שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  גוגל: שלמו דולר בחודש במקום פרסומות
  ענקית החיפוש פתחה בניסוי חדש כדי לממן את פעילות אתרי האינטרנט: שירות Contributor מאפשר לגולשים לשלם בין דולר ל-3 דולר בחודש במקום לראות פרסומות. האם גוגל תצליח לגרום לציבור לשלם על מה שכרגע בחינם?

  גוגל השיקה שירות חדש המאפשר לגולשים לשלם דולרים בודדים בכל חודש כדי להסיר פרסומות מאתרים בולטים כמו The Onion ו-Mashable.

   

   

  מודל מימון חדש

  כיום אתרי אינטרנט ממומנים בעיקר בשתי דרכים: פרסומות ומכירת מנויים. בשנים האחרונות בשל שטחי הפרסום ההולכים וגדלים וכמות האתרים העצומה ההכנסה מפרסומות הפכה לנמוכה עד כדי לא כדאית, מה שמקשה על קיומם של אתרים רבים. מצד שני, הקוראים נחשפים ליותר ויותר פרסומות והחוויה נפגמת. אתרים רבים מחפשים דרכים חדשות לממן את פעילותם ועתה גוגל החלה בניסוי שייתכן וישנה את פני האינטרנט, אך גם ייתכן ולא ישנה דבר.

   

  כך זה עובד: כשאתם נרשמים לניסוי, אתם משלמים בין דולר אחד לשלושה דולרים בחודש. כשתגלשו לאתרים המשתתפים, חלק מתוך הסכום יועבר אל האתר וחלק לגוגל. כדי שהשירות יעבוד עליכם להיות מחוברים לשירותים של גוגל במהלך הגלישה, אחרת יופיעו פרסומות. המשמעות היא שבכל הדפדפנים שבהם אתם נמצאים, במחשב ובנייד, תהיו תחת המעקב של החברה, וייתכן וזה חלק מהרעיון כאן.

   

  נרשמים ומשלמים

  השירות יהיה זמין רק לאתרים שמשתמשים בשירות הפרסומות של גוגל, שבו האתר מטמיע קוד מיוחד, ואז גוגל מציגה פרסומת בהתאם לגולש

  הספציפי שנמצא באתר. אלו שישלמו, יראו במקום הפרסומת הודעת "תודה רבה" או משהו בסגנון. גוגל כהרגלה, תאפשר לכם להצטרף לניסוי בשלב זה רק עם הזמנה, או אחרי הצטרפות לרשימת המתנה. השירות זמין כעת רק לאתרים WikiHow, Urban Dictionary, The Onion, Sceince Daily, Mashable ו-imgur, ואם הוא יוכתר כמוצלח, יתווספו לרשימה אתרים רבים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "גוגל: שלמו דולר בחודש במקום פרסומות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים