שתף קטע נבחר

משבר בימין: איום בפילוג בבית היהודי

בצל המשבר הקואליציוני, דרמה גם במפלגת הימין: באיחוד הלאומי אמרו כי לא הגיעו להסכמות עם אנשי בנט בנוגע לאידיאולוגיה ולאיוש התפקידים במקרה של בחירות קרובות. בנט התעמת עם השר אריאל: "רוצים להתפצל, נתפצל"

שעות לפני פגישת הפסגה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד, פגישה שעשויה להכריע אם ישראל בדרך לבחירות, מתחוללת דרמה פוליטית גם בימין: סיעת האיחוד הלאומי הודיעה כי בשל אי-הסכמות עם יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, היא שוקלת את המשך דרכה במפלגה. התוצאה עשויה להיות פיצול במפלגת הימין, שגרפה 12 מנדטים בבחירות האחרונות.

 

נציגי האיחוד הלאומי איחרו לישיבת סיעת הבית היהודי ובמקום התפתח עימות קולני בין השר נפתלי בנט לשר אורי אריאל. בנט צעק: "אני לא מוכן לדברים האלה, אתם מאחרים בכוונה. רוצים להתפצל, נתפצל". בהמשך החליט השר בנט לעזוב את ישיבת הסיעה.

 

גורמים באיחוד הלאומי אמרו כי לאחרונה התקיימו פגישות של צוותי עבודה, שעסקו בקווים המנחים את האידיאולוגיה של הבית היהודי ובניהול המשא ומתן ואיוש תפקידים בנוגע לאפשרות של קיום בחירות בקרוב, בעקבות המשבר הקואליציוני בממשלה. אלא שהיום (ב') הודיעו האיחוד הלאומי כי הצוותים שאמורים היו לסכם את מצע הבית היהודי לא הגיעו להסכמות ובשל כך התכנסה האיחוד הלאומי לישיבת חירום, שבמסגרתה תשקול באיזו מסגרת להתמודד בבחירות.

השר אריאל. לקראת פילוג? (צילום: חורחה נובומינסקי) (צילום: חורחה נובומינסקי)
השר אריאל. לקראת פילוג?(צילום: חורחה נובומינסקי)

השר בנט. אי-הסכמה (צילום: גור דותן) (צילום: גור דותן)
השר בנט. אי-הסכמה(צילום: גור דותן)
 

באיחוד הלאומי הודיעו כי הערכת המצב התבצעה בשל מה שמוגדר "מריחות" של יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט וביטול ישיבות בנושאים מהותיים. שר הבינוי אורי אריאל הוא הנציג היחיד של האיחוד הלאומי בממשלה, ומלבדו חברי הכנסת של הסיעה הם אורית סטרוק, הרב אלי בן דהן וזבולון כלפה.

 

בעקבות המשבר במפלגת הימין והאפשרות לפילוג הבית היהודי, אמרו בתגובה גורמים בסיעתו של בנט: "אורי אריאל הוא מתפצל סדרתי וצורת האיומים הזאת לא מקובלת עלינו. השר בנט לא ייכנע לאיומי פיצול בנוסח 'תשריינו שישה או שאתפצל'. מי שמוכן להעמיד עצמו לבחירה דמוקרטית של הציבור מוזמן, זוהי אחדות אמיתית".

 

גורמים באיחוד הלאומי הגיבו: "בנט מפחד לדון בדמותה וערכיה של המפלגה. הוא מעדיף לפצל את הציונות הדתית ולמכור את ערכיה וציבור המתנחלים רק כדי לקושש כמה קולות נוספים של מצביעי יאיר לפיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ששון תירם
השר אורי אריאל
צילום: ששון תירם
מומלצים