שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התובע דורש רק 6 שנות מאסר לדורס לי זיתוני
  בית המשפט בפריז צפוי למסור הערב את הכרעת הדין במשפטם של הדורסים אריק רוביק וקלוד חייט. "מותה של לי לא ייגמר ללא עונש, הדורס שיחק בחיים של אנשים אחרים", אמר התובע הצרפתי. גם על שותפו דרש מאסר בפועל

  יותר משלוש שנים לאחר התאונה, בית המשפט בפריז יכריע את דינם של דורסיה של לי זיתוני: הערב (ד') פורסם כי התובע במשפט נגד אריק רוביק וקלוד חייט דורש להטיל עליהם עונשי מאסר. על רוביק, שנהג ברכב, דורשת התביעה להטיל שש שנות מאסר בגין הריגה והפקרה.

   

  עוד בחדשות:

  אחרי ההצתה: תלמידי הדו-לשוני הגיעו לנשיא

  בכיר אמריקני: "תמיד ניסינו להשפיע על הבחירות בישראל"

  גם הרודן האפריקני טוען: תכננו פוטש נגדי

   

  בנוגע לחייט, שמואשם בהפקרה, דורשת התביעה להטיל שלוש שנות מאסר, מתוכן שנת מאסר בפועל. "רוביק הוא אדם ששיחק בחיים של אנשים אחרים", אמר התובע. "מותה של לי זיתוני לא ייגמר ללא עונש".

  הנאשמים בבית המשפט בשבוע שעבר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  הנאשמים בבית המשפט בשבוע שעבר(צילום: AFP)

  הוריה של לי זיתוני מגיעים לבית המשפט, הערב (צילום: AP) (צילום: AP)
  הוריה של לי זיתוני מגיעים לבית המשפט, הערב(צילום: AP)

  על חייט אמר התובע כי אסור היה לו להניח לרוביק לנהוג ברכב לאחר שהודה כי נסע בגילופין. עם זאת, התובע ביקש מבית המשפט לערוך הבחנה בין שני הנאשמים ולא לגזור עליהם עונש דומה.

   

  פרקליטו של חייט, רז'יס מליודון, ביקש מבית המשפט: "אל תשפטו אותו על חוסר המוסר שלו או על אורח החיים שלו, תשפטו אותו כמו אדם רגיל".

   

  התובע הזכיר שלוש תאונות דרכים דומות שאירעו בפריז ואמר שהעונש לדורסי לי זיתוני צריך להיות בהתאם לעונשים שהוטלו על הדורסים באותן תאונות. בשל אירועי העבר, לא ביקש התובע עונש מאסר מקסימלי של עשר שנים הקבוע בחוק הצרפתי.

   

  ביום חמישי האחרון החל משפטם של רוביק וחייט, יותר משלוש שנים לאחר שדרסו למוות את זיתוני בת ה-25 ברחוב פנקס בתל אביב וברחו לחו"ל. בפתח הדיון בשבוע שעבר הודו השניים כי נסעו ברכב שדרס את זיתוני.

   

  לאחר מכן רוביק הודה שנהג ברכב בשעת התאונה בעת שהיה בגילופין לאחר ששתה באותו הערב שלוש כוסות וודקה ושתי כוסות וויסקי.

  תומכים מישראל שהגיעו לבית המשפט בפריז בדיון בשבוע שעבר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  תומכים מישראל שהגיעו לבית המשפט בפריז בדיון בשבוע שעבר(צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  קייט ואיציק, הוריה של זיתוני, הגיעו במיוחד לצרפת, וראו מקרוב את שני הנאשמים. במהלך הדיון פרצו בני הזוג בבכי. לבית המשפט הגיעו גם תומכים רבים מהארץ ומהקהילה היהודית, אך הם לא הורשו להיכנס. "יש לנו הזדמנות להעביר מסר ברחבי העולם, שלצדק יש סיכוי ושאי-אפשר להימלט ממנו", אמרו.

   

  רז'יס מליודון, עורך דינו של קלוד חייט, הוכה בשירותים בזמן ההפסקה. לדבריו, אדם שאל אותו אם הוא עורך הדין של הנאשם, היכה אותו וברח. בעקבות התקיפה המשפט הופסק וחודש היום.

   

  זיתוני, בת 25 במותה, נדרסה למוות בשעות הבוקר המוקדמות ביום שישי, 16 בספטמבר 2011. היא הייתה בדרכה לעבודתה במכון כושר בתל אביב, כאשר רוביק וחייט, שני יהודים-צרפתים עברו במקום עם הג'יפ שלהם, פגעו בה וברחו. זמן קצר לאחר מכן הם עצרו, בדקו את הרכב שנפגע והמשיכו לדירתו של רוביק. השניים רכשו כרטיסי טיסה ובשעות הצהריים באותו יום כבר עזבו את הארץ בדרכם לשווייץ ומשם לצרפת.

   

  השניים נעצרו בצרפת והודו במעשה, אך אמרו שהם מעוניינים להישפט בצרפת בשל ה"עוינות" כלפיהם בישראל. חייט קיבל עליו את האחריות וטען כי הוא זה שנהג בג'יפ, אולם בהמשך הפיל את האחריות על רוביק - בעל הרכב. בני משפחתה של זיתוני ורשויות החוק ניסו להביא את השניים למשפט בישראל, אך חוק ההסגרה בצרפת לא מאפשר להסגיר אזרחים למדינות שאינן באיחוד האירופי, וכן לא במקרים שבהם העונש המקסימלי על עבירה מסוימת גבוה באותן מדינות מזה שניתן בצרפת. העונש על עבירת הפקרה בישראל הוא 14 שנים, ואילו בצרפת הוא עשר שנים בלבד.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים