שתף קטע נבחר

רחל פרנקל תשתתף בעצרת השנייה לזכר רבין

אמו של נפתלי ז"ל, אחד הנערים שנחטפו ונרצחו ביוני, אישרה שתגיע לכיכר: "האירוע לא יתמקד במורשת המדינית. מזדהה עם הקריאה לסובלנות ואחדות"

במוצאי שבת הקרובה תיערך בתל אביב עצרת נוספת לזכר ראש הממשלה המנוח יצחק רבין. גם האירוע הזה יתקיים בכיכר רבין, ובין המשתתפים תהיה רחל פרנקל, אמו של נפתלי פרנקל ז"ל, אחד משלושת הנערים שנחטפו ונרצחו ביוני האחרון בגוש עציון.

 

פרנקל אישרה היום (א') את הפרטים ל-ynet והוסיפה: "העצרת עוסקת בסובלנות, בדמוקרטיה וביכולת של מגזרים שונים לחיות יחד ולנהל חיים יחד. אני מזדהה עם הדברים. בגלל ההפרדה בין שתי העצרות השנה, ובגלל שהייתה עצרת אחת אתמול, התאפשר שהעצרת השנייה לא תתמקד במורשת המדינית של רבין אלא בנושאים אחרים כגון אחדות, אחווה, דמוקרטיה וכבוד הדדי".

  

העצרת תיערך זה השנה השלישית, הפעם תחת הכותרת "זוכרים את הרצח - נאבקים על הדמוקרטיה". ישתתף בה נשיא המדינה ראובן ריבלין, והיא תתנהל בהובלת תנועות הנוער הציוניות בישראל, בהן הנוער העובד והלומד, הצופים, בני עקיבא, תנועת דרור ישראל, השומר הצעיר, תנועת עזרא, תנועת המחנות העולים, התאחדות הסטודנטים, תנועת "קול אחד", תנועת תרבות ועוד.

 

על פי המארגנים, "העצרת תקדם מאבק בלתי מתפשר בגזענות, באלימות ובקיטוב המאיימים להמיט אסון על החברה הישראלית. המארגנים מאמינים כי על העצרת להוות מוקד חברתי מאחד לכל חלקי החברה הישראלית, שבה יש לחזור ולהתחייב לרוחה של מדינת ישראל כיהודית ודמוקרטית, הנאבקת בגזענות ומקבלת את הכרעת הרוב.

 

"התנועות והארגונים לקחו על עצמם לבנות מרכז חדש שאינו מורכב מהמחנות המסורתיים של ימין ושמאל, ועל אף המחלוקות - לרקום שותפות אמיצה ולפעול לאורך כל השנה ובעצרת לסמן את גבולות השיח ולבנות מחדש את היסודות המשותפים לבניית הבית תוך חשיפה כואבת של שורשי ההסתה והאלימות".

 

ככל הנראה גם השחקנית אורנה בנאי תשתתף באירוע. על פי המארגנים, אמורים להצטרף אליה גם אהוד בנאי, עומר אדם, קורין אלאל, אסף אמדורסקי, ישראל גוריון ועוד. ינחה את הערב העיתונאי רינו צרור.

 

עוד נמסר מהמארגנים: "העצרת תתייחס להסתה שקדמה לרצח רבין ולסוגיות האקטואליות שנחשפו ביתר שאת במהלך הקיץ האחרון. מגוון הדוברים והאמנים, השונים בתפיסת עולמם, יציגו חזית אחידה בנכונותם להיאבק על הדמוקרטיה ולקבל את כללי המשחק הדמוקרטיים. לעצרת יגיעו אנשי שמאל וימין, דתיים וחילוניים, יהודים, ערבים ודרוזים, שנשמת הדמוקרטיה באפם ויחד ירימו על נס נושאים מורכבים ומאתגרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ארכיון. רחל פרנקל
צילום: מוטי קמחי
מומלצים