שתף קטע נבחר

נתניהו מנסה לפצל את יש עתיד ולמנוע בחירות

גורמים בליכוד פנו לח"כים במפלגתו של לפיד בהצעה להתפלג ולהצטרף לממשלה חלופית עם החרדים. פנייה נעשתה לשר בכיר. יש עתיד: "נתניהו בפאניקה לקראת איבוד הכיסא". נתניהו בתגובה: "זה ספין פוליטי עלוב"

ניסיונות של הרגע האחרון למנוע את הבחירות : גורמים בליכוד מנסים מאז אתמול (ד') לבדוק אפשרות של הקמת ממשלה חלופית. מעבר לשיחות רבות שהתבצעו עם כל נציגי הסיעות החרדיות בכנסת, במטרה לייצר איתם גוש ראשוני, מתבצעים ניסיונות מטעם הליכוד גם לפצל את יש עתיד ולגרום להתפלגות של שליש סיעה שתישאר ותתמוך בקואליציה תמורת שורת תפקידים.

 

בחירות 2015 - כתבות נוספות:

 

ביממה האחרונה ביצעו גורמים פוליטיים ויועצים חיצוניים פניות לחברי כנסת ולשרים ביש עתיד כדי לבדוק אפשרות לפילוג במפלגה. "אם יש עתיד חפצי חיים הם צריכים לקום ולהתפלג עכשיו ולמנוע בחירות", אמר גורם בכיר בליכוד. "התבצעו מספר שיחות, אולם לפי שעה ובעיקר בשל חוסר הבנה פוליטית של חברי הכנסת מסיעת יש עתיד נראה שהדבר עוד לא מבשיל".

נתניהו ולפיד. פילוג? (צילום: EPA) (צילום: EPA)
נתניהו ולפיד. פילוג?(צילום: EPA)
 

ל-ynet נודע כי אמש התבצעה פנייה מטעם שותפה אחרת בקואליציה לאחד השרים הבכירים ביש עתיד בבקשה שיוביל את הפיצול בסיעה וירכז תחתיו חברי כנסת שיוכלו לתמוך בקואליציה. חברי כנסת ביש עתיד אישרו כי היו גישושים ראשוניים בנוגע למהלך שכזה, אולם לפי שעה כל חברי הכנסת מהסיעה סירבו ואמרו כי אין היתכנות למהלך.

 

גורמים בליכוד ובסיעות החרדיות אמרו כי עד הקריאה השנייה והשלישית ביום שני יש עדיין זמן למאמצים אחרונים במטרה למנוע את קיום הבחירות.

 

מלשכתו של נתניהו נמסר בתגובה: "ראש הממשלה אינו פועל לפלג את יש עתיד. מדובר בספין פוליטי עלוב המשקף את הפאניקה שאחזה בשר האוצר הכושל לפיד".

 

ביש עתיד טענו כמובן את ההיפך הגמור: "מדובר בעוד ניסיון היסטרי ועלוב של הפוליטיקה הישנה כדי למנוע את מה שנתניהו פוחד ממנו - בחירות. ראש הממשלה בפאניקה. הוא יודע שהוא הולך לאבד את הכיסא שלו בבחירות ועושה כל מאמץ אפשרי למנוע אותן. מפלגת יש עתיד בשלמותה תמשיך לפעול, יחד, למען הציבור".

 

עוד קודם לכן, מרגע פיטורי השרים יאיר לפיד וציפי לבני וההכרזה של ראש הממשלה בנימין נתניהו על הליכה לבחירות, החלו מגעים בתוך שני הגושים. בגוש המרכז-שמאל החלו לבדוק את אופציית הריצה המשותפת לקראת בחירות 2015, אבל בינתיים דווקא אופציה אחרת היא שמקבלת קדימות - ריצה נפרדת של כל רשימה, ולצדה מסר אחיד לציבור: "רק לא נתניהו".

 

החל מיום שלישי החלו מפלגות המרכז-שמאל במגעים מתקדמים ליצירת מה שהם מכנים "האלטרנטיבה לנתניהו". יו"ר מפלגת העבודה, יצחק (בוז'י) הרצוג, מנסה לקבץ את כל מפלגות המרכז-שמאל - העבודה, יש עתיד, התנועה, קדימה ומרצ - לחזית אחת. על פי ההצעה, המפלגות אמנם ירוצו בנפרד, אך יובילו קו אחיד ופנייה למצביעים לתת את קולם למפלגה שאותה יבחרו - אך באופן כזה שהקולות יישארו בתוך הגוש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרק ישראל סלם
בנימין נתניהו ויאיר לפיד
צילום: מרק ישראל סלם
מומלצים