שתף קטע נבחר

האופוזיציה בכנס סוער נגד התקציב: "אצלנו לא יהיו מקררים במכוניות"

הרצוג הבטיח "לעשות לממשלה חיים קשים כמו שהיא עושה לציבור", דרעי הציע להציג תקציב אלטרנטיבי וגלאון קראה "להוציא לממשלה את הנשמה". חברי כנסת מהאופוזיציה התכנסו במשכן לישיבת חירום קרבית

התקציב רע ונעשה הכול כדי למנוע את העברתו. זה המסר שיצא מכנס החירום שכינסה היום (ב') האופוזיציה בכנסת. "זה תקציב של פחד, של שלמונים ותשלומים", אמר יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג מסיעת העבודה. לדבריו, "התקציב מנציח את משבר הדיור ופוגע בחלשים מכה אחר מכה. נעשה לממשלה חיים קשים כמו שהם עושים לציבור חיים קשים".

 

הרצוג הוסיף ואמר כי "ראש הממשלה, שהבטיח להוריד את יוקר המחיה ומחירי הדיור, מתחמק מהבטחתו. זה תקציב רע, חסר אחריות, ללא בשורה וללא תקווה, לא לצעירים ולא לקשישים ולא למעמד הביניים. איפה ההקלות למעמד הביניים? איפה העזרה לחלשים?". יו"ר העבודה הבטיח: "נראה לציבור על מה מבזבזת הממשלה את כספו. נגרום לממשלה להסתכל בעיניו של כל אזרח ולהגיד איפה הבשורה".

 

לוחמני לא פחות נשמע יו"ר ש"ס אריה דרעי. "הכינוס הזה צריך לבוא לידי ביטוי באמצעות צוותים חדשים שיקומו ויציגו תקציב אלטרנטיבי", אמר חבר הכנסת. "הממשלה צריכה להתבייש במה שהיא עושה. נביא יום יום את הנכים והמפוטרים להזעיק ולזעוק שמיים וארץ. לא לעשות לממשלה חיים קלים, גם אם ינצחו אותנו ברוב".

 

יו"ר מרצ ח"כ זהבה גלאון אמרה כי "תפקידנו להוציא לממשלה את הנשמה. התקציב עומד לרסק את מנגנוני הערבות ההדדית בישראל". לדבריה, "לממשלה שמחרבת את יחסי החוץ, מתסיסה את הרחוב ומביאה כזה תקציב אין זכות קיום. אפשר להקים קואליציה חלופית לנתניהו".

מנסים להציב אלטרנטיבה (צילום: מורן אזולאי) (צילום: מורן אזולאי)
מנסים להציב אלטרנטיבה(צילום: מורן אזולאי)
  

ח"כ משה גפני מיהדות התורה אמר כי "כנראה יושבת כאן הקואליציה הבאה שתרכיב את הממשלה הבאה". חבר הכנסת הבטיח: "לא נשים מקררים במכוניות ולא נוציא חצי מיליון שקל על מסעדה במשרד האוצר. כל כך הרבה זמן מבטיחים שיוקר המחיה והדיור והכול יסתדר ואנשים חיים כאילו על פלנטה אחרת".

 

לדבריו, "זה נכון שזו פוליטיקה חדשה כי בפוליטיקה הישנה איש לא העז לעשות דברים כאלה. אני רואה באסיפה הזאת הבעת אי אמון בראש הממשלה והבעת אמון בהרצוג".

 

ח"כ אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל) אמר כי "צריך לנצל את המומנטום ולהתנהג כמו אופוזיציה, להתנהל כמו שעושים בוועדת הכספים, לעשות את המוות לקואליציה בכל תחום".

 

בחודש שעבר אישרה הממשלה את תקציב המדינה לשנה הבאה. בתקציב תמכו כל השרים למעט השר להגנת הסביבה, עמיר פרץ. התקציב עבר ללא שינויים מהותיים ביחס להצעת האוצר, למעט ביטול ההצעה לייקר את אגרת הדרכונים וההחלטה להותיר את הטבות המס בפריפריה על רמתן כיום. שר האוצר, יאיר לפיד, אמר בעקבות אישור התקציב כי "התקציב שאושר הוא תקציב אחראי, שמתייחס לצרכים המיידיים של הכלכלה הישראלית, אבל לא שוכח גם לבנות מדיניות כלכלית ארוכת טווח ומוטת צמיחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ משה גפני
צילום: גיל יוחנן
מומלצים