן שעלאן)

תרמילי הכדורים שנמצאו באבו טור לאחר פעולת הימ"מ (צילום: אליאור לוי) (צילום: אליאור לוי)
תרמילי הכדורים שנמצאו באבו טור לאחר פעולת הימ"מ(צילום: אליאור לוי)

חיג'אזי בן ה-32 ישב בכלא הישראלי עשר שנים אחרי שהצית שבעה ארונות חשמל ושוחרר בשנת 2012. בשנה האחרונה עבד במסעדת "טרסה" במרכז למורשת בגין. בשעות הצהריים הוא הגיע למשמרת, וייתכן כי כל העת נשא עמו את האקדח. סמוך לשעה עשר בלילה הוא שוחרר על ידי אחראי המשמרת, וככל הנראה חיכה לגליק מחוץ למבנה, לבוש במדיה השחורים של המסעדה. לאחר שווידא כי מולו עומד יהודה גליק, ירה בו ארבעה כדורים ופצע אותו קשה. הבוקר כוחות ימ"מ חיסלו אותו, בתום חילופי אש באבו טור.

 

לדברי האם, לפני שיצא בנה לעבודה הוא ביקש שתתפלל עבורו, כמו שקורה בכל יום. "מה שקרה הוא פשע שעומדת מאחוריו חוליה ישראלית", טוענת שאדיה, אמו של חיג'אזי. "חנקו אותנו, אין תפילה במסגד אל-אקצה ואנחנו לא יכולים ללכת חופשי. אנחנו מרגישים שאנחנו נמצאים בתוך כלא. כל הכבישים אצלנו חסומים, אנחנו גם סובלים מיוקר המחיה וסובלים מבחינה חברתית. עד עכשיו אני לא מאמינה שבני ירה בפעיל מהימין. כל השכנים מעידים על כך שהוא אדם נהדר ולא מאמינים שהוא ירה".

 

 (צילום: מוחמד שינוואי, אליאור לוי) (צילום: מוחמד שינוואי, אליאור לוי)
(צילום: מוחמד שינוואי, אליאור לוי)

בית המשפחה באבו טור (צילום: אליאור לוי) (צילום: אליאור לוי)
בית המשפחה באבו טור(צילום: אליאור לוי)

 

בשעה חמש וחצי לפנות בוקר הגיעו אנשי הימ"מ לבית חיג'אזי באבו טור ואיתרו את החשוד.

"שמעתי צעקות, וכשהסתכלתי מהחלון ראיתי הרבה חיילים", מספרת אחותו, שימאא. "ישנתי בבית של אח שלי וראיתי חיילים תופסים אותו. תוך שניות שמעתי יריות ושמעתי את אח שלי צועק: 'אללה אכבר'. גם החיילים מנעו מאיתנו לראות מה שקורה. ברגע שעלינו לגג הבית ראינו את דוד השמש שבור. החיילים גם לא נתנו לאף אחד להתקרב או לפתוח חלון. גם השליכו לעברנו רימוני הלם וגז מדמיע ולא אישרו לצוות הרפואי לטפל באח שלי שדימם והחיילים היו מסביבו. נדמה לי שבזמן האירוע הוא היה בבית. כל מה שמדברים זה שטויות".

 

לדברי האחות, "היהודים רודפים את כל תושבי מזרח ירושלים. אולי מי שירה בפעיל הימין הוא אחד מהיהודים אבל רוצים להפיל את התיק עלינו. שיפתחו תיקים ויחקרו את העניין. אח שלי נהרג רק בגלל שהוא אסיר ביטחוני משוחרר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיג'אזי ומשפחתו. ישב עשור בכלא
מומלצים