שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "הקיצוץ בתחבורה הציבורית? מחטף שיפגע בכולם"

  שר התחבורה, ישראל כץ, מתכוון לקצץ למעלה מ-800 מיליון שקלים מתקציב התחבורה הציבורית לטובת מימון מבצע צוק איתן, תוך הפקרת צעירים וקשישים ודחיפת אזרחים לרכישת מכונית יקרה ומזהמת - כך אומרת חברת הכנסת תמר זנדברג וקוראת לח"כים מהאופוזיציה ומפלגות יש עתיד והתנועה, להצביע נגד

  ניסיון אחרון לבלום את הקיצוץ בתקציב התחבורה הציבורית? שר התחבורה, ישראל כץ, צפוי לדווח מחר (ב') לוועדת הכלכלה על מדיניות ופעולות המשרד, כיצד ניצל את תקציב 2013 ומה הן תוכניות העבודה של המשרד לעתיד. מוקדם יותר יוחלט בוועדת הכספים האם יקוצצו 810 מיליון שקלים מתקציב התחבורה הציבורית במשרדו של כץ, לטובת מימון מבצע צוק איתן.

   

  לדברי חברת הכנסת תמר זנדברג, קיצוץ מאות המיליונים הוא מחטף לכל דבר ועניין. "המחטף לטובת צוק איתן יוריד 810 מיליון שקלים מהתחבורה הציבורית - קיצוץ בסובסידיה לתחבורה הציבורית בסך 350 מיליון שקלים, וקיצוץ של 460 מיליון שקלים בתקציבי פיתוח והסעת המונים. הכנסת עושה את זה בשבוע האחרון לפעילותה, וכשאין קואליציה בפועל", אמרה.

   

  זנדברג טוענת כי "קיצוץ בתקציבים אזרחיים לטובת הוצאות מלחמה הוא תמיד בעייתי, אבל הפעם זה גם נעשה במחטף, ובשבוע האחרון לפעילות הכנסת. בחסות התפוררות הממשלה, מחריבים את התחבורה הציבורית בישראל, מפקירים את הצעירים והקשישים, ודוחפים עוד אוכלוסיות לרכישת מכונית יקרה ומזהמת. ביטחון צבאי הוא לא חזות הכל. יותר אנשים מתים בישראל מזיהום אוויר מאשר במלחמות ופיגועים, וכמובן בתאונות דרכים".

   

  במהלך היום עסקה זנדברג בניסיונות שכנוע של חברי כנסת. "אני קוראת לחברי חברי הכנסת להצטרף אלי ולהרים ידם נגד המחטף הזה. גם מי שנוסע במכונית ממוזגת, חייב לזכור את מי שעומד בגשם ובשמש ומחכה לאוטובוס", אמרה. זנדברג הוסיפה וציינה כי "ישראל מפגרת אחרי העולם בכל הנוגע לתחבורה ציבורית ולא עושה מספיק כדי לסגור את הפערים האלה. זה עניין של השקעה וסדרי עדיפויות. אם המדינה הייתה שמה לה למטרה לקדם תחבורה ציבורית, היתה פה מערכת כזו. אבל למדינה נוח יותר להמשיך להזניח את הציבור, בעת שהיא גוזרת קופון שמן על מכירת רכבים פרטיים ודלק".

   

  "אין סיבה שחברי הכנסת ירימו ידם בעד ההעברה הלא הוגנת הזו, שתפגע בחלקים החלשים ביותר בציבור. אני קוראת לחברי הכנסת של האופוזיציה, ובעיקר של יש עתיד ושל התנועה, להתנגד להצעה הזו ולעצור את הקיצוץ בתקציב התחבורה הציבורית".

   

  ומה אומרים במשרד התחבורה? "הטענה כי השר כץ מתכוון לקצץ 810 מיליון שקלים מתקציב התחבורה הציבורית לטובת מימון מבצע צוק איתן חסרת כל שחר, שכן שום פרויקט תחבורתי לא הופסק או בוטל. ההפחתה של 350 מיליון שקלים מתקציב הסובסידיה של התחבורה הציבורית נובעת מתקציב עודף שהוקצה בתחילת השנה לטובת התייקרויות שלא התממשו בעקבות הוזלת התשומות כמו למשל מחירי דלק שהוזלו. גם הטענה על קיצוץ לכאורה של 460 מיליון שקלים מתקציבי הפיתוח והסעת ההמונים כלל אינה נכונה. כל הפרויקטים התחבורתיים מבוצעים במלוא התנופה ואין שום חוסר תקציבי המונע את המשך פיתוחם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  כץ - רוצה לקצץ 810 מיליון
  צילום: מוטי קמחי
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים