שתף קטע נבחר

חופשה חריגה בדרך מקצא"א ללשכת רה"מ

גורמים בחברה טוענים שמעבר המזכיר דוד שרן ללשכת נתניהו התאפשר בזכות חל"ת לא מקובלת. לדבריהם, במגזר הפרטי זה לא הייתה מתקבל

מנכ"ל ראש הממשלה החדש דוד שרן קיבל לאחרונה מקצא"א חופשה חריגה בת שנה ללא תשלום כדי שיוכל לעבור לכהן כראש לשכת ראש הממשלה. גורמים בחברת האנרגיה הממשלתית קצא"א אומרים היום (א') כי מדובר במהלך לא מקובל, וחופשה כזאת לא הייתה מתקבלת במגזר הפרטי.

 

שרן (44) הוא סגן-אלוף במילואים ויועץ פוליטי ותיק שהיה איש אמונו של שר האוצר לשעבר יובל שטייניץ. במשך כשנה, עד לפני ימים אחדים, כיהן כמזכיר קצא"א כעד שקיבל את הפנייה מנתניהו וביקש את החל"ת.

 

כבר כשקיבל את תפקיד מזכיר קצא"א נמתחה ביקורת על המהלך, מאחר שכראש לשכתו של שטייניץ הוא היה מעורב במינוי דירקטורים לחברה, ועלה חשש שהם הושפעו מכך כשבחרו בו לתפקיד.

 

לבסוף אישר בית המשפט המחוזי את מינויו וקיצר את תקופת הצינון שחלה עליו. אך בהוראת המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, הדירקטורים ששרן היה מעורב במינויים פסלו את עצמם מלקחת חלק בהליך הבחירה.

 

את התשובה לשאלה מי הדירקטורים שאישרו את מינוי שרן אסור לציבור לדעת משום שזהותם נמצאת תחת צו החיסיון.

 

חברת קו צינור אילת אשקלון (קצא"א) אחראית לאסון הטבע הגדול צפונית לאילת. במסגרת מעמדה המיוחד היא פטורה מתשלום מסים לממשלה או לכל רשות אחרת וכל מידע על פעילותה חסוי. היא עצמה, נטען לא פעם, משמשת למעשה סידור עבודה למקורבי השלטון. קצא"א נוסדה בשנת 1968 כדי להעביר נפט גולמי מים סוף לים התיכון ובכיוון ההפוך.

 

מדוברות חברת קצא"א נמסר: "דוד שרן נבחר על ידי ועדת איתור מקצועית, בהליך מכרזי ואושר על ידי דירקטוריון קבוצת החברות, לאחר שמזכיר החברה הקודם פרש לגמלאות. לדוד שרן אושרה חל"ת על פי הנהלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רשות הטבע והגנים
אסון הנפט של קצא"א בערבה
צילום: רשות הטבע והגנים
מומלצים