שתף קטע נבחר

"כמו דיקטטור": ארדואן העיר, בית קפה נקנס

נשיא טורקיה ערך סיור בשכונה באיסטנבול ולעיני עוזריו וקהל סקרנים צעק על לקוח בבית קפה שעישן בציבור בניגוד לחוק. הרשויות הגיבו במהירות וכך גם הצייצנים בטוויטר: "עישון יותר בריא מפאשיזם", "עישון פחות מסוכן מארדואן"

בית קפה באיסטנבול נקנס היום (יום ב') ב-6,000 לירות טורקיות (2,680 דולרים) בהוראתו של נשיא טורקיה טאיפ רג'פ ארדואן שעבר במקום וראה את אחד מלקוחות מעשן בניגוד לחוק.

 

עוד חדשות בעולם :

טים קוק יצא מהארון: פסל ג'ובס ברוסיה הוסר

הגורם המפתיע למאה שריפות בבריטניה בשנה

פקידי ממשל בסין רכשו גופות משודדי קברים

במקום שבו קרסו התאומים: בניין הסחר נפתח

 

המראה של ארדואן מניף אצבעו אל מול הלקוח הסורר בעוד קהל של סקרנים מצלמים עם מכשירי הטלפון שלהם, הוביל לתרעומת ברשתות החברתיות. מבקריו ראו זאת הוכחה נוספת להתנהלותו האוטוריטרית של הנשיא הטרי.

 

 

החוק בטורקיה אוסר על עישון במקומות ציבוריים. "יש עונש על עבירות כאלה!", צעק ארדואן לעבר הקומה השנייה של בית הקפה. "האדם החוצפן הזה. תראו אותו. הנשיא אומר לו לא לעשן והוא ממשיך בשלו", אמר ארדואן לעוזריו בעודו ממשיך להלך בשכונת אסנלר לאחר השתתפותו בטקס באזור.

 

"עישון יותר בריא מפאשיזם", כתב צייצן בטוויטר בהתייחסו למקרה, בצירוף ההאשטאג "cigarettes are not as harmful as you#". באיסטנבול, תופעת העישון נרחבת בהרבה מבערים אירופיות אחרות, ומפלגת השלטון AKP נקטה צעדים למיגורה. החל מאיסור על עישון בתוך מבנים לטשטוש תמונות של סיגריות בטלוויזיה והטלת מסים גבוהים.  

 

"הנשיא ראה את זה. הטלוויזיה הקליטה את זה", צוטט גורם רשמי בוועד המקומי של השכונה בעיתון

הטורקי "הורייט". "בסמכותנו להטיל קנס שנע בין 1,200 לירות ל-6,000 לירות ואנחנו רק קיימנו את זכותנו - הטלנו את הקנס הגבוה ביותר".

 

מבקריו של ארדואן, מוסלמי אדוק, מאשימים אותו בהתערבות בחיים הפרטיים של האזרחים, החל מהכרזתו על סוג היוגורט שישמש כמשקה הלאומי ועד הצעתו כי נשים יילדו לפחות שלושה ילדים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ארדואן מצביע - הרשויות פועלות
מומלצים