שתף קטע נבחר

הסוכנת הסמויה שתובעת את המשטרה: "הופקרתי, השתמשו בי כחפץ משומש"

היא הפלילה עבריינים, אך כעת היא מנהלת קרב מול המשטרה. סוכנת סמויה לשעבר תובעת 3 מיליון שקל בטענה כי הותקפה מינית על ידי קצין שהיה ממונה עליה, חושפת בשיחה עם ynet תחושות קשות: "בשעת צרה המשטרה תפקיר אתכם לציפורני העבריינים שהסגרתם"

"אם לא תבטיחו את עתידכם, המשטרה תשתמש בכם ותשליך אתכם הצידה כחפץ משומש". הסוכנת הסמויה לשעבר שתובעת שלושה מיליון שקלים מהמשטרה מדברת לראשונה ומספרת ל-ynet על תחושות קשות של תסכול ואכזבה משירותה.

 

עוד בחדשות:

הסכום לתשלום על עבירת התנועה: "ולה"

השר אהרונוביץ': "ייתכן שיהיו עוד פיגועים"

 

השוטרת לשעבר הגישה, באמצעות עו"ד רוני אלוני סדובניק, תביעה לבית הדין האזורי לעבודה תל אביב-יפו. בכתב התביעה מתואר כיצד סבלה מתקיפות מיניות מצד קצין הממונה עליה שמשרת באחד התפקידים המודיעיניים הרגישים ביותר במחוז הדרומי.

 

"סיכנתי את חיי וחיי משפחתי במשך כל תקופת היותי שוטרת סמויה למען המדינה וצרכי בטחון הפנים שלה", סיפרה השוטרת לשעבר, "ערכי כוחות הביטחון שלנו היו תמיד שלא משאירים חייל פצוע בשטח, אז למה משאירים חיילת פצועה בשטח"?

 

הסוכנת הסמויה לשעבר נמצאת כיום במקום מסתור ללא הגנה, חוששת מהעבריינים שאותם הפלילה במסגרת תפקידה. "בשעת צרה המשטרה תפקיר אתכם לציפורני העבריינים שהסגרתם", אמרה במסר לציבור הסוכנים הסמויים בישראל. "שום שכר לא יפצה אתכם על פגיעה בכם ובבני משפחתכם. בטרם תסכימו לשמש סמויים, דרשו הסכם חתום מראש הכולל התחייבות המשטרה להגנה, מיקום מחדש, שינוי זהות, הבטחת הכנסה ומימון משפטי".

עו"ד אלוני-סדובניק (צילום: אורית אלון ) (צילום: אורית אלון )
עו"ד אלוני-סדובניק(צילום: אורית אלון )

לפי כתב התביעה, לאחר שהותקפה לכאורה השוטרת, היא פנתה למחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) שיסייעו לה, אך אלה התנו את הטיפול בתלונתה בכך שתדווח על שחיתויות אחרות במחוז. רק בעקבות פרסום דבר התביעה בגלי צה"ל עוכב הקצין לחקירה ובהמשך נעצר. לאחר החקירה שוחרר אמש למעצר בית בתנאים מגבילים לחמישה ימים.

 

כתב התביעה מגולל התנהלות קשה מצד כל הממונים על הסוכנת הסמויה לשעבר, שאף פנתה ללשכת מפכ"ל המשטרה כדי לקבל הגנה דחופה על חייה ולטפל בתלונתה נגד הקצין. בעקבות ההטרדות המיניות החוזרות ונשנות מהם סבלה החליטה להגיש את התפטרותה, וכאשר אותו קצין הבין כי היא מתכוונת להתלונן נגדו איים עליה לחשוף אותה בפני העבריינים אותם הפלילה. רק לאחר שאזרה כוח ביקשה לחזור לשירות המשטרה, אשר כבר לא רצתה אותה.

 

הפרשה של הסוכנת עלולה להשפיע בעתיד על גיוס סוכנים סמויים, ובייחוד גיוס נשים לשורות המשטרה. ואם לא די בכך, מעצרו של הקצין, ששייך למערך הבכיר של המודיעין בדרום, יוצר זעזוע במערכת לאור העובדה כי מדובר בקצונה מקצועית שההכשרה לתפקיד היא בעייתית וארוכה. הדבר יוצר חלל שעלול להשפיע על המאבק בפשיעה בדרום.

 

ממח"ש נמסר בתגובה כי "בכל הנוגע לטענות בעניין חקירת מח"ש, לפני כשנה מסרה המתלוננת גרסה במחלקה לחקירות שוטרים ומטעמים הקשורים לפרטיותה ושלא נוכל לפרט לא נפתחה חקירה, אם כי מח"ש המשיכה לעקוב אחר השינויים באותן נסיבות. לאחרונה, עם שינוי בנסיבות העניין, פנתה מח"ש שוב למתלוננת והודיעה לה כי בכוונתה לחדש את פעילותה בקשר לתלונה. מעבר לכך ומשיקולי חקירה לא נוכל להרחיב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים