שתף קטע נבחר

ירושלים: נהג אוטובוס פלסטיני נמצא תלוי, משפחתו: הוא נרצח

תקרית נוספת שעלולה להפר את השקט בבירה. חסן יוסף ראמוני נמצא תלוי במסוף האוטובוסים בהר החוצבים. ככל הנראה לא היו על הגופה סימני אלימות, אך במשפחתו משוכנעים שנרצח. המשטרה: אין חשד לפלילים. טרם נתפס הגבר שדקר אתמול יהודי במברג

צוות מד"א קבע הלילה (ב') את מותו של נהג אוטובוס ממזרח ירושלים שנמצא תלוי במסוף האוטובוסים בהר החוצבים. הסיפור הצית חרושת שמועות במזרח העיר ובגדה המערבית, שלפיה הנהג, חסן יוסף ראמוני משכונת א-טור, נתלה ונרצח על ידי ישראלים על רקע לאומני. במשטרת מחוז ירושלים אמרו הבוקר כי בשלב זה אין חשד לפלילים וכי הם בודקים את נסיבות המקרה. הגופה הועברה לנתיחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר.

 

צוות מד"א פינה הלילה את הנהג, כבן 35, נשוי ואב לשניים, לבית החולים הדסה הר הצופים לאחר שאנשים מצאו אותו תלוי. ממה שידוע לא נמצאו על הגופה סימני אלימות. השמועות על מותו של הנהג, שעובד בחברת אגד, הפכו גם לכותרות בתקשורת הפלסטינית, שם כלל לא מתייחסים לאפשרות שמדובר בהתאבדות. בעקבות המקרה, ישנו חשש מפריצת מהומות במזרח העיר הבוקר.

 

תנועות וארגונים פלסטיניים שונים במזרח ירושלים קראו הבוקר לפתיחת שביתה כללית של סוחרים, נהגי אוטובוס ופקידים. לא ברור עדיין אם תהיה היענות לקריאה לשבות. כמה נהגים מסביבתו הקרובה של ראמוני לא הגיעו לעבודה.

חסן יוסף ראמוני ()
חסן יוסף ראמוני
 

קרוב משפחתו של הנהג אמר כי הוא בטוח שמדובר ברצח על רקע לאומני. "עדי ראייה סיפרו לנו שהם ראו שלושה יהודים שרצחו אותו. לצערי, משטרת ישראל מתעלמת מהרצח וטוענת שקרוב משפחתי תלה את עצמו". לדבריו,

לנהג אין עבר פלילי והוא חי חיים נורמטיביים. "הוא מסודר בחיים ואין לו אויבים", סיפר קרוב המשפחה, וטען כי המקרה בוצע כנקמה לדקירת הגבר ברחוב הנביאים אמש בירושלים.

 

קרוב המשפחה דרש מהמשטרה לפתוח בחקירה רצינית ומקצועית. "במקום שייתנו דיווחים נכונים, הם מנסים לשלול שהרצח בוצע על רקע לאומני", אמר. תושב מזרח ירושלים הוסיף: "נדע איך להגיב על המקרה. הזהרנו אלף פעמים שאירועים מסוג זה יכולים לגרום להרבה פיגועים".

 

מהמשטרה נמסר: "בשלב זה אין חשד לפלילים. בניגוד לפרסומים השונים בתקשורת הזרה, לא נמצאו על הגופה סימני אלימות. יחד עם זאת, בתיאום ושיתוף המשפחה, הגופה תיבדק במכון לרפואה משפטית. המשטרה קוראת לגלות מנהיגות ואחריות ולעקוב אחר עדכונים רשמיים".

 

עד כה לא נתפס חשוד באירוע הדקירה אתמול ברחוב הנביאים במרכז ירושלים, ובמשטרה עדיין בודקים אם מדובר בפיגוע על רקע לאומני. אחרי הצהריים הותקף חסיד ברסלב בן 32 במברג על ידי אלמוני שפצע אותו קל-בינוני ונמלט מהמקום. מבית החולים שערי צדק נמסר הבוקר כי מצבו מוגדר "טוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים