שתף קטע נבחר

סער התפטר מהכנסת: "מתחיל פרק חדש, ואולי עוד ניפגש"; החלטתו האחרונה: הקמת יישוב חדש בנגב

גדעון סער, אחד הפוליטיקאים הבולטים והפעילים בעשור האחרון, הגיש את מכתב ההתפטרות ליו"ר הכנסת. אדלשטיין שאל: "זאת פרידה, פרידה?" וסער השיב: "אולי עוד ניפגש". היום עוד הספיק סער להחליט על הקמת יישוב חדש בנגב

לאחר כמעט 12 שנות כהונה רצופות כחבר כנסת הגיש הבוקר (יום ב') שר הפנים גדעון סער את מכתב ההתפטרות שלו ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין. סער, שהודיע לפני החגים כי הוא נוטל פסק זמן מהחיים הפוליטיים, כיהן בעבר כשר החינוך, ומחר הוא יסיים את תפקידו כשר הפנים באופן רשמי. הוא נחשב לאחד הכוחות החזקים בתנועת הליכוד, ובתקופת כהונתו כשר החינוך ולאחר מכן כשר הפנים הוביל רפורמות רבות. 

 

 

סער עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
סער עם יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין(צילום: אלי מנדלבאום)
 

"אני מתחיל פרק חדש בחיי, פניי לעתיד", אמר סער, שהתפטר אתמול מהממשלה. הוא נשאל על ידי יו"ר הכנסת: "זאת פרידה, פרידה?" והשיב: "אולי עוד ניפגש". הערב יתקיים טקס פרידה מהשר בבית הנשיא ולאחר מכן תקיים מליאת הכנסת טקס נוסף לסער.

 

היום קיבל סער את החלטתו הציבורית האחרונה, לפחות לפי שעה. ועדת שרים בראשות סער אישר את הקמת יישוב חדש במועצה האזורית רמת נגב בשם "שיזף". מדובר בהחלטתו האחרונה של סער כשר פנים שמתקבלת בהמשך להחלטת הממשלה לפני כשנה לפיה יש לבחון הקמת יישוב חדש ברמת נגב.

 

היישוב עתיד לקום בסמיכות למבני המועצה האזורית רמת נגב, דרומית לצומת משאבים, והוא יפעל במסגרת המוניציפלית של רמת נגב. לאחר ההחלטה אמר השר: "אני שמח שהחלטתי האחרונה בתפקיד תורמת ליישוב הנגב".

 

סער נעדר בהמשך היום מישיבת סיעת הליכוד, וראש הממשלה נתניהו נמנע מלהתייחס לפרישתו. במקום הוא התמקד בדבריו בפתח הישיבה למתיחות הביטחונית בירושלים: "בשעה שאני פועל בכל דרך להרגיע רוחות סביב הר הבית, אבו מאזן מוסיף שמן למדורה. ביממה ההאחרונה שלח מכתב עידוד ותמיכה למשפחת הטרוריסט שניסה לרצוח את יהודה גליק. כך הוא תומך ומעודד אחרים להמשיך במעשים נפשעים כאלה. מצד הקהילה הבינלאומית דממה והדבר הזה גם הוא מעודד המשך הסתה, התפרעות ואלימות. נמשיך לומר את האמת ולהגן על זכויותינו", הדגיש.

 

סער, בן 47, מתגורר בתל אביב, נשוי למגישת הטלוויזיה גאולה אבן ואב לשלושה - שתיים מנישואים קודמים. הוא היה עוזר ליועץ המשפטי לממשלה ועוזר לפרקליט המדינה, לפני שמונה על-ידי נתניהו ולאחר מכן על-ידי אריאל שרון להיות מזכיר הממשלה. ב-2003 נבחר לראשונה לכנסת ברשימת הליכוד. הוא כיהן כיו"ר סיעת הליכוד בכנסת ה-16 וה-17 - אז היה גם סגן יו"ר הכנסת.

 

בפריימריז לקביעת רשימת הליכוד לבחירות לכנסת ה-18 הוא נבחר למקום הראשון והוצב במקום השני ברשימה אחרי נתניהו. בממשלה הקודמת הוא היה

 שר החינוך, ובמהלך כהונתו בוצעו כמה רפורמות במערכת החינוך, ובין היתר נכנס לתוקף חוק חינוך חובה חינם מגיל 3. בתקופת כהונתו עלה אחוז הזכאים לתעודת בגרות.

 

גם בבחירות המקדימות בליכוד לקראת הבחירות לכנסת ה-19 נבחר סער במקום הראשון והוא מוקם ברשימה לאחר נתניהו ושר החוץ אביגדור ליברמן. מאז הקמת הממשלה ה-33 הוא מכהן כשר הפנים ובין היתר הוא פעל להאריך את שעון הקיץ ל-211 ימים, הוביל את המאבק במסתננים ויזם כמה רפורמות כמו רפורמת הפרגולות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
השר הפורש גדעון סער
צילום: עידו ארז
מומלצים