שתף קטע נבחר

נדב זקן נגד אהוד אולמרט: "ידעת מה היה ב'תרנגול הכחול'"

שולה זקן טענה שאיש העסקים שהתאבד נפגש איתה ועם בנה במסעדה התל-אביבית בשליחות רה"מ לשעבר והציע לה כסף תמורת שתיקה. בנה פרסם בפייסבוק: "אולמרט שקרן". צוות ההגנה: "שולה ניסתה לסחוט אותו"

המהומה בדיון שהתפתחה לאחר היוודע דבר התאבדותו של איש העסקים בני תבין הובילה לעימות חריף בין ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לבין נדב זקן, בנה של עדת המפתח במשפט שולה זקן. בתום הדיון, שלקראת סופו החליפו אולמרט וזקן מילים קשות על רקע התאבדותו של תבין הצטרף גם נדב זקן והטיח באולמרט: "אתה יודע מה היה בפגישה בתרנגול הכחול".

 

משפט מעטפות הכסף - כתבות נוספות:

זקן: "נגיד שעשיתי מניפולציות, אולמרט אמר מה שאמר"

שולה זקן: אני עשיתי מאולמרט אלוהים

 

מסעדת התרנגול הכחול עלתה בדיון בעקבות פגישה שהתקיימה בין שולה זקן לתבין. העימות התפתח על רקע טענתה של זקן, שהובאה גם בחקירתה במשטרה בתיק שיבוש ההליכים בתיק הולילנד, על מה שאירע במהלך המגעים שקיימה עם הפרקליטות בנוגע להסדר טיעון. לטענתה, תבין נפגש איתה ועם בנה נדב במסעדה תחת שליחותו של אולמרט והציע לה כסף מטעמו כדי להניא אותה מעסקת עדת המדינה, אך היא סירבה.

זקן ותבין (באמצע) נפגשו. אולמרט ידע או לא? (צלום: עידו ארז, שאול גולן, טלי מאיר) (צלום: עידו ארז, שאול גולן, טלי מאיר)
זקן ותבין (באמצע) נפגשו. אולמרט ידע או לא?(צלום: עידו ארז, שאול גולן, טלי מאיר)

חקירת אולמרט בנוגע לתבין ()
חקירת אולמרט בנוגע לתבין

לדבריו, הוא היה זה שסיפר על המקרה לראשונה במשטרה וזקן הפכה את הסיפור לאחר שעומתה עמו במשטרה. מתמלול חקירתו של אולמרט במשטרה עולה כי זקן הייתה זו שביקשה להיפגש עם תבין במסעדה ללא ידיעת ראש הממשלה לשעבר ודרשה מאיש העסקים שישיג לה מאולמרט חצי מיליון דולר ולא - היא תחתום על הסכם עדת המדינה.

 

"שולה הייתה מוכנה להמיר את כל העסקה עם הפרקליטות ב-500 אלף דולר ממני. אני הוא זה שאמרתי לה שתלך לכל הרוחות. שולה זקן באמצעות אחרים העבירה לי מסר שאם באותו היום או יומיים קודם למועד הגעתה אליכם, ברצון שלה להיות עדת מדינה, אם אני אדאג לה ל-500 אלף דולר, אז היא תירגע ותחדל מהקמפיין הזה של להכניס אותי לכלא".

 

אולמרט סירב בחקירה לחשוף את זהותו של האדם שנפגש עם זקן ואמר כי לא יעשה זאת עד שלא יקבל את רשותו. אתמול בדיון סער אולמרט לאחר שגילה שתבין שם קץ לחייו ובכך סתם את הגולל על האפשרות שיעיד לטובת אולמרט בנוגע למה שאירע באותה פגישה. תבין, כך אמרו בסביבת אולמרט, נתן לו את מילתו שאם תיק השיבוש יגיע לבית המשפט, הוא יגיע ויעיד מה באמת קרה באותה פגישה במסעדה.

 

אולמרט לשופט: "שזקן לא תשמיץ אותי על גופת המת"

עם הגעת הבשורה על מותו של תבין, ציין התובע מטעם הפרקליטות, עו"ד אורי קורב, בפני השופט כי אדם המקורב לזקן התאבד ולכן היא מבקשת להפסיק את העדות. "לא רציתי להסביר למה זה קשה לי. קשה לי לדבר על זה פה ואני רואה אותו פה מולי", אמרה זקן.

 

השופט יעקב צבן הורה לשולה להמשיך בעדותה. "תתרכזי במה ששואלים ואל תתפזרי למקומות אחרים", אמר צבן. זקן השיבה לו: "אני נסערת ויכול להיות שאתפזר למקומות לא נכונים".

זקן בבית המשפט. ביקשה להפסיק את הדיון כי הייתה נסערת (צילום: דודי ועקנין) (צילום: דודי ועקנין)
זקן בבית המשפט. ביקשה להפסיק את הדיון כי הייתה נסערת(צילום: דודי ועקנין)

תקף בחזרה. אולמרט בדיון, אתמול (צילום: טלי מאייר) (צילום: טלי מאייר)
תקף בחזרה. אולמרט בדיון, אתמול(צילום: טלי מאייר)

בהמשך הדיון העלתה זקן שוב את המקרה של תבין וטענה שאולמרט אמר שתבין חבר שלה ולא שלו. "רק משום שתבין עבריין, הוא אומר שהוא חבר רק שלי, אבל שנינו ביקרנו אותו בכלא", האשימה זקן.

 

אולמרט לא נשאר חייב ואמר לשופטים: "נמסר לפני כמה דקות שהאיש הזה התאבד. אני יכול לומר דברים שהאיש הזה סיפר עליה אז אני לא חושב שזה מכובד שתינתן לה האפשרות להשמיץ אותי על גופתו של אדם מת".

 

השופטים ביקשו מהצדדים לעזוב את הנושא שלא היה רלוונטי לדיון, אך כעבור זמן קצר סיימו את הדיון. כאן נכנס לתמונה נדב זקן, בנה של שולה, שהטיח באולמרט את נושא הפגישה במסעדת התרנגול הכחול.

 

בנה של זקן לאולמרט: "חצית כל גבול"

זקן המשיך את המתקפה החזיתית באולמרט ופרסם סטטוס בפייסבוק, לא בפעם הראשונה מאז הקרע בין השניים: "היה לי ראש ממשלה טיפש. לא רק טיפש אלא גם מגלומן, נרקיסיסט ובעיקר ש-ק-ר-ן!", תקף הבן. "היום חצית כל גבול. הבן אדם עוד לא מת ואתה כבר לא יודע על קיומו מתוך מטרה להתנקות מהסודות שייקברו עמו, סודות של קבלן הקולות שלך".

הסטטוס של נדב זקן נגד אולמרט (צילום: מתוך פייסבוק) (צילום: מתוך פייסבוק)
הסטטוס של נדב זקן נגד אולמרט(צילום: מתוך פייסבוק)

נדב זקן בדיון היום (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
נדב זקן בדיון היום(צילום: אלי מנדלבאום)

זקן כתב עוד כי "תבין ישב בכלא בפרשת החשבוניות, שהיית מעורב בה ואתה לא מכיר אותו. באחת ההקלטות אתה נשמע בקולך מנסה לשכנע, אולי בעיקר את עצמך, שמעולם לא זנחת אדם".

 

בפברואר השנה פרסם זקן סטטוס בפייסבוק וקרא לאולמרט להתבייש: "לא בחרתי לשמור על זכות השתיקה. אז אחרי תקופה ארוכה אני רוצה לפרוק את מה שעל לבי. אתחיל ב-shame on you מיסטר ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, Shame on you!!! המשך יבוא".

 

יש לציין כי תבין היה מקורב של אולמרט וזקן והורשע בפרשת החשבוניות הפיקטיביות בליכוד, שממנה זוכה אולמרט בזמן שתבין הורשע בתיווך לשוחד בתיקו של הקבלן דודי אפל ונידון לשנתיים מאסר.

 

צוות ההגנה של אהוד אולמרט מסר בתגובה לדברים: "בחודש פברואר השנה ניסתה שולה זקן לסחוט סכום של כחצי מיליון דולר ממר אולמרט וזאת תוך הבטחה שאם ישולם לה סכום זה, היא לא תהפוך לעדת מדינה. מר אולמרט שמע על כך ממר בני תבין וסיפר זאת למשטרת ישראל מיוזמתו, במהלך חקירתו, כדי שהמשטרה תחקור בעניין".

 

עוד נמסר מצוות ההגנה כי "תבין הביע במהלך החודשים והשבועות האחרונים שוב ושוב את הסכמתו להעיד בעניין זה ככל שיגיע לערכאות ואף עמד בקשר עם צוות ההגנה. לצערנו, החליט היום לשים קץ לחייו. אנו משתתפים באבלה הכבד של משפחתו".

פורסם לראשונה 13/11/2014 21:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טלי מאייר
זקן בדיון, אתמול
צילום: טלי מאייר
מומלצים