שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  יוסף תרם איברי בנו לפני 11 שנה - עכשיו קיבל 2 כליות

  לפני 11 שנה שכל יוסף מלכה את בנו אלמוג בן ה-15 בתאונת דרכים. הוא לא היסס ותרם את איבריו, שהצילו שבעה בני אדם. זמן קצר לאחר האסון חלה יוסף בסוכרת ומצבו הידרדר עד כדי צורך בהשתלה דחופה של שתי כליות שנערכה בבי"ח בילינסון. הוא אומר: "אני רוצה להודות למשפחת התורם - ולעודד אנשים לתרום"

  כשבנו אלמוג נהרג בתאונת דרכים, יוסף מלכה הסכים לתרום את איבריו והציל חיים של שבעה בני אדם. 11 שנים אחרי, הגלגל התהפך והוא זכה בעצמו לחיים חדשים כשזכה לעבור השתלת כליות בבית החולים בילינסון. ביום ג' השבוע כבר שוחרר לביתו.

   

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  אלמוג, היה רק בן 15, כשנדרס למוות בתאונת דרכים בעפולה, עיר מגוריה של המשפחה. הוא פונה לבית החולים רמב"ם, שם נקבע מותו. בבית החולים שאלו את בני המשפחה אם הם מסכימים לתרום את האיברים, ולאחר התלבטות קשה, מלכה הסכים לכך.

   

  חותמים עכשיו:

  לחתימה על כרטיס אדי מקוון - לחצו כאן

   

  "הוא היה העיניים שלי, לא רציתי שייקחו לו את כל מה שיש לו", הוא אומר. "אבא התנגד, אבל אני שכנעתי אותו להסכים לתרומה", אומרת סימה אוחנה, אחותו הגדולה של אלמוג שהייתה עדה לתאונה.

   

  איבריו של בנו הצילו 7 אנשים. יוסף מלכה (צילום: תומריקו) (צילום: תומריקו)
  איבריו של בנו הצילו 7 אנשים. יוסף מלכה(צילום: תומריקו)

   

  עוד על תרומת איברים

  לראשונה בעולם: ילדה בן לאחר שהושתל בה רחם

  לראשונה בישראל: בת 39 עברה השתלת מעי

  לראשונה בישראל: כליה הושתלה מתורם ללא דופק

   

  חלה בסוכרת לאחר מותו של בנו

  מלכה חלה בסוכרת זמן קצר לאחר מותו של אלמוג. בני המשפחה מצביעים על הקשר בין המוות הטראגי למחלה שהתפרצה בפתאומיות וגרמה להתדרדרות משמעותית במצבו הבריאותי. "הוא היה קשור אליו מאד, הוא היה הבן קטן שלו", מסבירה אוחנה.

   

  לפני חמש שנים מצבו של מלכה החמיר עוד יותר, הכליות שלו הפסיקו לתפקד, והוא נאלץ להתחיל טיפולי דיאליזה ונכנס לרשימת ההמתנה להשתלת כליה.

   

  ההמתנה הסתיימה לפני כשבוע וחצי. מלכה הוזמן לבילינסון, עבר בהצלחה השתלה של שתי כליות על ידי ד"ר סיגל אייזנר, רופאה בכירה במחלקת ההשתלות. הוא אושפז בטיפול נמרץ וכעבור ימים אחדים מצבו השתפר והוא עבר למחלקה הרגילה.

   

  "רוצים להודות למשפחת התורם"

  "כשתרמנו את האיברים לא ציפינו שיום אחד אבא יצטרך בעצמו גם את התרומה", אומרת אוחנה, שחתומה על כרטיס אדי לתרומת איברים כבר שנים ארוכות, בניגוד לאביה.

   

  "הוא כעס שהוא תרם את האיברים של אלמוג ולא קיבל תרומה בחזרה". לפני שלוש שנים גם מלכה חתם בעצמו על הכרטיס. "שיכנעו אותי במחלקת הדיאליזה", הוא מסביר.

   

  לאחר תרומת איבריו של אלמוג, אחד הנתרמים הגיע למשפחה להגיד תודה על החיים שהעניקו לו. כעת הם רוצים להחזיר באותה מטבע. "אנחנו גם רוצים לפגוש את משפחת התורם ולהודות להם. אנחנו רוצים לעודד אנשים לתרום. אבא קיבל תרומה מבורא עולם כשקיבל שתי כליות ולא אחת. לא כולם זוכים לכך, וזה גורם לאושר גדול".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: תומריקו
  קיבל 2 כליות. "לעודד אנשים לתרום"
  צילום: תומריקו
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים