שתף קטע נבחר

גרמן: העברת חוק ההסדרים - מבחן לראות אם פיו ולבו של נתניהו שווים

על רקע איומו של לפיד לפרוש מהממשלה אם התקציב לא יאושר על כל מרכיביו, התראיינה שרת הבריאות לאולפן ynet והאשימה גורמים בממשלה, בהם גם נתניהו. "אנחנו לא רוצים להפיל את הממשלה", הסבירה. על אופציה של ממשלה חלופית בראשות לפיד או הרצוג אמרה: "זה לא נכון בשלב הזה"

שרת הבריאות יעל גרמן התראיינה הבוקר (יום א') לאולפן ynet והתייחסה למשבר האחרון בממשלה סביב אישור חוק ההסדרים. לדבריה, "לפיד הגיש חוק הסדרים רזה בצורה מאוד משמעותית שעבר בממשלה ובכנסת בקריאה ראשונה, והנה הפלא ופלא, גורמים בממשלה וכנראה גם ראש הממשלה ויו"ר הכנסת מסרבים להעביר את חוק ההסדרים בדרך שבה הוא צריך לעבור. למעשה, זה המבחן של ראש הממשלה ושל השרים, של הליכוד, של חברי הממשלה - האם פיהם ולבם שווים".

 

גרמן אמרה את הדברים על רקע איום של יו"ר מפלגתה שר האוצר יאיר לפיד לפרוש מהממשלה אם חוק ההסדרים לא יעבור על כל מרכיביו. אמש נמסר מלשכת לפיד כי "שר האוצר נחוש להעביר תקציב חברתי לטובת מעמד הביניים והשכבות החלשות, ולצד זה תוכנית דיור רחבה. אם מישהו יפגע בנושאי הליבה הללו, הוא יפרוש מהממשלה".

 

במהלך הראיון התייחסה השרה גם לאפשרות כי תוקם ממשלה חלופית בראשות לפיד או יצחק הרצוג: "אני לא מאמינה בזה", אמרה גרמן, "אני חושבת שזה לא נכון בשלב הזה".  

 

בהתייחס למערכת הבריאות שעליה אמונה גרמן, היא הסבירה כי בהצעת התקציב "אנחנו מנסים לחזק את מערכת הרפואה הציבורית. אבל כדי לחזק לא די להשקיע את מיליארד השקל שאנחנו מתכוונים להשקיע בקיצור תורים, אם מן העבר השני לא נצליח להגביל את הגידול של הרפואה הפרטית".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר מאיר
שרת הבריאות יעל גרמן
צילום: עופר מאיר
מומלצים