שתף קטע נבחר

אחרי שניצח בקרב על הכיסא: ישראל כץ מנסה להחזיר את מרכז הליכוד למרכז הבמה

ישראל כץ רשם השבוע "הישג" משמעותי כאשר הצליח לזכות בכיסא שמזכה בתמונה בכלי התקשורת ליד ראש הממשלה. עכשיו הוא מנסה להחזיר כוח למרכז הליכוד, ותוקף את שר הפנים ארדן

ישראל כץ השיג את הכיסא היוקרתי של גדעון סער סביב שולחן הממשלה - ועכשיו, מתברר, הוא ממשיך לעסוק בנושאים 'שברומו של עולם': עימות קולני פרץ היום במהלך ישיבת סיעת הליכוד בין שר התחבורה כץ ושר הפנים גלעד ארדן, זאת לאחר שנודע לחברי הסיעה כי השר כץ מקדם יוזמה לשינוי שיטת הבחירה של חברי הכנסת והרכבת רשימת הליכוד. על פי הצעתו של כץ, שעלתה כבר בישיבת האחרונה של המפלגה, מי שיבחר את נציגי המחוזות ברשימת הליכוד לכנסת הם חברי מרכז הליכוד ואילו את המקומות לרשימה הארצית יבחרו מתפקדי הליכוד.

 

הסיפור המדהים על ישראל כץ והכיסא

 

כיום מתפקדי הליכוד הם אלו שמרכיבים את הרשימה כולה. זאת לאחר ביקורות רבות שנשמעו בשנים בהן מרכז הליכוד היה בוחר את הרשימה. אם היוודע דבר ההצעה, הודיע השר ארדן כי יתנגד באופן נחרץ לדברים. "מדובר על עתידם של חברי כנסת ופעילים מרכזיים בליכוד", אמר. "מדובר על איך הליכוד ייראה ואיך הוא ילך לציבור. זה נושא מספיק חשוב כדי שנדון בו לפני שמגיעים להכרעת המרכז".

 

השר כץ, שיזם את ההצעה, הגיע רק באמצע הדיון ואז פרץ העימות בינו לבין ארדן. ראש הממשלה בנימין נתניהו התערב וניסה להרגיע את הרוחות. לדברי הנוכחים, במהלך הוויכוח ניסה כץ להבהיר כי יש לו כוח רב בקרב המתפקדים. "אם לא תיתנו לי לקדם את השיטה שלי, אתם רוצים שאני אבנה לכם את הרשימה לכנסת?", שאל. בעמדתו של ארדן תמכו עוד מספר חברי כנסת שאמרו שלא ניתן לשנות את השיטה.

ארדן וכץ. הליכוד יחזור לימים שכדאי לשכוח? (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
ארדן וכץ. הליכוד יחזור לימים שכדאי לשכוח?(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

ההישג של כץ: כיסא נוח סביב שולחן הממשלה (צילום: מתוך פייסבוק) (צילום: מתוך פייסבוק)
ההישג של כץ: כיסא נוח סביב שולחן הממשלה(צילום: מתוך פייסבוק)

גורמים בכירים במפלגה אמרו: "אם אכן התקופה היא תקופת בחירות, כל שינוי פה יהיה מלחמת עולם ותתרחש פה מהומת אלוהים. אין דבר כזה שהדברים ייקבעו בלי הסכמות וכל דבר יצטרך לעבור דיון רחב ומקיף". לטענת מתנגדי השיטה, העברת הכוח לחברי המרכז שיבחרו את נציגי המחוזות תגרום להתגייסות גדולה לטובת הנציגים במחוזות ותפגע באחוזי ההצבעה לרשימה הארצית.

 

ההצעה של כץ קובעת כי לבחירות הקרובות ירכיבו חברי המרכז את רשימת המחוזות, אולם לבחירות הבאות לאחר מכן יעבור הכוח כולו לחברי המרכז שירכיבו גם את הרשימה הארצית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שר התחבורה ישראל כץ
צילום: מוטי קמחי
צילום: אלכס קולומויסקי
שר הפנים גלעד ארדן
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים