שתף קטע נבחר

פרי: נלך עם מי שיביא יותר מנדטים מול נתניהו

השר לשעבר יעקב פרי התייחס לאפשרות של איחוד בגוש מרכז-שמאל: פחות חשוב מי יעמוד בראש הגוש, גם אם זה יהיה הרצוג או לבני. על נתניהו אמר: "כשקבוצת כדורגל מפסידה מפטרים את המאמן"

"נלך עם מי שיהיה לו מספיק מנדטים להחליף את שלטון נתניהו, גם אם זה יהיה הרצוג או לבני". כך התייחס הבוקר (שבת) השר לשעבר יעקב פרי (יש עתיד) לאפשרות של איחוד מפלגות בגוש מרכז-שמאל לקראת בחירות 2015.

 

בחירות 2015 - כתבות נוספות:

הרצוג: "אני אהיה ראש הממשלה הבא". לבני: "בכיף, העיקר שיתחלף

כחלון: ליכוד אמיתי יודע לוותר על שטחים

מירי רגב: "התמודדות של סער נגד נתניהו תשנה המציאות"

 

פרי, שהתפטר מתפקידו כשר המדע והטכנולוגיה לאחר פיטורי ראש מפלגתו יאיר לפיד, אמר כי פחות חשוב מי יעמוד בראש הגוש, כל עוד הוא יחליף את השלטון הקיים. "אהיה מראשי תומכיו והביצועיסטים בהתווית גוש כזה", אמר פרי באירוע שבתרבות בבאר שבע.

 

על השאלה אם לפיד מועמד לראשות הממשלה אמר: "בהחלט כן. לטעמי לפיד בשל להיות ראש ממשלה. אתמוך בו בכל מאודי. יאיר לפיד צבר בשנתיים האחרונות ניסיון פוליטי וכלכלי רב ואני רואה בו מועמד ראוי לראשות הממשלה. לפיד יכול להקים את הגוש החוסם להפלת נתניהו".

 

פרי, ראש השב"כ לשעבר, תקף את החלטת ראש הממשלה ללכת לבחירות. "זו הייתה החלטה חסרת אחריות. הגיע הקץ למנהיגותו של בנימין נתניהו. כאשר קבוצת כדורגל מפסידה בליגה את מי מחליפים? את המאמן, את המנהיג. הניסיון שלו לשכנע חברים ביש עתיד לעבור לליכוד הוא תרגיל פוליטי זול וישן", כך פרי שסירב לומר אם קיבל פנייה בעצמו.

 

לדבריו, ההחלטה לא הייתה בגדר הפתעה מוחלטת עבורו. "כשלפיד הלך לפגישה עם נתניהו, בחנו את כל האפשרויות ואחת הייתה שזו תהיה קיצה של הכנסת הנוכחת. גמלה בנתניהו ההחלטה והוא קטע לא רק עשרות מיליארדים שהיו אמורים ללכת לרווחה, מעבר צה"ל לנגב ועוד אלא שם קץ גם לרפורמות רבות שהיו מתכוננות לשנה הקרובה. לאזרח הישראלי היה יכול להיות הרבה יותר נוח".

 

אחת הסיבות המרכזיות שהובילו לטלטלה בקואליציה הייתה חוק הלאום. פרי אמר כי הוא שמח שהחוק, שנתניהו הוביל, לא יעבור עכשיו שהולכים לבחירות. "את חוק הלאום מנסים להעביר ביום בו שוטר דרוזי איבד את חייו בהגנה על מתפללים בבית כנסת בהר נוף. חוקים שמפלים וחוקים שבסופו של דבר עושים אזרחים סוג א ו- ב אסור לנו לתת יד לכך".

 

על מצבה של יש עתיד בסקרים אמר פרי: "אני מציע לא להתרגש. כשיצאנו לדרך הסקרים הראו במקרה הטוב 10-9 מנדטים וסיימנו עם 19. הסקרים הם תוצאה של מצב הרוח הציבורי והוא משתנה חדשות לבקרים. להערכתי נקבל 15-13 מנדטים". על האפשרות שמפלגתו תשב באותה ממשלה עם המפלגות חרדיות אמר: "אף פעם לא נהגנו בחרמות. אנחנו חושבים שצריך להחליף את נתניהו. זה צו לאומי כמעט. בפוליטיקה הכול קורה. אני לא שולל שום דבר. נראה איך הדברים יתקדמו".

 

עוד התייחס השר לשעבר פרי למשא ומתן עם הפלסטינים ואמר כי בין הבית היהודי ליש עתיד פעורה תהום. "בחלק הפלסטיני אם זה היה מגיע להכרעות מכריעות, על זה הייתה נופלת הממשלה. אם היא תיפול עדיף שזה קרה על דבר שהיה מביא עידן חדש לאזור מאשר על ויכוחים לא משמעותיים ומהותיים שאני מצפה שמנהיג יפתור ולא יוליך את מדינת ישראל לבחירות".

 

ח"כ דוד צור (התנועה) התייחס גם הוא לבחירות הקרבות באירוע שבתרבות בפתח תקווה. "אנחנו הולכים לבחירות לא בגלל שיקולים של טובת המדינה. ראש הממשלה נמצא הרבה שנים בשלטון. הוא אדם אידיאולוג, אינטליגנטי וחריף והנרטיב שלו ניכר בכל התחומים, לכן זה לא רציני לומר כי שרים שמכהנים בממשלתו פחות משנתיים אחראים למצב הנוכחי. אני לא הייתי בורח מאחריות כפי שעשה ראש הממשלה כשהטיל את האחריות רק על שותפיו".

 

בתשובה לשאלה לאן מועדות פניו, השיב צור: "אני מקבל פניות מגורמים פוליטיים, אך אני ממתין לשובה של יו״ר התנועה ציפי לבני מחו״ל".

 

יו"ר העבודה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, התארח הלילה בפורום סבן בוושינגטון והתייחס לאפשרות של איחוד מפלגות בגוש. "אמרתי מהיום הראשון, כשנבחרתי ליו"ר מפלגת העבודה, שאנסה להקים גוש מרכזי שיהווה אלטרנטיבה לנתניהו. אני פועל למען המטרה הזו בצורה זהירה ומפוכחת".

 

הרצוג שוחח עם כתבים ישראלים בשולי הפורום והצהיר: "אני אהיה ראש הממשלה הבא ואני קורא לציפי לבני והתנועה להצטרף אליי". לבני, שניצבה לצדו, הגיבה בחיוך: "בכיף, העיקר שיהיה ראש ממשלה אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים