שתף קטע נבחר

ילדים נגד מישל אובמה: בגללך האוכל מגעיל

לא רק הנשיא מתמודד עם אחוזי תמיכה מידרדרים: תלמידי בית ספר בארה"ב מוחים בטוויטר נגד תוצאות מאמצי הגברת הראשונה לעודד תזונה בריאה, ומפרסמים תמונות של מנות לא מעוררות תאבון. "תודה למישל", הם ציינו בציניות

על רקע חג ההודיה המתקרב, מביעים ילדים ברחבי ארה"ב את "הוקרת התודה" שלהם על מאמציה של הגברת הראשונה מישל אובמה לקדם תזונה בריאה בבתי ספר. רק ספק אם היא רואה בכך מחמאה: לציוצים שמפרסמים הילדים נלוות תמונות של מנות שלא נעים לאכול עם העיניים.

 

הגברת הראשונה, שהפכה לסמל של תזונה בריאה יותר, קידמה ב-2012 תקנות חדשות שחייבו בתי ספר להגיש בארוחת הצהריים יותר פירות, ירקות ודגנים מלאים בתקווה לצמצם את תופעת השמנת היתר. כמו כן, הוטלו הגבלות על ריכוזי נתרן, סוכר ושומנים. התלמידים, כאמור, אינם מרוצים מהתוצאות.

"יאמי, ארוחת בית ספר", צייצה ג'ס ()
"יאמי, ארוחת בית ספר", צייצה ג'ס
צ

הציוץ שעורר תהודה. "לפחות יש תפוח" ()
הציוץ שעורר תהודה. "לפחות יש תפוח"
 

צילומים לא מחמיאים של המנות שהוגשו בבתי הספר בעקבות שינוי הנהלים החלו להופיע ברשת החברתית עוד לפני שנתיים, אבל רק באחרונה המחאה צברה תאוצה ובסוף השבוע הפך ההאשטג הציני "תודה מישל אובמה" לאחד הפופולריים בארה"ב.

  

"הייתה לי ארוחת צהריים מאוד בריאה היום", כתב תלמיד בן 17 מוויסקונסין, האנטר וויטני. "התפוח בהחלט פיצה על העיסה המסתורית". צילום המנה - שהייתה למעשה "אורז בסגנון ספרדי" - צויץ מחדש יותר מ-500 פעם. הוא סיפר עוד כי טיב האוכל שמוגש בקפיטריה בבית ספרו הידרדר במידה ניכרת במהלך ארבע שנותיו בתיכון, וגם הלנה טרנר, בת 16 ממישיגן הצטרפה לדבריו. "פעם הייתי אוהבת את האוכל בקפיטריה", היא גילתה והאשימה את הרשויות הפדרליות בשינוי: "בית הספר בסך הכול נשמע לנהלים".

"זו הארוחה שלי. אני בתיכון", כתבה מאיה ()
"זו הארוחה שלי. אני בתיכון", כתבה מאיה

"זה נראה כמו עוף ויש לזה טעם של נקניקיה. זה מבלבל" ()
"זה נראה כמו עוף ויש לזה טעם של נקניקיה. זה מבלבל"

 

בתגובת לגל המחאה, קומץ תלמידים שדווקא מרוצים מהשינוי פרסמו תמונות של מנות שנראו יותר מעוררות תאבון. אחרים התלוצצו שהמוחים אינם הדור הראשון שמתלונן על האוכל בבתי הספר. גם בוושינגטון לא התרגשו מהביקורת: קבוצת לוביסטים שקידמה בקונגרס את שינוי התקנות הצטרפה למחאת הנגד, ופרסמה בטוויטר תמונות של בר סלטים צבעוני וילדים מרוצים בצירוף אותו ההאשטג.

 

"גם אם הארוחות היו נשארות לא בריאות, תמיד יימצא מי שיתלונן", העירה אחת הלוביסטים. גם דובר מחלקת החקלאות הממשלתית, שמפקחת על האוכל בבתי הספר, הדגיש כי הארוחות אינן גרועות כפי שנראה בתמונות. "הן לא משקפות את מלוא האפשרויות שמוצעות לתלמידים בארוחת הצהריים", הוא הבהיר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במקום "אורז ספרדי", עיסה מסתורית
מומלצים