שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  אביו של חיר חמדאן: למה לא ירו בו ברגל?

  בשיחה עם ynet תיאר ראוף חמדאן את השתלשלות האירועים שהובילה לירי השוטרים בבנו, ותקף את תגובת המשטרה למקרה: "היו יכולים להתיז עליו עוד פעם גז מדמיע או לירות בו ברגל, אבל אין להם רגש"

  ביקורת על התנהלות השוטרים בשטח, דחיית טענות בכירי המשטרה וביסוס האירוע כסמל ליחס שהאוכלוסייה הערבית בישראל זוכה לו. כך מגיבים בני משפחתו של חיר חמדאן, הצעיר שנורה למוות בכפר כנא, לאירוע. "שמעתי ארבע או חמש יריות, אבל לא הבנתי מאיפה הירי הגיע. רק אחר כך ראיתי בסרטון איך הרגו אותו. הם היו יכולים להתיז עליו עוד פעם גז מדמיע או לירות בו ברגל, אבל אין להם רגש", אמר אביו, ראוף, בשיחה עם ynet.

   

  ראוף חמדאן: כל טענות השוטרים היו שקר וכזב    (צילום: מוחמד שינאווי )

  ראוף חמדאן: כל טענות השוטרים היו שקר וכזב    (צילום: מוחמד שינאווי )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

    

  תיעוד הירי הקטלני בכפר כנא

  תיעוד הירי הקטלני בכפר כנא

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  האב תיאר כיצד ניסה למנוע מבנו להתעמת עם השוטרים ותהה מדוע לא ניסו להשתלט עליו באמצעים לפיזור הפגנות. "באותו לילה ישנו בבית, אני ובני, ופתאום שמעתי צעקות. יצאתי וראיתי אותו מעולף. לקחתי אותו פנימה והתברר לי שהשוטרים התיזו עליו גז מדמיע. נכנסתי להחליף בגדים, וכשחזרתי לא מצאתי אותו, והתברר שהוא יצא לכביש, איפה שנמצאה הניידת. ניסיתי להחזיר אותו אבל לא הצלחתי", אמר.

  "ניסיתי להחזיר אותו". האב ראוף משחזר את אירועי הלילה (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
  "ניסיתי להחזיר אותו". האב ראוף משחזר את אירועי הלילה (צילום: מוחמד שינאווי)
   

  לדבריו, "אף אדם לא יכול לקבל את מה שהם עשו. הוא דפק בחלון הניידת בלי לפגוע באף שוטר. הוא לא החזיק בידו סכין וגם לא צעק אללה אכבר לפני שדפק בחלון הניידת. מקרה המוות של בני קשור לכל המגזר הערבי ולא רק לכפר. מי שעשה את המעשה הוא לא בן אדם. המקרה יעניין לא רק את תושבי כפר כנא אלא את כל פלסטין".

   

  הלווייתו של חיר חמדאן

  הלווייתו של חיר חמדאן

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  חמדאן, בן 22 מכפר כנא, נראה בסרטון המתעד את האירוע מתקרב לניידת ובה ארבעה שוטרים. הוא היכה אחת משמשותיה עם סכין שהייתה בידו, וכשהשוטרים ירדו מכלי הרכב הוא החל לסגת לאחור. אז, על פי הסרטון, ירה בו אחד השוטרים ופצע אותו. חמדאן נגרר לניידת, הועבר לטיפול פרמדיקים של מד"א גלבוע ופונה לבית החולים העמק בעפולה, ושם מת מפצעיו.

   

  אביו של חיר חמדאן אומר כי בנו היה אדם דתי ונטול עבר פלילי, "פשוט השוטרים הרגו אותו והתכוונו להרוג, לא משנה מי האדם שהיה מולם, אם זה בני או מישהו אחר. אני דורש שיענישו את השוטר שירה ואת כל השוטרים שהיו איתו. כמו שמענישים ראש ממשלה לשעבר ונשיא מדינה ואנשים בכירים, גם לשוטרים שהיו מעורבים בירי מגיע עונש כבד. איבדנו ילד נהדר שכולנו אהבנו". הוא הבהיר שהמשפחה לא תוותר על דרישתה להענשת השוטרים. 

   

  האירוע הוביל למהומות ולעימותים רבים בכפר כנא במהלך סוף השבוע, ואלפי בני אדם השתתפו בהלוויית חמדאן. ועדת המעקב של ערביי ישראל הכריזה על שביתה כללית מחר שתכלול את העסקים ואת מוסדות החינוך, והפגנות צפויות להתקיים

  באזור המשולש, בוואדי ערה ובגליל.

   

  המתח הרב והחשש מפני התפשטות המהומות ליישובים ערביים נוספים הובילו גם להחלטה משטרתית על העלאת הכוננות לרמת פעילות מבצעית ג' - לראשונה מאז תום מבצע "צוק איתן". "כולנו מתכוננים לכל אירוע חריג. המצב לא רגוע. עושים הכול בכדי להשתלט על כל ההתפרעויות, אם יהיו", אמר גורם בכיר במשטרה.

   

  מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, קרא לציבור להמתין לתוצאות בדיקת המחלקה לחקירות שוטרים, והוסיף כי "אין מדיניות הפעלה מבצעית שונה למגזר זה או אחר. האכיפה הייתה ותישאר שוויונית, מקצועית והוגנת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים