שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סוכל ניסיון של פיראטים להשתלט על אונייה ישראלית
  מאבטחים חמושים סיכלו ניסיון של פיראטים סומלים לחטוף אוניית סחר ישראלית שהפליגה בדרכה לארץ. גם הגעת תגבורת מצד הפיראטים לא הרתיעה את המאבטחים שהניסו אותם

  מאבטחים ישראלים חמושים סיכלו אתמול (יום ג') ניסיון של פיראטים סומלים לחטוף אוניית סחר ישראלית שהפליגה לארץ בדגל זר, אך על סיפונה שהו ימאים ישראלים.

   

  עוד בחדשות:

  אין כניסה לישראל: חברי "ועדת שאבאס" נותרו בעמאן

  הסכום לתשלום על עבירת התנועה: "ולה"

  צפו: פיל אמיץ נגד 14 לביאות רעבות

   

  האירוע התרחש אתמול בצהריים כשהאונייה שהובילה סחורות יצאה לפני כמה ימים מדרום מזרח אסיה בדרכה לישראל דרך תעלת סואץ. בכניסה לים האדום ליד מיצרי באב אל מנדב, אזור שורץ פיראטים שמנסים להשתלט על אוניות כדי לסחוט כופר, ניסו להיצמד לדפנות שלה שלוש ספינות של פיראטים חמושים.

   

  כשהפיראטים הבחינו בנוכחות של מאבטחים ישראלים חמושים על האונייה הם נסוגו והזעיקו תגבורת. למקום הגיעה עוד ספינת פיראטים ואז הם ניסו שוב להתקרב לאונייה הישראלית ולעלות עליה.

  פיראט סומלי על רקע ספינה בים. 160 מיליון דולר הרוויחו מכופר בשנת 2011 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  פיראט סומלי על רקע ספינה בים. 160 מיליון דולר הרוויחו מכופר בשנת 2011(צילום: AFP)

  בשלב הזה הישראלים איימו להפעיל את הנשק שלהם והפיראטים הבינו שלא יצליחו לבצע את זממם וברחו. ככל הידוע, לא היה שימוש בנשק, לא מצד הפיראטים ולא מצד המאבטחים הישראלים.

   

  דיווח על המקרה הועבר למשרד התחבורה בישראל, ששיבח את תפקודם של המאבטחים הישראלים. גורמים במשרד אמרו כי האבטחה הישראלית השיגה את יעדה ומנעה ניסיון השתלטות ודאי על האונייה.

   

  המאבטחים הישראלים, אמרו במשרד התחבורה, הרתיעו את הפיראטים מלעלות על האונייה בידיעה שהדבר עלול לעלות להם בחייהם. האונייה עושה את דרכה לישראל וצפויה להגיע לארץ בעוד כמה ימים.

   

  חברות אבטחה ישראליות כבשו בשנים האחרונות את עולם אבטחת הספנות בעולם. מאות יוצאי יחידות קרביות בצה"ל שומרים כיום על ספינות זרות – מטען ונוסעים – מאימת שודדי הים. תופעת הפיראטים התגברה מאוד בשנים האחרונות בעיקר מצד פיראטים מסומליה. החברות האלה מעסיקות בעיקר יוצאי יחידות מובחרות כגון שייטת 13, סיירת מטכ"ל ועוד.

   

  אין זו הפעם הראשונה שמאבטחים ישראלים מסכלים ניסיון השתלטות של פיראטים על אוניות סחר במים בינלאומיים. בינואר 2011 ניסו פיראטים להשתלט על הספינה צים-אסיה שהייתה בדרכה לישראל מהמזרח הרחוק באזור מפרץ עדן ליד תימן. שנה קודם לכן נעשה ניסיון להשתלט על ספינת צים באותו אזור, אך המאבטחים הצליחו לסכל את ניסיון החטיפה.

   

  פעולות הפיראטים משתלמות ולפי דו"ח שפורסם בשנת 2011, הם הרוויחו לא פחות מ-160 מיליון דולרים ששולמו ככופר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים