שתף קטע נבחר

ביש עתיד תוקפים: "נתניהו הכניס את המדינה לממתינה עד שיסיים את הדיל עם החרדים"

שר הרווחה מאיר כהן התראיין לאולפן ynet, הכחיש שיש עתיד רוצה בחירות והאשים את רה"מ בהתנהלות "בלתי נסלחת". על הטענה שלפיד פנה לחרדים: "לא היה ולא נברא"

המשבר הקואליציוני: שר הרווחה מאיר כהן (יש עתיד) הכחיש הבוקר (א') שמפלגתו ניסתה ליצור ברית עם המפלגות החרדיות כדי להפיל את הממשלה בראשות בנימין נתניהו . בראיון לאולפן ynet אמר השר כהן: "לא היה ולא נברא. לא הייתה פעם אחת שאנחנו ישבנו כשרים או שיאיר לפיד ישב עם חבר כנסת חרדי והציע לו דיל. אנחנו לא עושים תרגילים מסריחים. צר לי שראש הממשלה עושה את זה". צפו בראיון:

 

את הדברים אמר השר כהן במקביל לנזיפה ששלח היום בנימין נתניהו לעבר שרי הקואליציה שלו. בפתח ישיבת הממשלה רמז נתניהו לגבי בחירות אפשריות: הוא ציין שמדי יום מאיימים השרים בהתפטרות או מציבים תכתיבים, והוסיף שאם לא תושג משילות – הוא "יסיק את המסקנות".

 

לשאלה אם קואליציית ליכוד-יש עתיד-הבית היהודי-התנועה עברה את נקודת האל-חזור אמר השר כהן: "לא, אבל אני חושב שזה בלתי נסלח שראש הממשלה מכניס לממתינה את כל המדינה עד שהוא יסיים את הדיל הפוליטי שלו עם החרדים".

 

על האפשרות שהמערכת הפוליטית תלך לבחירות אמר השר כהן: "אנחנו לא היסטריים. אם צריכות להיות בחירות - יהיו בחירות, ויש עתיד תוביל אותן. תזכור מה שאני אומר לך, אנחנו ניפגש כאן, אנחנו לא מפחדים מבחירות".

 

- אתה צופה שהממשלה הזאת תמשיך לכהן?

"אני מאוד מקווה. צריך לקרוא לשרים לשבת ולחשוב על המדינה, לא על האגו של אף אחד. העם מאוכזב מכך שפוגעים בו בשביל דילים פוליטיים".

 

זמן קצר קודם לכן התייחס יו"ר יהדות התורה ח"כ יעקב ליצמן לדיל אפשרי מול נתניהו לקראת הבחירות: "תפקידי כחבר אופוזיציה הוא להפיל את הממשלה. אנחנו רוצים בחירות. נקודה". על משמעות ההצטרפות לממשלה לגבי חוקי הגיור וגיוס החרדים ענה: "אם רוצים אותנו בקואליציה יצטרכו להחזיר את השעון אחורה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ניצן דרור, ולדימיר רוטנשטיין
השר מאיר כהן
צילום: ניצן דרור, ולדימיר רוטנשטיין
מומלצים