שתף קטע נבחר

סאנדיסק: מגבים ומשתפים מהסמארטפון

ענקית האחסון הנייד סאנדיסק הזכורה לכולנו מהדיסק און קי, הוציאה זוג מכשירים המאפשרים לגבות תכנים מסמארטפונים וטאבלטים, ואף להעבירם בין מכשירי אפל ואנדרואיד

הסמארטפון הוא כלי צריכת ויצירת המדיה שנמצא הכי הרבה בשימוש, אך בגלל מחירם הגבוה, רבים רוכשים דגמים המגיעים עם שטח האחסון המינימלי שהוא לרוב 16 גיגה, אם לא 8. בעוד שישנם מגוון פתרונות גיבוי מקוונים, הם דורשים חיבור חי לאינטרנט, שימוש בחבילת גלישה וגם לא מעט סוללה. חברת סנדיסק מציעה שלושה מוצרים שיאפשרו לכם לגבות ולשתף את המידע בין המכשירים והמחשבים בצורה אלחוטית, ועם מעט מאוד תסבוכים.

 

 (צילום: יח"צ) (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

המכשירים של סנדיסק הם בבסיסם דיסק און קי עם סוללה המסוגל לייצר רשת אלחוטית משלו. כדי לגשת אל המידע, מתחברים אל הרשת האלחוטית שהמכשיר יוצר, ומעיינים במידע דרך האפליקציה הייעודית, הדפדפן במחשב או בגישה רגילה כמו כל התקן USB.

 

Connect Wireless Flash Drive

זהו דיסק און קי המגיע בנפחים של 16, 32 או 64 גיגה, ובו מובנית תקשורת Wi-Fi דרכה ניתן לחבר את המכשיר לסמארטפונים ולגשת אל המידע אלחוטית.

 

 

הפלאש דרייב, כמו כל התקן אחסון אחר, יכול לאכלס סרטונים תמונות ומוזיקה, וכמובן כל סוג קובץ אחר. אל המידע ניתן לגשת מעד שמונה מכשירים בו זמנית, כשניתן להזרים וידאו לעד שלושה מכשירים בו זמנית. 

 

המכשיר מסוגל להתחבר לכל מחשב PC או מק ומכשירי iOS או אנדרואיד. במכשירים הניידים יש להתקין את האפליקציה הייעודית, ואז להתחבר דרך רשת ה-Wi Fi. במחשבים ניידים אפשר לחבר את המכשיר פיזית, או לגשת דרך ה-Wi-Fi המובנה במחשב והדפדפן.

 

 (צילום: יח"צ) (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

הדיסק און קי הוא למעשה קורא כרטיסי מיקרו SD. אין לו זיכרון מובנה, אלא כרטיס זיכרון קטן ממדים המותקן בתוכו. את הכרטיס ניתן להוציא ולהחליף בכרטיס אחר, עד 64 גיגה. עם זאת, למכשיר חיבור USB 2.0 בלבד ככה שאם הלכתם על הנפח הגבוה, התאזרו בסבלנות כי זה ייקח זמן מה.

 

כדי למנוע ניתוק מהאינטרנט בזמן שימוש במכשיר, השכילו בסאנדיסק להוסיף אופציה להתחברות לאינטרנט דרך הרשת שהמכשיר מייצר, ככה תוכלו להמשיך לגלוש למרות שאינכם מחוברים ישירות לרשת באזור.

 

הסוללה תחזיק עד ארבע שעות שימוש, אך היות והמתקן נטען ישירות משקע USB, תוכלו לחבר אותו לכל שקע באשר הוא, כולל השקע המובנה ברכב. 

 

השימוש היה יחסית קל, האפליקציה כעורה למדי אך היא עושה את עבודתה. את מד הסוללה ניתן לראות רק בתוך האפליקציה כך שיש צורך לטרוח להתחבר רק כדי לראות אם יש צורך לטעון אותו או לא. עם זאת, הטעינה היא אופן השימוש במכשיר - פשוט חברו אותו למחשב וזהו.

 

תוכלו למצוא את ה- Connect Wireless Flash Drive בגרסת ה-16 גיגה ב-229 שקלים, את גרסת ה-32 גיגה ב-329 שקלים, ואת גרסת ה-64 גיגה ב-449 שקלים.

 

Connect Wireless Media Drive

זהו מכשיר המיועד לאחסון ושיתוף מידע ובעיקר מדיה כמו סרטונים ותמונות בין מגוון מכשירים. הקונקט מגיע בנפחים של 32 או 64 גיגה, כשישנו קורא כרטיסי SD מובנה התומך עד 64 גיגה, שדרכו ניתן להגדיל את נפח האחסון ובמקביל לשתף את תוכן הכרטיס.

 

 

אל הכונן ניתן לחבר עד שמונה משתמשים בו זמנית, כשניתן להזרים וידאו לעד חמישה מכשירים בבת אחת. הסוללה תחזיק עד  8 שעות של הזרמת וידאו, כשניתן לטעון את המכשיר באמצעות כבל המיקרו USB הקצר המצורף.

 

המכשיר קטן ומאוד פשוט לשימוש, כשהחיבור למכשיר נשאר יציב וללא הפרעות. היכולת לקרוא כרטיסי SD ולהעביר את המידע לכל מכשיר באשר הוא, בצורה אלחוטית וללא תשתית ממוחשבת כלשהי, הופכת את המכשיר לשימושי במיוחד לצלמים המעוניינים לגבות או לחלוק את התמונות שצילמו בשטח.

 

 (צילום: יח"צ) (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

מחירו של ה-Connect Wireless Media Drive בגרסת ה-32 גיגה הוא 419 שקלים, ובגרסת ה-64 גיגה הוא 499 שקלים.

 

Ultra Dual USB Drive

 מדובר במכשיר פשוט הפותר שתי בעיות בבת אחת, גיבוי למחשב, וגיבוי לטלפון. זהו פיתרון קטן ואלגנטי להעברת מידע בין מחשבים לבין מכשירי אנדרואיד. לדיסק און קי שני צדדים, אחד USB רגיל, והשני מיקרו USB אותו ניתן לחבר למכשירי אנדרואיד התומכים בתקן On The Go, משהו שלמשל רוב מכשירי סמסונג עושים, וגם חברות רבות אחרות. 

 

 

ברגע שתחברו את המכשיר לסמארטפון, הוא יזוהה כהתקן אחסון חיצוני ותוכלו לגשת למידע שעליו. למעשה דיסק און קי לסמארטפון. ההתקן מגיע ב-16, 32 או 64 גיגה כשהוא תומך ב-USB 2.0. מבנה ההתקן מאפשר לכסות את החיבורים כדי לשמור עליהם.

 

 (צילום: יח"צ) (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

ההתקן הזה, כמו רוב ההתקנים של החברה, עובדים היטב וללא בעיות. המכשיר בשימושנו כבר כמה חודשים והוא עבד מצוין ובלי בעיה לאורך זמן.

 

דגם ה-16 גיגה נמכר ב-69 שקלים.

דגם ה-32 גיגה נמכר ב-119 שקלים

דגם ה-64 גיגה נמכר ב-199 שקלים.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ
לשימוש מחשבים בלבד סאן דיסק סנדיסק התקן זיכרון
צילום: יח"צ
מומלצים