שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ישראלים: הפלנו אתרים של הרשות הפלסטינית
  קבוצה שמכנה את עצמה UP וכוללת לכאורה חיילים, טוענת שהצליחה להפיל מספר אתרים של הרשות הפלסטינית. "על כל בנאדם שירצח בישראל 10 אתרים יפלו", מבטיח אחד ההאקרים בראיון ל-ynet

  גולשים ישראלים שלחו צילומי מסך וטענו שהצליחו להפיל אתרים רשמיים של הרשות הפלסטינית. ע' (השם המלא שמור במערכת) הדגים כיצד הפיל אמש (ד') את אתר משרד הפנים של הרשות ואתר נוסף. שניהם כבר חזרו לעבוד מאז.

   

  ע' כתב ל-ynet כי "הדרך היחידה אשר אנחנו יכולים להחזיר היא באמצעות האינטרנט. חלקנו חיילים אשר משרתים בכבוד את המדינה. הפלנו 3 אתרים הנחשבים לגדולים שלהם בקלות רבה", הוא אומר כי "זה לא יגמר ב 5-6 אתרים גדולים".

   

   

  "כל בנאדם שירצח בישראל 10 אתרים יפלו", כותב ע', אחד מהגולשים בבוצה שמכנה את עצמה UPH, מוסיף כי "זה לא יגמר ב-5-6 אתרים גדולים". ע' מסר את שמו והעיד על הקבוצה כי "אנחנו לא מחפשים מסדי נתונים ואנחנו לא (8200) אנחנו קבוצה שהוקמה עכשיו כדי להראות לעולם שאנחנו מנצלים כ-800 מחשבים ברשת".

   

  "אנחנו קבוצה של אנשים אשר מנהלת אתר אינטרנט של מתכנתים גדולה ברשת שרוצים להשמיע את עצמנו.

  אנחנו כולנו, כולל אותך רוצים לישון, לצאת לבלות,לעבוד ללא פחד. אין לנו את זה, אז נתנו למאבטחי מידע שלהם לשבת שעות להתחיל להדוף התקפות שזה היה 19.3% מאיתנו".

   

  מלחמה ברשת

  פריצות לאתרים והפלתם בסדר גודל הזה מתרחשות בעולם מדי יום, כולל בישראל וברשות הפלסטינית, פחות או יותר מאז ראשיתו של האינטרנט המסחרי. ברוב המקרים, הנזק מתוקן בתוך זמן קצר, ולא נגנב מידע. אם כי בהחלט סביר שייגרמו נזקים גדולים יותר.

   

  בתקופות של מתיחות ועימותים, ישנה עליה במתקפות מהסוג הזה ובתשומת הלב אליהן. גולשים תומכי הרשות תוקפים אתרים ישראלים ומשתילים בהם מסרים בגנות ישראל, ולהפך - גולשים ישראלים ותומכי ישראל תוקפים אתרים ברשות, מפילים אותם, בין השאר באמצעות יצירת עומס על השרתים. במקרים רבים מדובר באתרים פרטיים של אנשים או חברות ולא של גורמים מדיניים.

   

  בשנים האחרונות, מאז הפכו הרשתות החברתיות לפופולריות, הן גם עברו לזירת קרב של פריצות ודיווחים. במבצע צוק איתן, היה ניתן לראות כי גולשים

  משני הצדדים ניסו לדווח על עמודי פייסבוק במטרה להוריד אותם וכי גולשים לפעמים הצליחו (ככל הנראה באמצעות הונאה) להשיג סיסמאות של גולשים אחרים, לפרוץ לעמודים ולפרופילים שלהם ולפרסם מסרים בגנות הצד השני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  "הדרך היחידה שאנחנו יכולים להחזיר"
  צילום: Shutterstock
  מומלצים