שתף קטע נבחר

לטייל בעולם (כמעט) בחינם

"כל עוד אתה מאמין שזמן זה כסף, תבזבז כל הזמן כסף. זמן זה לא כסף, זמן הוא חינם, ויש לך את כל הזמן שבעולם. שננו את זה ותוכלו להתחיל לטייל בלי לשלם - ולהפוך לשלם". שי זדה קורא לפתוח יותר את הראש ופחות את הארנק

לטייל זו אחת החוויות הגדולות ביותר בחיים. ואני אומר זאת כעיתונאי ותרמילאי שהקיף את העולם וטייל במקומות הנידחים ביותר.

 

שיטוט בעולם משחרר אותך משגרת חיי היום יום ופותח בפניך צוהר לעולם עשיר ורוחני יותר. ההנאה שבהתנסות היא הדבר המעשיר והמשחרר ביותר עבור כל מטייל; לדשדש יחפים על רצועת דשא בתוך מבצר עתיק או לעלות על גבעה ולהביט בשקיעה זה אחד הדברים היפים ביותר שיש. וזה - בחינם.

 (צילום: שי זדה)

כל עוד אתה מאמין שזמן זה כסף, אתה תבזבז כל הזמן כסף. זמן זה לא כסף, הזמן הוא חינם, ויש לך את כל הזמן שבעולם. לאדם שסובב סביב מטריאליזם שטחי והיעדר משמעות רוחנית יהיה קשה ויקר יותר לטייל בעולם, לכן הוא יטייל פחות כי יחשוב שכדי לטייל צריך כסף יותר, והרבה.

 

לעתים קרובות אנשים שמטיילים יוצקים תוכן משלהם שיכול להסתדר עם תפיסת עולמם, ובכך, חושבים שעל מנת לחוות את העולם צריך לבזבז הרבה. תן להם ארוחה חינם והם יהססו, כי אנשים לא מבינים ערך של דברים אם אין להם תג מחיר. אנשים לא מבינים ערך, הם מבינים מחיר, וככל שהמחיר גבוה יותר, כך הם יעריכו יותר.

 

אם משנים את קו המחשבה יהיה אפשר להעריך יותר את הדברים הקטנים בחיים. מהסימטאות הציוריות והצרות של סלובניה ועד לג'ונגלים של פפואה גינאה החדשה. הכל עניין של השקפה. כשאתה מטייל ואתה עם ראש פתוח, אתה תהיה מופתע מטוב ליבם של אנשים. הרבה מקומיים מוכנים לפתוח את בתיהם למטיילים. תציע עזרה במטלה, תתרום טיפה מעצמך ואתה תקבל גם ארוחה מקומית טובה.

 

עם הזמן, גם לאנשים שלא פתוחים מספיק, בין אם הם מגיעים ממעוזות האשכנזיות או המזרחיות, מהשכבות החזקות או החלשות, הם מלקטים יותר ויותר מסורות שמוטמעות בהם ומייצרים לעצמם אופי אקלקטי מגוון, אופי הכורך בתוכו אלמנטים דתיים, אתאיסטים וניו אייג'יסטיים, ובכך, הופכים לסינטזה, לשלם.

 

גם לטייל צריך לדעת

כדי לעבור טרנספורמציה כדאי לאסוף בדרך מטענים רוחניים שנשענים על אדני החשיבה המערבית והמזרחית גם יחד. צריך לענוד שני שעונים: ספיריטואליסטי ומטריאליסטי, בדרך זו ניתן לשרוף את נר החיים משני קצותיו.

 (צילום: שי זדה)

לטייל בתקציב כמעט אפסי מצריך ספונטניות, לדעת לתפוס ולנצל הזדמנויות וללכת עם הזרם. מה בן אדם צריך? אוויר נקי, מים, אוכל וקורת גג. צריך להוריד את הדרישות למינימום.

 

רוצה אוויר נקי? צא בחוץ. צריך מים? תשתה בחוץ. מים זמינים בכל פינה, גם אם החלטת להתלבש על בקבוק מים מינרלים קטן, ברוב המקומות, הוא לא עולה יותר מ 2-3 שקלים. רעב? תאכל מדוכני פאסט פוד זולים (לא דיברתי על בריאות), ואם אתה פתוח מספיק, הרבה פעמים, תקבל גם הצעה לאירוח אצל תושב מקומי שאוהב תיירים ואוהב לעזור. ובשביל קורת גג, תמיד ללכת על גסט האוסים ולא על מלונות שגובים בדרך כלל מחיר גבוה יותר בכמה מאות (ולפעמים אלפי) שקלים. במרבית המקומות באירופה אפשר למצוא גסט האוסים נוחים שלא עולים על 30-50 שקל ללילה.

 

הבעיה היא שאנשים מצטנפים בתוך עולמם הפיננסי וחושבים שכדי לטייל ולהרגיש את הדופק של העולם צריך להביא את העשירון העליון לסחי של וראנסי. כדי להבין את העולם שאנחנו חיים בו חייבים להתפתח במרחב האסטראלי ולא במרחב המטריאליסטי. הכל עניין של מיינד קונטרול. המוח מורכב משני חצאים: ימני ושמאלי. ההמיספרה הימנית היא אינטואטיבית, בלתי הגיונית, אי רציונלית, פואטית, אפלטונית, בעלת כושר דמיון ורומנטית, אלו הם תכונותיו של האדם הרוחני.

 

האדם הרוחני פועל מחצי הכדור הימני של המוח. ההמיספרה השמאלית היא לוגית, רציונלית, מתמטית, אריסטוטלית, מדעית ומחושבת, אלו הם תכונותיו של האדם החומרי. טייל דרך חצי הכדור הימני של המוח ותראה את העולם כמו שהוא.

 

הכותב הוא עיתונאי, תרמילאי ויוצר סרטים דוקומנטריים

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שי זדה
לטייל בלי לשלם?
צילום: שי זדה
מומלצים