שתף קטע נבחר

מפקד מג"ב נגד הקמפיין בעד היורה בפלסטינים

על רקע הקמפיין ברשתות החברתיות למען לוחם מג"ב שנעצר בחשד כי ירה למוות אש חיה בפלסטינים לפני כחצי שנה, שלח מפקד מג"ב מכתב לפקודיו: "יש מקום לביקורת, אבל לא כזו. מי שלא מחויב לערכי החיל - אסייע לשחררו"

מפקד משמר הגבול, ניצב עמוס יעקב, שלח היום (ו') מכתב למפקדי ולוחמי מג"ב ובו יצא נגד קמפיין התמיכה ברשתות החברתיות בשוטר מג"ב שנעצר השבוע בחשד לרצח שני פלסטינים בביתוניא ביום הנכבה, לפני כחצי שנה.

 

"בתקופה האחרונה אנו עדים למספר מקרים בהם שוטרים מתראיינים בכלי התקשורת או לחלופין מביעים את עמדותיהם ברשתות החברתיות", כתב מפקד מג"ב, "בהדלפות אלו נשמעים דברי ביקורת על אופן ההתמודדות של משטרת ישראל ומשמר הגבול בטיפול באירועים המורכבים הפוקדים את המדינה בעת האחרונה".

 

"הדלפות אלו, מלבד העובדה שהינן עבירה משמעתית חמורה, מסבות נזק תדמיתי לאלפי הלוחמות והלוחמים המשרתים בחיל", כתב עוד. "פעולות יחידים חסרות בסיס עובדתי משרתות את כלי התקשורת בליבוי האווירה, האש והיצרים ולבטח אינן מקדמות שיח ראוי הנהוג בחיל. מדיניות השיח הפתוח הייתה ותישאר נר לרגלנו אך חשוב לזכור כל העת כי יש לעשות זאת בצינורות המקובלים ובאופן הראוי".

 

במכתב כתב עוד: "לא זרה לי העובדה, זאת מתוך ניסיון אישי בהתמודדות בהפרות סדר אלימות ומורכבות לא פחות, כי אתם נדרשים לביצוע משימות רגישות, מורכבות ונפיצות ולא פעם משימות אלה אף מלוות בסיכון חיים ממשי. אני מתחייב בפניכם כי כל שוטר אשר יפעל במסגרת המותר והאסור יקבל את מלוא הגיבוי לפעילותו על כל המשתמע מכך.

 

"יחד עם זאת שוטר שדעתו ותחושותיו אינן נוחות לפעול במסגרת הפקודות, הנהלים והערכים הנדרשים לביצוע המשימה הלאומית אליה אנו נדרשים, ראוי ונכון שיפנה למפקדיו ויקיים עמם שיח בנושא. במידה ולא תנוח דעתו ועדיין יחוש שהמשימה נוגדת את עקרונותיו אכבד את בקשתו ואסייע לשחררו מהחיל".

 

בימים האחרונים צבר תאוצה ברשתות החברתיות קמפיין תמיכה בלוחם מג"ב החשוד ברצח שני נערים פלסטינים ביום הנכבה. במסגרת

הקמפיין, שבא קצת יותר מחצי שנה אחרי הקמפיין למען "דוד הנחלאווי", נפתח בין השאר עמוד הפייסבוק "כולנו עם המג"בניק". באחת התמונות שהועלו לעמוד נראו כובע משטרה, אקדח וסיכת משטרה, מונחים על גבי שלט: "גם המשטרה עם המג"בניק".

 

לצד תמונה של ראש הממשלה בנימין נתניהו עם חיילי מג"ב, נכתב: "ביבי, לא רגל, גב אנחנו מבקשים!!!". גולשת העלתה לעמוד תמונה של זוג ידיים אזוקות והכיתוב: "תשחררו למג"ב את הידיים". בפוסט אחר כתבה: "העם דורש גב למג"ב". גולשת אחרת העלתה לעמוד תמונה של ילד קטן מחופש לשוטר מג"ב לצד הכיתוב: "גם אנחנו עם מג"ב באהבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הארכת מעצרו של שוטר מג"ב, השבוע
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים