שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  בעקבות הסערה: עומסי תנועה כבדים ברחבי הארץ

  השיא של המערכת החורפית עדיין לא הגיע, אך הנהגים בכבישים כבר מרגישים את הסערה. עומסים חריגים נרשמים בכביש 40, כביש 1 וכביש 20. צפו במפת הפקקים, טבלת ההיערכות של אגף התנועה ומכ"ם הגשם

  הסערה הביאה את המשטרה להיערכות שיא ועמה עומסי תנועה בכל רחבי הארץ: במקביל, אגף התנועה פרסם רשימה של מוקדים מועדים לפגעי מזג האוויר והפועל היוצא שלהם הוביל לתכנון נקודות חסימה וצירים חלופיים. צפו במפה המלאה של היערכות המשטרה להצפות, השיטפונות ושאר פגעי מזג האוויר (לחצו להגדלה):

   


   

  נכון לשעה 20:00 נרשמו עומסים בצירים הבאים:

   

  כביש 65 עמוס מצומת מגב לכפר קרע

  כביש 4 עמוס ממחלף גהה עד ראשון לציון וממחלף גנות עד לגבעת שמואל

  נתיבי איילון לכיוון דרום עמוסים ממחלף לה-גווארדיה עד למחלף וולפסון

  כביש 1 לכיוון מזרח עמוס מקיבוץ גלויות עד מחלף גנות

   

  באגף התנועה מציינים כי כתוצאה מפגיעת ברק בכבל מתח גבוה בצומת אחיהוד, אין תאורה בכל הצמתים בין גילון לכביש עוקף עכו. שוטרי אגף התנועה מגבירים נוכחות באזור ופרוסים בכל הכבישים כדי לסייע לנהגים.

   

  בצפון ניתן למצוא כמובן את אזור החרמון מחשש לשלג, במרכז הדגש הושם על כביש 4 במחלף אלוף שדה עד למחלף בר אילן לכיוון הצפון מחשש להצפות ובמשטרה מתכוונים להפנות את הנהגים לדרך השלום ויציאות לכביש 4 לכיוון דרום ולקריית אונו. ההיערכות קיימת גם לנתיבי איילון שמועדים להצפה ובמשטרה יפנו במקרה הצורך את הנהגים לכבישים 1 ו-4.

   

  בדרום החשש הכבד הוא מפני הצפות ושיטפונות. במקרים רבים נחסמים הכבישים וגם כאן המשטרה נערכת בהתאם. למשל, ניתן למצוא את כביש 234 גשר צאלים שבשל שיטפונות עלול להביא לחסימת צומת צאלים וצומת אורים. במקרה כזה, במשטרה מכינים את כביש 241 וכביש 222 כדרכים חלופיות.

   

   

  במשטרת ישראל נערכים למערכת החורפית, ומסרו כי לנוכח אירועי העבר ניתן לצפות לחסימת צירים ברחבי הארץ כתוצאה משיטפונות, קריסת עצים ופגיעה בתשתיות. "משטרת ישראל נערכת לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי בימים הקרובים בכוחות מתוגברים בצירי התנועה, ועורכת הערכות מצב בשיתוף עם הגורמים הרלוונטיים - רשויות מקומיות, שירותי הכבאות, מד"א, חברת החשמל ואחרים - כדי לשמור על שגרת החיים בצורה הטובה ביותר".

   

  המשטרה תגברה את מוקדי 100, משמרות השוטרים יעובו בכוח אדם ויחידות המתנדבים העוסקות בחילוץ ערוכות לאירועים ברחבי הארץ. משטרת ישראל קוראת לציבור לנהוג משנה זהירות בקרבת מאגרי מים שבהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה. כמו כן המשטרה קוראת לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים מוצפים, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה.

   


   


   

  חזאי מטאו-טק צחי וקסמן: "בשעות הקרובות יתחזקו הרוחות והגשמים יתחדשו. הם ירדו בתדירות גבוהה וילוו בסופות רעמים. משעות הערב קיים חשש להצפות במקומות הנמוכים. צפוי מזג אוויר חורפי".

   

  החזאי צופה משבי רוח בעוצמה של עד 80 קמ"ש והים ייעשה רוגש. גובה הגלים עשוי להגיע הערב ל-4 מטרים. הטמפרטורות החזויות להיום ולהלילה: קריית שמונה 16-10, קצרין 12-7, צפת 12-7, טבריה 19-11, נצרת 18-10, חיפה 17-13, תל אביב 16-12, ירושלים 12-9, אשקלון 16-14, עין גדי 23-17, באר שבע 19-12, ערד 17-11, מצפה רמון 14-9, אילת 22-15.

   

  מזג האוויר החורפי צפוי להימשך גם מחר וביום חמישי, אז הרוחות ייחלשו אבל הגשמים יימשכו. ביום חמישי אחר הצהריים יתמעטו הגשמים ובסוף השבוע יהיה מזג אוויר נוח, ללא גשמים.

   

  המטאורולוג ד"ר ברוך זיו מהאוניברסיטה הפתוחה אומר כי "מזג האוויר יהיה חורפי יותר ביממה הקרובה ויימשך כמעט יומיים. השיא יחל משעה 20:00 הערב ויסתיים מחר אחר הצהריים. מה שיהיה חמור הפעם זה עוצמת הגשמים והתופעות הנלוות כמו ברקים ורעמים, בעיקר בצפון הארץ ובמרכזה".

  סערה בשמי תל אביב (צילום: ליאת לידור לידג'י) (צילום: ליאת לידור לידג'י)
  סערה בשמי תל אביב(צילום: ליאת לידור לידג'י)

  מפדלים בין השלוליות בתל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  מפדלים בין השלוליות בתל אביב(צילום: מוטי קמחי)

  הצפות בפתח תקווה (צילום: דביר סגל) (צילום: דביר סגל)
  הצפות בפתח תקווה(צילום: דביר סגל)

  גם בנתניה ירדו לא מעט גשמים (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  גם בנתניה ירדו לא מעט גשמים(צילום: עידו ארז)

  קשת בענן בתל אביב (צילום: מלאני קראוס) (צילום: מלאני קראוס)
  קשת בענן בתל אביב(צילום: מלאני קראוס)

   (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  (צילום: מוטי קמחי)

   (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  (צילום: עידו ארז)

  גם החיילים מנסים לתמרן בין הגשם לבוץ (צילום: דניאל חן) (צילום: דניאל חן)
  גם החיילים מנסים לתמרן בין הגשם לבוץ(צילום: דניאל חן)

  והשלג במוצבי החרמון (צילום: Vladik zvedkov) (צילום: Vladik zvedkov)
  והשלג במוצבי החרמון(צילום: Vladik zvedkov)

  ד"ר זיו העריך שהגשם העוצמתי עשוי לגרום לנזקים מקומיים בעיקר במישור החוף, "הגשמים יהיו כבדים מאוד. בסוף השבוע יתבהר מזג האוויר ומשבת ניכנס לתקופה של כמה ימים יפים. האירוע הזה יסכם חודש נובמבר גשום. יש להניח שבמקומות רבים תרד כמות גשמים כפולה מהממוצע. נגיע לתחילת חודש דצמבר עם עודף לא מבוטל של גשם, וזו שמחה גדולה. זה נותן תחושה שהשנה לא יהיה גרוע, ואני אומר זאת בעדינות".

   

  גם בחברת החשמל נערכים לסערה המלווה ברוחות עזות ובגשמים. הם קוראים ללקוחות לשמור על כללי בטיחות בסיסיים: במקרה של רוחות וסערות עלולים חוטי חשמל להיקרע, בין היתר בשל נפילות של עצים, ענפים ועמודי חשמל. חברת החשמל מזהירה את הציבור לא לגעת בחוטי חשמל קרועים עקב סכנת התחשמלות ולדווח על כך מיד למרכז השירות 103 או למוקד משטרת ישראל 100.

   

  בחברת החשמל מבקשים מהציבור להסיר ולפנות מגגות או ממרפסות חפצים העלולים לעוף בעקבות משבי הרוח החזקים ולפגוע במעופם בקווי חשמל סמוכים.


  פורסם לראשונה 25/11/2014 16:59

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  מפלסים בין שלוליות הגשם בנתניה
  צילום: עידו ארז
  מומלצים