שתף קטע נבחר

זקן: "לבקשת אולמרט, שקלתי גירושים פיקטיביים כדי להצדיק כסף מעד המדינה"

החקירה הנגדית בתיק טלנסקי: זקן הודתה בשקרים שסיפרה בפרשות עבר. ההגנה הציגה שיחות שלה עם מתקשרת שבמסגרתן שקלה להצהיר על רומן: "זה היה בשביל קו ההגנה של אולמרט". על הבוס לשעבר: "קינאתי בו, הוא סיפר לי על הבילויים שלו עם ברלוסקוני"

דו-קרב בבית המשפט: אחרי העדות של שולה זקן נגד ראש הממשלה לשעבר בדיון המחודש בפרשת מעטפות הכסף, התקיימה היום (ה') החקירה הנגדית. עו"ד אייל רוזובסקי, פרקליטו של אהוד אולמרט, חקר את זקן - שבחצי השעה הראשונה של העדות אמרה את המילה "שקר" בכל הטיה שלה. במהלך החקירה היא התייחסה ל-60 אלף הדולר שלגביהם הורשע אולמרט בהולילנד ואמרה: "לא זו בלבד שהוא ביקש שאשקר על ה-60 אלף, הוא הלך לילדים שלי, הלך לחברות שלי ואז הלך לעורך דין שלי". כחלק מהחקירה הושמעו שיחות בין זקן למתקשרת בשם אופירה, שאיתה התייעצה לגבי ההסתבכות המשפטית שלה. האזינו לשיחות.

 

 

 

אולמרט יוצא מהדיון בבית המשפט, היום (צילום: עידו ארז ) (צילום: עידו ארז )
אולמרט יוצא מהדיון בבית המשפט, היום(צילום: עידו ארז )

זקן נשמעת בהקלטה משוחחת עם המתקשרת על הסדר הטיעון. היא שואלת אותה: "הם טובים איתי עכשיו? כי הם לא היו נאמנים לי. אופירה, הם מכרו אותי". זקן מספרת עוד למתקשרת על פרקליט שרודף אותה, כשהמתקשרת שואלת אותה מי הוא, זקן משיבה: "בן זונה, משה לדור". המתקשרת, אגב, חזתה שאולמרט יזוכה מפרשת הולילנד.

 

בקלטת שהושמעה מאוחר יותר נשמעת זקן מתייעצת עם המתקשרת לגבי גירושים פיקטיביים, על רקע קו הגנה אפשרי בפרשת הולילנד. הן דנו באפשרות לטעון שאת הכסף קיבלה מעד המדינה שמואל דכנר כמתנות במסגרת רומן שניהלה עמו. 

 

עו"ד רוזובסקי: "התייעצת עם המתקשרת לגבי האפשרות שאת ובעלך תתגרשו פיקטיבית?".

זקן: "נכון. אני רוצה להסביר. אני אשת איש ואמא לילדים, זאת הייתה הצעה של אהוד לטובת קו ההגנה שלו" (אולמרט צוחק באולם בתגובה לדברים).

עו"ד רוזובסקי: "מבחינתך היית מוכנה לשקול את הרעיון של נישואים פיקטיביים אם זה יעזור לך במשפט?".

זקן: "עלה הרעיון הזה מפי אהוד אולמרט. אני לא רציתי להשתמש בזה. בעלי איש דתי והוא לא יכול לחיות עם אישה שמצהירה בבית משפט שהיא נואפת. הבן הקטן שלי ביקש ממני בתחינה ובעצב - אמא אל תעשי את זה. שאלתי את המתקשרת אם נישואים פיקטיביים יעזרו לי. היא אמרה שכן, אבל לא עשיתי... היא גם אמרה לי לאיים, וגם את זה לא עשיתי. הרבה דברים שהמתקשרת אמרה לי לא עשיתי. אהבתי את דכנר. הוא היה איש טוב. אתם הכרתם אותו כמאעכר מקומה 6, אבל הוא היה איש טוב ומעניין. ידעתי שאם אגיד שניהלנו רומן זה יציל אותי, אבל לא אמרתי את זה".

 

אני אקרע לו את הצורה

עו"ד רוזובסקי הטיח בזקן: "תכננת לסחוט מאולמרט כסף ולהלך עליו אימים". זקן ענתה לו: "אם אני משקרת, ואם אני הקלטתי שנים דברים שאין בהם קמצוץ של אמת, אז ממה אתה מפחד?". 

 

זקן נשמעת בהקלטה מדברת על כך שדאגו לה לעבודה שנגמרה. "למה אני צריכה לדאוג שכל חודש יהיה לי אוכל? אני צריכה משכורת חודשית, שאני אהיה רגועה... אני אקרע לו את הצורה", היא נשמעת אומרת באחת ההקלטות. "על מי אמרת את זה?", שאל אותה רוזובסקי, והיא ענתה: "על אולמרט, הוא סידר לי עבודה אצל אלפרד אקירוב שהפסיק את עבודתי והציע לי פיצוי של 10,000 שקלים. נעלבתי מההצעה".

 

עוד קודם לכן חקר הסנגור עו"ד רוזובסקי את זקן על יחסיה עם אולמרט:

 

עו"ד רוזובסקי: "אמרת בחקירה הראשית שלך - 'כל הזמן שיקרתי בשבילו'".

זקן: "לא כל הזמן, אבל שיקרתי".

רוזובסקי: "אמרת שהיית מוכנה לשקר ושהוא קנה את שקרייך?".

זקן: "שיקרתי כי ידעתי שאני משקרת. השקרים שלי היו לבקשתו".

רוזובסקי: "שיקרת בשביל תמורה כספית או רק כי ביקש? היית משקרת גם אם לא העביר כסף?"

זקן: "אני אישה פשוטה, אני יודעת מה היה בזמן אמת אני הייתי משקרת בשבילו, אף פעם לא אמרתי לו לא על שום דבר".

 

רוזובסקי שאל את זקן: "את שונאת את אולמרט?". מי שהייתה אשת הסוד שלו עשרות שנים ענתה: "אין בי שום שנאה אליו, יש בי צער גדול. אין לי שום עניין שיילך לכלא. בינתיים אני יושבת בכלא, אני זו שמשלמת את המחירים על טעויות שהודיתי בהן. שיקום מי שרואה בעיניי ניצוץ של שנאה, אני מאוכזבת, כואבת, אבל שונאת? אל תגיד לי את זה".

 

זקן הודתה כי שיקרה במשפט רמון: "נכון, שיקרתי, אתה רוצה לבייש אנשים פה?". גם במשפט רשות המסים אמרה כי "לא דייקה", ובנוגע לפרשת הולילנד אמרה: "שיקרתי בקטעים של אהוד אולמרט, כן שיקרתי".

 

אולמרט, הבוקר בבית המשפט (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אולמרט, הבוקר בבית המשפט(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

שולה זקן לפני החקירה הנגדית (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
שולה זקן לפני החקירה הנגדית(צילום: עידו ארז)

"אני מודה לאלוהים על ההקלטות"

עורך הדין של אולמרט עימת את זקן בנוגע ל-60 שיחות שהוקלטו, אך נמחקו מדיסק און קי מקליט שקיבלה מחברה שלה. "איך זה יכול להיות", שאל עו"ד רוזובסקי את זקן. "הדיסק און קי היה של חברה שלי", ענתה זקן.

 

רוזובסקי: "את יודעת אם בדיסק און קי יש תאריכים?"

זקן: "לא יודעת"

רוזובסקי: "למה במשטרה אמרת שלא ידעת שאולמרט הוקלט ואמרת שהבן שלך לימים סיפר שהקלטת?"

זקן: "לא זכרתי עד שנדב בא והזכיר לי שהיו את ההקלטות בבית"

רוזובסקי: למה לא הבאת את ההקלטות כשהצעת עצמך כעדת מדינה?"

זקן: לא זכרתי שהקלטתי. רק אחרי שלא הסכימו להסדר, עופר (עו"ד עופר ברטל שייצג אותה בפרשת הולילנד, א"מ) שאל אם אין לי פתק או משהו, ואז נזכרתי שיש הקלטות".

 

לאחר מכן התפרצה זקן על אחד מאנשי צוות ההגנה של אולמרט שצחק. "למה אתה צוחק?", שאלה. "שמו אותו בכוונה מולי, שלושה מיליון דולר אתה מקבל?". זקן המשיכה בעדותה ואמרה: "אני שמחה ומודה לקדוש ברוך הוא על ההקלטות".

 

בהמשך עומתה זקן עם השאלה אם הקליטה את סנגורה בתיק הולילנד, עו"ד עופר ברטל, ומדוע ההקלטות נמחקו. "הקלטתי אותו כמה פעמים בידיעתו כהכנה לעדות שלי בהולילנד. אין לי מושג איך הן נמחקו", טענה.

אולמרט עם סנגורו עו"ד אלי זהר (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אולמרט עם סנגורו עו"ד אלי זהר(צילום: עידו ארז)

עו"ד אייל רוזובסקי שניהל את החקירה הנגדית של זקן (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
עו"ד אייל רוזובסקי שניהל את החקירה הנגדית של זקן(צילום: עידו ארז)

עו"ד רוזובסקי שאל את זקן בנוגע לדבריו של התובע, עו"ד אורי קורב, שאמר כי השיחות האלה נמחקו עוד לפני שהגיעו למשטרה. "לא דיברתי איתו על ההקלטות עם ברטל", אמרה זקן. לאחר מכן הקריא רוזובסקי מכתב שבו ציין קורב כי הייתה הקלטה אחת שנמחקה על ידי זקן לאחר משפט הולילנד.

 

"אבל אמרת שלא מחקת?", שאל עורך דינו של אולמרט. "סומכת עליו שאם הוא אמר את זה, אז זו אמת", ענתה זקן. אז שאל עורך הדין אם מישהו מטעמה של זקן מחק את ההקלטה והיא השיבה בשלילה.

 

עו"ד רוזובסקי: "הקלטת גם את אורי מנצור (איש עסקים ירושלמי המקורב לזקן, א"מ), נכון?"

זקן: "כן".

עו"ד רוזובסקי: "אורי מנצור שילם את כל שכר הטרחה עבור עו"ד מיכה פטמן (שייצג את זקן במשפט טלנסקי)?"

זקן: "נכון".

עו"ד רוזובסקי: "מנצור לא ידע שיש לך עזרה נוספת מאהוד אולמרט?"

זקן: "הוא ידע שיש עזרה, הוא לא ידע כמה".

עו"ד רוזובסקי: "ואולמרט לא ידע שיש מימון נוסף ממנצור?"

זקן: "לא ידע".  

  

כשעו"ד רוזובסקי הקשה עליה ושאל אם איימה על אולמרט בכך שתעיד נגדו בבית המשפט, אמרה זקן: "הוא הרגיש שאני לא מוכנה יותר שהוא ישתמש בי. הוא הרגיש שאני לא הולכת לשתף פעולה... מה יש לו לפחד? אז אני מאיימת. זה איש שמאיימים עליו? אדון אהוד אולמרט, אתה יכול להגיד עליו הרבה דברים, אבל מאיימים עליו?.

 

"הלקוח שלך הוא נאשם סידרתי. הוא יצא מהכל כי לא דיברתי. על הולילנד ביקשתי כסף, כי רציתי ללכת לבית הסוהר בשבילו. בהולילנד כבר התארגנתי ללכת לבית הסוהר אז ביקשתי כסף למשפחה שלי. הוא יכול לדאוג לבן שלי, לנדב, כי את כל המאבטחים שלו הוא שלח ללמוד בקריית אונו. אז כן, ביקשתי כסף. אני מקנאה. הוא יושב ומספר לי איך הוא הולך לבלות עם ברלוסקוני בטירות, ואני מקנאה, ואני רוצה גם לצאת עם הילדים שלי בחופש".

 

המשפט שנפתח מחדש

ביום שני עלתה זקן לדוכן העדים בפתיחת שלב ההוכחות המחודש בפרשת טלנסקי וטענה: "אולמרט ידע הכול, אבל הכול". היא שחזרה כיצד שלף דולרים במזומן מהכספת ושילם לה תוספת שכר.

עוד העידה כיצד השתמש אולמרט למטרות אישיות בכספים שתרמו לו.

 

זקן העידה כי כשאולמרט ביקש ממנה, כפי שהקליטה אותו "לעשות מה שכבר עשית", הכוונה הייתה "להמשיך לשקר, בכל המובנים". "כל מה שעשיתי למדתי ממנו. כשהוא אומר לי שאני צריכה לנהוג בחוכמה, אני לא יודעת אם נהגתי בחוכמה אבל עשיתי את מה שהוא מבקש", אמרה זקן.

 

במהלך העדות פנתה זקן לשופט והבהירה לו: "אולמרט שילם באמצעותי על ההגנה שלו בפרשות טלנסקי וראשונטורס. הוא ידע שכולם בסוף יפנו אליי. ועל מנת שאוכל להגן עליו הוא מימן לי את עורך הדין. הוא הבין שבלי העדות שלי אין לכם כלום. הוא מימן את ההגנה המשפטית שלי כדי שאעשה מה שהוא רוצה בעדויות". התובע שאל מדוע העביר לה כסף, והיא השיבה: "לא הבנתי בהתחלה גם. אבל אחר כך הבנתי - הוא רצה להרגיע אותי".


פורסם לראשונה 06/11/2014 11:13

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים