שתף קטע נבחר

פנינה רוזנבלום שוקלת לרוץ מחוץ לליכוד: "אני ימנית אבל יודעת להתפשר"

חברת הכנסת לשעבר מטעם הליכוד שוקלת לרוץ במפלגתה העצמאית: "אני לא בנויה לפריימריז, לא רואה את עצמי הולכת לחתונות ולבריתות"

אשת העסקים וחברת הכנסת לשעבר פנינה רוזנבלום שוקלת לחזור לפוליטיקה במסגרת עצמאית. בפוסט שהעלתה לדף הפייסבוק שלה הצהירה רוזנבלום על כוונותיה וביקשה לבדוק אם תומכיה יגבו את המהלך: "הצבעתכם תשפיע על החלטתי".

תרוץ במפלגה עצמאית?  ()
תרוץ במפלגה עצמאית?
 

"העליתי את הפוסט הזה כי אני כועסת מאוד על מה שקורה במדינה ועל חוסר האחריות של כל המפלגות ללא יוצא מן הכלל", אמרה רוזנבלום בשיחה עם ynet. "אני שוקלת את צעדיי הפוליטיים ומאוד כעוסה ממה שקורה. דווקא עכשיו כשאנחנו במצב לא פשוט מבחינה ביטחונית וכלכלית. לבזבז עכשיו שני מיליארד שקלים על בחירות שיצטרפו לגירעון שכבר מעל ומעבר? יכלו במקום זה להעביר את הכסף לביטחון ולכלכלה".

 

רוזנבלום שרצה בשנת 99 לכנסת ברשימה עצמאית משחזרת את חוויותיה מאותה התקופה. "45 אלף איש הצביעו בשבילי, כמעט נכנסתי לכנסת עם שני מנדטים והיו חסרים לי רק עוד 3,000 קולות", כתבה בפייסבוק, מה דעתכם שארוץ לכנסת הבאה עם מפלגת 'פנינה רוזנבלום' שעדיין קיימת? אבוא עם הניסיון העסקי והחברתי שצברתי במהלך חיי לטובת כלל הציבור שצמא לאנשים נטולי אינטרסים וישרים".

 

בשיחה עם ynet הסבירה: "אז רצתי על הטיקט החברתי בגלל הפערים הקשים בין עניים לעשירים. אני הייתי ילדה ענייה שיודעת מה זה להיות במצוקות, ואת כל מה ההישגים שלי עשיתי בעשר אצבעות". לאחר מכן הצטרפה לליכוד והייתה חברת הכנסת ה-15 תחת ראש הממשלה אריאל שרון. כעת החליטה שאם תתמודד, זה לא יקרה בשורות הליכוד. "אם ארוץ זה לבד. אני לא בנויה לשיטות של פריימריז, לא רואה את עצמי הולכת לחתונות ולבריתות".

 

לרוזנבלום, עדיין אין מצע מפלגתי ואג'נדה, אך היא מצהירה כי האוריינטציה הפוליטית שלה ימנית. "אני ימנית אבל גם יודעת לעשות פשרות. אני מהעולם העסקי ויודעת לעשות משא ומתן לכן כל הנושא החברתי הוא נושא שמעניין אותי וכואב לי מה שקורה כאן היום באמת". היא עדיין תומכת בראש הממשלה נתניהו, "לא חושבת שיש מישהו שיכול להחליף אותו בעת הזאת, במיוחד לאור ניסיונו הרב".

 

"הממשלה לא הייתה צריכה להיות מובלת מאגו, זאת הייתה הבעיה העיקרית", אמרה רוזנבלום, "בבחירות צומחים כוכבים ואתה מצפה מהם להמון - טיפה צניעות לא הייתה מזיקה ליאיר לפיד. תיק האוצר היה גדול עליו והיועצים שלו לא היו מספיק טובים". על נפתלי בנט אמרה: "אני מאוד אוהבת אותו כי הוא בא בזכות עצמו ונטול אינטרסים - רק שלא יילך יותר מדי ימינה. אני גם מבינה אותו גם כי שנינו מהעולם העסקי". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים