שתף קטע נבחר

אחרי ההצתה: תלמידי הדו-לשוני הגיעו לנשיא

כמה ימים אחרי השחתת בית הספר המיישם דו-קיום, הוזמנו תלמידי כיתות א' ליום לימודים בבית הנשיא. ריבלין: "אתם העדות שאפשר לחיות בשלום"

ילדי כיתות א' ואנשי הצוות של בית הספר הדו-לשוני "יד ביד" ע"ש מקס ריין בירושלים, שכיתותיו הוצתו בסוף השבוע, הוזמנו הבוקר (ד') למשכן הנשיא וקיימו שם יום לימודים. הנשיא ריבלין, שביקר אותם עם רעייתו, אמר להם: "אתם העדות לכך שאנו יכולים לחיות זה עם זה בשלום. אסור שניתן לחוויות קשות כמו זו שעברתם לפגוע באמונה שלנו ביכולתנו לחיות זה לצד זה".

 

יום לימודים אצל נשיא המדינה (צילום: מארק ניימון, לע"מ) (צילום: מארק ניימון, לע
יום לימודים אצל נשיא המדינה(צילום: מארק ניימון, לע"מ)

 (צילום: מארק ניימון, לע"מ) (צילום: מארק ניימון, לע
(צילום: מארק ניימון, לע"מ)

תוצאות ההצתה בבית הספר במוצ"ש (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
תוצאות ההצתה בבית הספר במוצ"ש(צילום: גיל יוחנן)

המחאה נגד ההצתה תימשך גם מחר. מאות תלמידים צפויים להשתתף בצעדת סולידריות אל בית הספר, שתצא ב-10:00 בבוקר מפארק המסילה ותעבור דרך בית צפאפא לעבר בית הספר.

הצעדה תתקיים תחת הכותרת "כן לכבוד וסובלנות, לא לשנאה ולאלימות".

 

מתחם בית הספר, שבו לומדים יחד ערבים ויהודים, הוצת במוצאי שבת, וצוותי הכיבוי שהשתלטו על השריפה בכיתות מצאו עם סיום הפעילות כתובות נאצה ובהן "מוות לערבים", "כהנא צדק" וסיסמאות בגנות דו-קיום.

 

חקירה ראשונית בפיקודו של רשף רוני סונינו העלתה כי השריפה החלה בעקבות הצתה במזיד בתוך בית הספר. בעקבות זאת נפתחה חקירת משטרה לאיתור מבצעי המעשה. ממשטרת המחוז נמסר כי החקירה נמשכת אך עד כה טרם נעצרו חשודים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מארק ניימון, לע"מ
הנשיא ריבלין מארח את תלמידי הדו-לשוני, הבוקר
צילום: מארק ניימון, לע"מ
מומלצים