שתף קטע נבחר

יש עתיד על ניסיון נתניהו לפצלה: "הוא בפאניקה וחושש מהבחירות"

בסיעה של יאיר לפיד תקפו בחריפות את ניסיונות הפיצול שמקדמים בליכוד כדי למנוע את הפלת הממשלה: "ראש הממשלה יודע שהוא הולך לאבד את הכיסא". גורם בליכוד: היו שיחות שטרם הבשילו

"נתניהו יודע שהוא הולך לאבד את הכיסא שלו ועושה כל מאמץ למנוע בחירות". כך אומרים היום (ה') גורמים ביש עתיד על רקע הטענות ולפיהן גורמים בליכוד מנסים לפצל את הסיעה כדי למנוע את קיומן של בחירות 2015 שאמורת להתקיים ב-17 במרס. בליכוד טוענים מנגד כי מדובר בספין של "יש עתיד", שמשדר פאניקה של העומד בראשה, יאיר לפיד.  

לפיד ונתניהו. איתם ובלעדיו? (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
לפיד ונתניהו. איתם ובלעדיו?(צילום: אלכס קולומויסקי)

הדם הרע בין לפיד לנתניהו נמשך. אחרי שפוטר על ידי ראש הממשלה, תקף לפיד בחריפות את נתניהו וכינה אותו מנותק, אחרי שהראשון כינה אותו כושל. כעת, אחרי שנקבע מועד מוסכם לבחירות וכל המפלגות החלו להיערך לכך, טוענים ב"יש עתיד" כי גורמים בליכוד פנו ביממה האחרונה לאנשיהם, ובהם שר בכיר, בניסיון ליצור פיצול שיאפשר את קיומה של הממשלה יחד עם הסיעות החרדיות.

 

עוד בבחירות 2015:

לבני: "ביבי לא צריך להיות ראש ממשלה, הוא אדם חלש"

ח"כ רוזין: רק לא ביבי, רוצה גוש מרכז-שמאל

בחירות 2015: מה עם המפכ"ל? ומתי התשדירים?

 

לשכת ראש הממשלה הכחישה את הנטען, אך ביש עתיד טוענים כי הדברים אכן התרחשו. "מדובר בעוד ניסיון היסטרי ועלוב של הפוליטיקה הישנה כדי למנוע

את מה שנתניהו פוחד ממנו - בחירות", נטען בתגובה רשמית של הסיעה. "ראש הממשלה בפאניקה. הוא יודע שהוא הולך לאבד את הכיסא שלו בבחירות ועושה כל מאמץ אפשרי למנוע אותן. מפלגת יש עתיד בשלמותה תמשיך לפעול, יחד, למען הציבור".

 

גורם בליכוד אמר מנגד כי היו גישושים בעניין. "התבצעו מספר שיחות, אולם לפי שעה ובעיקר בשל חוסר הבנה פוליטית של חברי הכנסת מסיעת יש עתיד נראה שהדבר עוד לא מבשיל", טען. אמש נעשתה פנייה מטעם שותפה אחרת בקואליציה לאחד השרים הבכירים ביש עתיד בבקשה שיוביל את הפיצול בסיעה וירכז תחתיו חברי כנסת שיוכלו לתמוך בקואליציה. חברי כנסת ביש עתיד אישרו כי היו גישושים ראשוניים

בנוגע למהלך שכזה, אולם לפי שעה כל חברי הכנסת מהסיעה סירבו ואמרו כי אין היתכנות למהלך.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי הטיעונים בדבר ניסיונות פיצול של "יש עתיד" חסרי אחיזה במציאות: "ראש הממשלה אינו פועל לפלג את יש עתיד. מדובר בספין פוליטי עלוב המשקף את הפאניקה שאחזה בשר האוצר הכושל לפיד". 

 

על פי החוק, על מנת להתפצל יש צורך בהגשת בקשה רשמית לוועדת הכנסת. כדי לאשר פיצול יש צורך בשליש סיעה או בשבעה חברים ממנה, ובמקרה של "יש עתיד", המונה 19 חברי כנסת, נדרשים יותר משישה חברים כדי להתפצל. הפורשים צריכים לחתום כולם על מכתב ליו"ר ועדת הכנסת, וזו מתכנסת לדון בנושא רשמית בלבד, כי אין בסמכותה למנוע פיצול. המקרה האחרון שבו התפצלה סיעה היה כשחברי מפלגת העבודה ביקשו לפרוש מממשלת נתניהו אולם היו"ר אהוד ברק פיצל את חבריה ונשאר בממשלה עם סיעת העצמאות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרק ישראל סלם
לפיד ונתניהו. דם רע
צילום: מרק ישראל סלם
מומלצים