שתף קטע נבחר

גרמניה: ניאו-נאצים דורשים נתונים על יהודים

מפלגת הימין הקיצוני "די רכטה" דורשת מעיריית דורטמונד לספק לה מידע על מספר היהודים בעיר, כדי שנציגיה יוכלו "לבצע את עבודתם"

מפלגה ניאו-נאצית בגרמניה דורשת להעביר לידיה מידע מפורט על מספר היהודים החיים באחת הערים הגדולות במדינה, כדי שנציגיה בעיר יוכלו "לבצע את עבודתם בעיר".

 

בשאילתה שהועברה לעיריית דורטמונד על-ידי נציג מטעם מפלגת "די רכטה" (הימנים) - מפלגה ניאו-נאצית חדשה, שהוקמה לפני שנתיים ומונה כ-500 חברים בכל רחבי גרמניה, מתבקשת העירייה למסור נתונים מדויקים על מספר היהודים הכללי בעיר וכן על חלוקת היהודים בשכונות העיר.

 

"הנימוק לבקשה", מוסבר בשאילתה, "הוא שכדי למצוא יחס הולם לכל הדתות, הכרחי לדעת מה גודלן בעירנו. לכן, מספר האנשים היהודים החיים בדורטמונד רלוונטי לעבודתנו".

 

מפלגת "די רכטה" הוקמה על ידי ניאו-נאצים, שפרשו משורות מפלגת "איחוד העם הגרמני" לאחר שזו החליטה להתאחד עם המפלגה הניאו-נאצית הראשית בגרמניה, ה-NPD. ראשי "די רכטה" טוענים שמפלגתם קיצונית פחות מה-NPD.

 

השאילתה פורסמה בעמוד האינטרנט של המפלגה וכן בפייסבוק. ראש הקהילה היהודית בגרמניה ונציגי כמה מפלגות הביעו זעזוע ושאט נפש

לנוכח המהלך של המפלגה הניאו-נאצית. יו"ר ועד הקהילות היהודיות בגרמניה, דיטר גראומן, אמר שהדבר מזכיר לו את הזמנים הנוראים ביותר בגרמניה. נציג מטעם מפלגת השלטון הנוצרית-דמוקרטית בגרמניה אמר כי יש לשקול כעת מהלך להוצאת מפלגת "די רכטה" אל מחוץ לחוק.

 

בדורטמונד קיימת קהילה יהודית מאז ימי הביניים. לאחר השואה הוקמה הקהילה מחדש, ובשנים האחרונות קלטה כמה מאות מהגרים ממדינות ברית המועצות לשעבר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל
צילום: AFP
מומלצים