שתף קטע נבחר

בתנועה מאשימים: נתניהו סגר דיל עם החרדים ובנט

לאחר הפיצוץ בין נתניהו ללפיד, טענו במפלגתה של לבני כי "הניסיון לייצב את הקואליציה היה בלוף". גם ביש עתיד האשימו את נתניהו בהסכם חשאי עם החרדים על פני האינטרס של האזרחים. יו"ר ש"ס דרעי: בחירות מיד

ישראל נכנסה אתמול בלילה למערכת בחירות. לאחר הפגישה בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר יאיר לפיד, פגישה שהסתיימה בפיצוץ, האשימו ביש עתיד כי נתניהו מוביל את ישראל לבחירות מיותרות לאחר שסגר דיל עם החרדים. גם בתנועה האשימו את ראש הממשלה בסגירת דיל פוליטי עם החרדים ועם יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט.

 

שרת המשפטים ציפי לבני אמרה כי "הבחירות הן לא על מע"מ אפס, אלא על אם תהיה פה מדינה ציונית או קיצונית. אלה בחירות בין מחנה ישראלי וציוני לבין הגורמים הקיצוניים והמסוכנים שצריך למנוע מהם מלהשתלט על מדינת ישראל ולהרוס אותה. זו ההכרעה שעל הפרק: ציונות מול קיצוניות".

 

כמו כן, גורמים במפלגת התנועה הוסיפו כי "הניסיון לייצב את הקואליציה היה בלוף. נתניהו סגר דיל עם החרדים ועם בנט. האירוע כולו נועד לכסות דיל ולהציב את התנאים לבחירות. ימין חזק".

הממשלה מתפרקת (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
הממשלה מתפרקת(צילום: אלכס קולומויסקי)
  

לבני ונתניהו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
לבני ונתניהו(צילום: גיל יוחנן)

מנגד, יו"ר הקואליציה ח"כ זאב אלקין מהליכוד אמר: "אני קורא ליאיר לפיד לקבל את התנאים שהציב לו ראש הממשלה ולא לגרור את מדינת ישראל לבחירות. אין שום סיבה בעולם לסרבנותו של לפיד להביא לצה"ל את התקציב המינימלי הנדרש לפעילותו התקינה ואין שום סיבה להתעקש על תוכנית מע"מ 0, שלדעת רוב המומחים תעשיר רק את הקבלנים".

 

בהודעה הרשמית שפרסמה יש עתיד נכתב כי "הדרישות של ראש הממשלה חושפות את האינטרסים הפוליטיים הברורים שלו ואת המחויבות שלו לחברי מרכז הליכוד, לאינטרסים זרים ולעסקנים. נתניהו מוביל את ישראל לבחירות מיותרות. ראש הממשלה בחר, גם הערב, לנהוג בחוסר אחריות לאומי ולשים את הצרכים של הציבור הישראלי בסוף סדר העדיפויות שלו. נתניהו מעדיף דיל שרקם עם החרדים על הקדמת הבחירות על פני האינטרסים של כלל אזרחי ישראל".

 

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, קרא לכל ראשי הסיעות בכנסת להתכנס לאלתר ולהגיע להסכמה על מועד קרוב ככל האפשר לקיום בחירות. "אזרחי ישראל זכאים לממשלה חברתית שתפעל למענם ולא נגדם", אמר דרעי.

 

יו"ר מרכז הליכוד ח"כ דני דנון אמר: "הטירון לפיד ושותפי השמאל שנכפו עלינו הביאו אותנו למערכת בחירות מיותרת ויקרה, שבסופן הליכוד שוב ינצח. הפעם, בשונה מהממשלה הנוכחית, נבחר שותפים ראויים יותר".

 

יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק הרצוג אמר כי "לעם אין אמון בממשלה הזו, יש לקיים בחירות בהקדם ולהחליף את השלטון". לדבריו, "מפלגת העבודה תוביל את הגוש שינצח את הבחירות ויעניק תקווה ומציאות חדשה לאזרחי מדינת ישראל".

 

השר לשעבר ח"כ עמיר פרץ מהתנועה אמר: "כפי שאמרתי כשהתפטרתי לפני כשבועיים - ימי הממשלה ספורים. אני שמח שנתניהו הבין שתפקידה של הממשלה הסתיים ואני מקווה שהציבור הבין שנתניהו לא יכול להמשיך לכהן כראש ממשלה והגיע הזמן להחליף את המדיניות שלו שהובילה לחרפה כלכלית והידרדרות מדינית. לאזרחי ישראל מגיע ראש ממשלה שידאג לפרנסתם וביטחונם. הממשלה הזאת נבנתה על בסיס חיבור של מרכיבים בלתי טבעיים, ועדיף בחירות מאשר ממשלה לא מתפקדת שמונעת מאינטרסים פוליטיים ופוגעת בציבור כולו".


פורסם לראשונה 02/12/2014 00:17

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
לבני ונתניהו, ארכיון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים