שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: ארכיון "ידיעות אחרונות"

  "לא יודעים מה קרה אז". ynet תש"ח בטוויטר

  עבור לוחם האצ"ל יוסקה נחמיאס, פרויקט הציוצים המיוחד של ynet נותן זווית חדשה למלחמה שבה לחם ואף נפצע בידו ובאוזנו. גם הוא מזמין את כולם לעקוב - ולחזור לדיווחים בזמן אמת מימי הגבורה של הקמת המדינה

  איך עקבו אחרי החדשות בשנת 1948? צפו    (צילום: אסף מגל וניצן דרור רועי עידן)

  איך עקבו אחרי החדשות בשנת 1948? צפו    (צילום: אסף מגל וניצן דרור רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  שבוע לא פשוט עבר על היישוב היהודי בארץ ישראל שאך זה מכבר התבשר על אישור תכנית החלוקה. עשרות הרוגים בכל רחבי הארץ בהתקפות כנופיות ערבים והתפרעויות המון בכפרים ובערים הערביות והמעורבות. הדרך לירושלים שובשה בשל מארבים באזור באב אל ואד ואספקת תנובה שובשה, בתל אביב עברו אלפי פליטים למחנות זמניים בעקבות ירי בלתי פוסק ממכונות ירייה על גגות נווה צדק,
  בחיפה הסוסים והעגלות של מובילי הנפט לא מסוגלים להגיע לנקודות האספקה ובנגב נרצחו בני נוער שיצאו לטיול וגופותיהם התגלו בשטח.

   

  כוחות ההגנה לוחמים בכל הגזרות, אנשי האצ"ל מאשימים את ההגנה באוזלת יד, מציתים בתי מגורים וחנויות ערבים בתגובה על ההתקפות ופורעים יהודיים מבצעים מעשי נקם שמכונים על ידי ההנהגה היהודית "סכין בגבו של היישוב". בעוד הבריטים מתכננים את מבצע סיום המנדט, בעולם הערבי תכונה רבה לקראת הכינוס בקהיר של מדינות ערב, בו יוחלט מתי ואיך תתבצע המתקפה הכללית על "מדינת יהודה".

   

  בפרויקט היסטורי חדש בטוויטר חוזר ynet אחורה בזמן לימי הקמת המדינה, מכ"ט בנובמבר ועד ה' באייר תש"ח, אז הכריז דוד בן גוריון על "הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל, היא מדינת ישראל". מדי יום מצייץ החשבון ynet1948 , כביכול בזמן אמת, דיווחים שוטפים מהנעשה בארץ ומחוצה לה. לפרויקט נרתמו כמה ארכיונים, בהם ארכיון צה"ל ומערכת הביטחון, ארכיון המדינה, ארכיון הג'וינט והארכיון הציוני, שתרמו חומרים יוצאי דופן של הרגעים הדרמטיים ביותר בימי הקמת המדינה.
   
  עקבו אחרי ynet1948 כדי להצטרף למסע. אין לכם טוויטר? ההתחברות פשוטה, ובכל מקרה אפשר גם רק להציץ.
   

  כמה מהציוצים מהשבועיים האחרונים:


  הפיד ההיסטורי של ynet תש"ח:  

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים