שתף קטע נבחר

מיקרוסופט הורגת את הקליפ ארט

החברה הודיעה בבלוג כי האיורים והתמונות הישנים שמצרפים למסמכים ומצגות יוחלפו בחיפוש בינג ועל הדרך הביכה קצת את עצמה

מיקרוסופט סוגרת את "קליפ ארט" של אופיס, מאגר האיורים והאילוסטרציות שמיועד למסמכים ולמצגות באופיס. במקומו אפשר יהיה לחפש תמונות ברשת. החברה הודיעה על השינוי בבלוג של אופיס אתמול (ב'), אולם מחקה את הפוסט כעבור מספר שעות, כנראה כדי לתקן את הדוגמה שהביאה תמונות מיושנות.

 

 

בשנות ה-90 עם כניסתו של וורד 6 היו 82 תמונות ואיורים במאגר של אופיס. אפשר היה להוסיף אותם למסמכים, והמספר האמיר ליותר מ-100,000 תמונות ואנימציות.

 

בשל צמיחת הצילום הדיגיטלי בשנים האחרונות והאפשרות להשיג כמעט כל תמונה דרך מנועי החיפוש והשימוש במאגר התמונות המובנה הופחת.

 

כעת החלופה, למי שרוצה תמונה מבחוץ, היא חיפוש באמצעות מנוע בינג של מיקרוסופט, שמציג תמונות שחופשיות מזכויות יוצרים או נמצאות ברשיון שימוש חופשי. זאת על מנת שיהיה אפשר להציג מסמכים ומצגות גם באופן ציבורי, בלי להצטרך לקנות תמונות ממאגר, או להסתבך בתביעה של צלמים ומאיירים. החיפוש זמין כבר עכשיו בתפריט של הוספת תמונה בגירסאות של אופיס החל מ-2003.

 

הוחלף אך עדיין מיושן

בבלוג של מיקרוסופט נכתב כי בינג מאפשר למצוא "תמונות עדכניות יותר באיכות גבוהה יותר". בדוגמה שהציגה מיקרוסופט בבלוג שלה, חיפשו את המילה Cellphone (טלפון סלולרי) ונכתב שיעלה מבחר גדול יותק וטלפונים עדכניים יותר במקום טלפוני הלבנה שהופיעו בקליפ ארט".

 

 

עם זאת, בצילום המסך ששמו במיקרוסופט התמונות הראשונות שעלו בתוצאות הן של טלפונים סלולרים ישנים, חלקם משנות ה-90 וה-80, כולל טלפון הלבנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים