שתף קטע נבחר

מרכז הליכוד נגד נתניהו: בטל את השיריונים ואת הקדמת הפריימריז

לקראת הבירות הפנימיות מפגין המרכז התנגדות חריפה להצעות של רה"מ לגבי קביעת הרכב הרשימה, ובעיקר להקדמת מועד הפריימריז לסוף החודש. חברי המרכז: "הוא מקדם מחטף". ובכל זאת ניצחון לנתניהו: ההצבעה חשאית

האם צפויה ליו"ר הליכוד בנימין נתניהו מכה נוספת לקראת הפריימריז ובחירות 2015 ? 500 חברי מרכז הליכוד התכנסו הערב (ג') במלון אשל באריאל כדי לדון בשורת הצעות שעל סדר היום של המפלגה, ובהן השיטה להרכבת הרשימה לכנסת. הכנס היה סוער מתחילתו והמשתתפים דרשו להסיר מסדר היום את ההצעות שהעלה נתניהו להקדמת הפריימריז, לשריון מקומות בעשירייה השנייה וקידום הנציגים במחוזות למקומות גבוהים יותר לרשימה. הצבעה חשאית על הסוגיות צפויה להתקיים מחר.

 

בחירות 2015 - כתבות נוספות:

 

לאורך הכנס נשמעו קריאות בוז רמות כשהוזכר שמו של ראש הממשלה, ואם אכן יהיה רוב נגד ההצעות שלו, הדבר צפוי לגרום לנתניהו מבוכה גדולה רגע לפני הפריימריז והבחירות הכלליות.

 

חרף ניסיונות שביצעו מקורבים לח"כ משה פייגלין, המתמודד גם הוא על ראשות המפלגה, מחר ייפתחו הקלפיות להצבעה חשאית על הצעות נתניהו. אם הן לא יתקבלו, ב-25 בדצמבר יתכנסו חברי המרכז שוב ויכריעו מי הגוף הבוחר שירכיב את הרשימה לכנסת. המשמעות במקרה כזה תהיה דרמטית כי סביר להניח שהמרכז יעביר את הכוח לעצמו ויחליט שהוא זה שמרכיב את הרשימה כולה.  

 

כינוס מרכז הליכוד באריאל, הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
כינוס מרכז הליכוד באריאל, הערב(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

מיכאל פואה, הנחשב מקורב לח"כ פייגלין: "ראש הממשלה מביא הצעה שלא עושה ולא תעשה טוב לליכוד. למעשה הוא מקדם מחטף ומתכוון גם להקדים את הפריימריז וגם לאחד את ההצעות לראשות הליכוד ולרשימת הליכוד לאותו יום. זה דבר בלתי נתפס ובלתי מקובל". על ההצבעה החשאית הוסיף: "ראש הממשלה לא הצליח לגייס את החתימות ואפילו לא קרוב לזה. ולכן דנון שהיה מתואם איתו הודיע בניגוד להחלטת בית הדין שתהיה הצבעה חשאית. זאת פארסה. אף אחד לא יודע איפה מצביעים, איפה הקלפיות, מתי מצביעים. מישהו פה החליט להרוס את התנועה". 

 

אחרי שבית הדין של הליכוד הורה לנתניהו לא לערוך כינוס מרכז ללא ישיבה של ועדת החוקה קודם לכן, התכנסה אמש הוועדה בירושלים ודנה עד השעות הקטנות של הלילה בשורת הצעות של ראש הממשלה לשינוי התקנון. אבל אף שמדובר היה בשינויים מרחיקי לכת, איש מהליכוד לא עודכן בעניין.

 

בין השאר ביקש נתניהו ביקש מוועדת החוקה להקדים את הפריימריז מ-6 בינואר ל-31 בדצמבר. הוא נימק זאת בכך שצריך להשאיר מספיק זמן להיערכות לבחירות, אולם בליכוד האשימו כי נתניהו מבקש להקדים את המועד על מנת לסכל את האיום של השר לשעבר גדעון סער, שהודיע שהוא שוקל להתמודד, ובכך לא להשאיר לו מספיק זמן להתארגנות.

 

כבר בפתח הכינוס באריאל מחו חברי המפלגה מחו על קיומו במקום שמכיל כ-700 איש בלבד, ומונע השתתפות מ-3,500 בעלי זכות ההצבעה. חבר המרכז אלי קורנפלד אמר על הבמה, לקול מחיאות כפיים סוערות, שהמפלגה מצויה בשבר עמוק וכי החלטת ועדת החוקה של המפלגה מאמש היא שערורייה. "מה שעשיתם אתמול בלילה לא מקובל על אף אחד מאיתנו. קיבלתם החלטה במחשכים ובמרתפים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
בנימין נתניהו
צילום: מוטי קמחי
מומלצים