שתף קטע נבחר

אזרחים הטיחו בשר אהרונוביץ': "איפה הביטחון?"

עימות ישיר בין אזרחים לשר לביטחון הפנים: עם הגעתו של אהרונוביץ' לזירה שבה נדקר חייל ונפצע באורח קשה, מחו כמה מהנוכחים מול השר וקראו: "מוות למחבלים". השר בנט: "קונספציית הבטונדות פשטה את הרגל". ח"כ דנון: "השוטרים והאזרחים מפחדים, להחזיר את ההרתעה"

ביקורת נוקבת בזירת הדקירה: השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' הותקף בצהריים (יום ב') מילולית עם בואו לזירת הפיגוע סמוך לתחנת הרכבת ההגנה בתל אביב, שבה נדקר חייל ונפצע באורח קשה. אזרחים שנקלעו למקום צעקו לעברו של השר: "איפה הביטחון?" ואף קראו "מוות למחבלים". החייל פונה לבית החולים שיבא בתל השומר, ואילו הדוקר, פלסטיני בן 18 משכם, נעצר.

 

ח"כ דני דנון (הליכוד) מתח אף הוא ביקורת נגד התנהלות הממשלה. במשדר המיוחד של ynet אמר ח"כ דנון כי "לא היה לי ספק שזה יקרה. אני בסיור בפסגת זאב, ושמו כאן מאבטחים בכל פינה. הטרור יגיע לכל מקום בישראל אם לא נשנה את הגישה ונבין שצריך להילחם. צריך שינוי בגישה, ואני קורא לראש הממשלה להפסיק לדבר ולהתחיל להחזיר את הביטחון לאזרחי ישראל".

 

דנון אמר עוד כי "אם המשטרה לא יודעת להחזיר את הביטחון, אז הצבא צריך לפעול בתוך השכונות בירושלים ובכל מקום. לא ייתכן שאנחנו נרגיש פחד. גם השוטרים והאזרחים מפחדים, ההרתעה נשחקת, וכדי להחזיר אותה צריך לפעול בצורה נחושה, אחרת נראה עשרות מחבלים שדורסים ודוקרים".

ביקורת נוקבת בזירת הפיגוע. השר אהרונוביץ' סמוך לתחנת הרכבת, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ביקורת נוקבת בזירת הפיגוע. השר אהרונוביץ' סמוך לתחנת הרכבת, היום(צילום: מוטי קמחי)


 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

שר הכלכלה נפתלי בנט הצטרף לביקורת. לדבריו, "זהו פיגוע חמור, שמוכיח כי קונספציית הבטונדות פשטה את הרגל. אי אפשר למגן אנשים ברחוב, אלא צריך להביא לכך שהמסיתים, יורי

הזיקוקים והמתפרעים ישבו בכלא. זאת מדיניות הביטחון הנכונה. אבו מאזן הפך להיות יורשו של ערפאת, רק בלבוש אחר: הוא טרוריסט בחליפה, ויש להתנהג אליו בהתאם".

 

מוקדם יותר התייחס אהרונוביץ' להרג הצעיר חיר חמדאן בכפר כנא מירי של שוטרים. בכנס לביטחון המולדת בתל אביב אמר אהרונוביץ' כי "רק לפני יומיים הזדעזענו לראות מפגין חמוש בסכין מאיים על חיי שוטרים. הם חשו איום, נאלצו להגיב בירי חי ופגעו בו. אני נותן גיבוי מלא בשוטרים שהתגוננו ופעלו לסיכול האיום". הוא פנה למנהיגים "לנהוג באחריות ולא להיגרר לאלימות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הותקף מילולית. אהרונוביץ' בזירת הפיגוע, היום
צילום: מוטי קמחי
מומלצים