שתף קטע נבחר

צילום: אורן אהרוני, ראובן שוורץ

יוגש אישום נגד תוקף זהבי: "הגפרור שהצית"

אוהד הפועל ת"א "פואד" יישאר במעצר. השופט קבע כי הוא "הגפרור שהצית את התבערה האלימה" ואמר לפרקליטיו: "עוד מעט תגידו כי השופט פוצץ את הדרבי". בנו של ח"כ חנין יישאר במעצר

כתב אישום יוגש נגד אוהד הפועל תל אביב שתקף את ערן זהבי בדרבי ביום שני : בדיון הארכת מעצרו של האוהד אלרואי ידעי, המכונה "פואד", בבית המשפט השלום בתל אביב, הוגשה היום (ה') הצהרת תובע, שמשמעותה כי כתב אישום יוגש נגד הפורץ למגרש בימים הקרובים. מעצרו הוארך עד 9 בנובמבר.

 

ידעי חשוד במהומה במקום ציבורי, בהתנהגות העלולה לגרום סיכון במקום ציבורי ובתקיפה. "המשחק פוצץ כי הוא נכנס לכר הדשא", אמר חוקר משטרת מרחב יפתח. "אנשים אמרו - 'נכנסנו למגרש כי הרגשנו כי הייתה פגיעה בכבוד הקבוצה'. הוא הצית את הכול". עורך דינו אסף אלוויה ענה: "המשחק לא פוצץ באשמתו ולא בגללו".  

 

אלרואי ידעי, היום בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אלרואי ידעי, היום בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

הסנגור הוסיף: "טענו שהמהומה הראשונה הייתה בת שליטה. הייתה החלטה של המשטרה לחדש את המשחק אז קרו עוד אירועים שלא קשורים זה בזה". השופט ירון גת הגיב בציניות: "עוד מעט תגידו שהשופט פוצץ את המשחק". בסיום הדיון הוא החליט להשאירו במעצר שלושה ימים נוספים: "יש לערוך הבחנה בעניין חשוד זה מיתר החשודים, מהיות החשוד הנ"ל הגפרור שהצית את התבערה האלימה שהובילה בסופו של דבר לעבירה של סיכון ממשי לחיי אדם". 

 

יחד עו"ד עו"ד אלוויה מיוצג ידעי גם על ידי עו"ד חיים יצחקי, שאמר בתום הדיון: "התיק הזה מתנהל יותר מדי בתקשורת, אנו מכבדים את בית המשפט אך סבורים שטעה. נערער למחוזי על ימי המעצר".

 

כמו כן הוגשה הצהרת תובע גם נגד אוהד נוסף שפרץ למגרש בהמשך האירועים. ארבעה חשודים אחרים הורחקו לעונה ממגרשי הספורט, ובמהלכה יתבקשו להתייצב בתחנת המשטרה בזמן משחקים.

 

במקביל, בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה את ערעורם של שישה מאוהדי הפועל תל אביב ומכבי תל אביב, והחליט להשאירם במעצר עד יום ראשון. השלושה היו מעורבים בקטטה מחוץ לכותלי בית המשפט שלשום וחשודים בתקיפת מאבטח ומעורבות בקטטה. אחד מהעצורים הוא בנו של ח"כ דב חנין, עמרי חנין.

 

עו"ד דרור ארד-איילון, שמייצג את חנין, ערער על המשך מעצרו. "הוא היה נוכח בזמן התגרה, אך הראיות על מעורבותו חלשות מאוד. הוא לא הפריע לשוטר במילוי תפקידו כאזרח וניסה להפריד בין חברו למאבטח באופן לא אלים".

 

השופט ציון קפח הביא פליאה לגבי היותו מחוץ לבית המשפט. "הוא הגיע להזדהות עם מי?", שאל השופט.

 

אחד החשודים, סרן במילואים בחטיבת גבעתי, שמעורב לא בפעם הראשונה במקרים של אלימות בספורט אמר לשופט: "אני מוכר אז קוראים לי. התיקים נגדי נסגרו", אמר והשופט קיבל את הערר והחליט לשחררו. המשטרה הגישה ערעור על החלטה זו.

 

עו"ד ארי שמאי, שמייצג חלק מהחשודים שהובאו היום להארכת המעצר טען כי כל מי שמובא לבתי המשפט זה רק האוהדים ובא בטענות נגד אנשי מכבי תל אביב. "שחקן אחד ומאמן השוערים סימנו לאוהדים לפרוץ ולא חוקרים אותו. אוהדי מכבי יזמו את הקטטה", טען שמאי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ידעי בדיון, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים