שתף קטע נבחר

עונש בהודו: הופשטה ואולצה לרכוב על חמור

מועצת כפר במדינת ראג'סטן האשימה אישה ברצח אחיינה. במסגרת העונש, שיערה גולח, פניה הושחרו בפחם והיא אולצה לרכוב עירומה ברחבי היישוב

עונש מזעזע ומשפיל נוסף נגד נשים בהודו: המשטרה הודיעה היום (יום ב') כי אישה הופשטה ואולצה לרכוב על חמור בהוראת מועצת כפר במדינת המחוז ראג'סטן. ואם לא די בכך גם פניה של האישה הושחרו.  

 

עוד חדשות בעולם :

טרור נגד ילדים: 48 הרוגים בבי"ס בניגריה

אין עשן, אין אש: העיר הראשונה שתאסור טבק  

לראשונה זה שנתיים: מנהיגי סין ויפן נפגשו

תפריט פלסטיני, מימון: היינץ-קרי. הקפה נסגר

 

לפי רשת BBC הבריטית, האישה (45) נחשדה במעורבות ברצח אחיינה. בכירה במשטרה סיפרה לרשת כי ב-2 בנובמבר התאבד ורדי סינג בכפר טורוואד. משפחתו ערכה לו הלוויה, אך שלושה ימים לאחר מכן, אשתו וקרובים נוספים דיווחו למשטרה כי הם חושדים שהוא נרצח על ידי דודתו.

קורבן ההשפלה מלווה על ידי שוטרת (צלום: סביטה ורמה) (צלום: סביטה ורמה)
קורבן ההשפלה מלווה על ידי שוטרת(צלום: סביטה ורמה)

אולם המשפחה החליטה לפנות גם למועצת הכפר, שפסיקותיה אינן חוקיות אך עם זאת מוסד זה פועל בכפרים רבים בהודו, וחבריה החליטו להאשים את האישה ברצח. מועצת הכפר הורתה לגלח את ראשה ולהשחיר את פניה עם פחם. לאחר מכן היא הופשטה ונלקחה לרכוב ברחבי הכפר עירומה על חמור.

 

"זו תקרית מבישה", ציינה השוטרת. "בהתחלה היא הייתה מפוחדת מכדי לספר על מה שקרה לה. היא בטראומה", הוסיפה. בעלה של קורבן ההשפלה ברח מהכפר וכוחות המשטרה עצרו 30 בני אדם, בהם תשעה ממשפחתה.  

 

מדובר בתקרית אחת מני רבות בהודו שבה משיתה מועצת כפר עונש משפיל ומבזה של הפשטה על נשים שפשעו או שסברו כי פשעו. באוקטובר האחרון אישה אחרת הופשטה והוצעדה ברחבי הכפר שבו התגוררה משום שמשפחתה

 דרשה ממשפחת חתנהּ נדוניה גדולה יותר עבורה. בקיץ האחרון הודית בת 60 הופשטה, נקשרה לעמוד חשמל והוכתה לאחר שמועצת הכפר קבעה כי היא מכשפה.

 

לעתים מטילה מועצת הכפר עונשים חמורים עוד יותר שחלקם אף גבו חיים. בספטמבר נמצאה מתה נערה בת 15 שמחתה נגד הטרדות שחווה אביה מצד זקני הכפר והושפלה על ידם. משפחתה סיפרה כי הנערה אולצה "לירוק על האדמה וללקק אותה" - פעולה הנחשבת במדינה האסייתית לאקט של השפלה של הנאשם. בתחילת השנה הענישה מועצת כפר סובאפור צעירה בת 20 באונס על ידי 12 גברים משום שנאפה עם גבר אחר.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צלום: סביטה ורמה
המחאות לא עוזרות. הפגנה בהודו נגד התעללות בנשים
צלום: סביטה ורמה
מומלצים