שתף קטע נבחר

סער בהתבטאות ראשונה על הקדמת הפריימריז: "לא הגון לשנות כללי משחק"

השר לשעבר התייחס לניסיון של ראש הממשלה להקדים את הבחירות הפנימיות, כדי למנוע ממנו לההתמודד: "אין סיבה לשנות את התאריך". על ההחלטה אם ירוץ אמר: "תתאזרו בסבלנות, מי שרוצה להנהיג צריך קור רוח"

הליכוד ממשיך לסעור: במהלך ההצבעה של חברי מרכז המפלגה על בקשת בנימין נתניהו להקדים את מועד הפריימריז, נרשמה היום (ד') התבטאות ראשונה של השר לשעבר גדעון סער, ששוקל את התמודדותו על ראשות הליכוד. "שינוי כללי משחק במהלך התמודדות זהו דבר לא הגון", אמר סער שהגיע להצבעה בגני התערוכה בתל אביב. "תאריך הפריימריז לראשות הליכוד כבר נקבע ל-6 בינואר, ואין שום סיבה לשנות אותו".

 

הסקר הדרמטי: סער בראשות הליכוד מביא מספר מנדטים זהה לנתניהו

 

ההצעה שמנסה נתניהו להעביר, ולפיה הבחירות המקדימות בליכוד יתקיימו שבוע קודם לכן, ב-31 בדצמבר, נתפסת במפלגה כתגובה לאפשרות שסער יתמודד מולו. אם אכן יצליח להקדים את הפריימריז, הסיכוי של סער להתמודד יפחת בשל קוצר זמן להתארגן להתמודדות. 

סער ונתניהו. אותו מספר מנדטים בדיוק בראשות הליכוד (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
סער ונתניהו. אותו מספר מנדטים בדיוק בראשות הליכוד(צילום: אלכס קולומויסקי)
 

השאלה אם סער אכן מתכוון להתמודד מעסיקה לא רק את הליכוד את המערכת הפוליטית כולה לקראת בחירות 2015. סקר ערוץ 10 אתמול הצביע על כך שהליכוד בראשות סער יקבל מספר מנדטים זהה לליכוד בראשות נתניהו (20 מנדטים).

 

עד הבוקר נמנע סער כמעט לחלוטין מהתבטאות בנושא, וההערכות והשמועות הגיעו בעיקר ממקורבים ומפעילי ליכוד הנמצאים איתו בקשר. היום, בתשובה לשאלה מתי יחליט אם להתמודד,

ענה סער: "אני מציע לכם להתאזר בסבלנות. כדי להנהיג צריך סבלנות וקור רוח".

 

חברי המרכז מקיימים הצבעה חשאית הן על הקדמת הפריימריז והן על אופן שריון המקומות ברשימה לכנסת שאותו מעדיף נתניהו. הקלפיות נפתחו ב-10:00 ויפעלו עד 22:00, וההצבעה עשויה במידה רבה להכריע לאן מועדות פניו של הליכוד.

 

אתמול התייצבו באריאל כ-500 חברי מרכז לכנס שהתנהל באווירה שהייתה די עוינת מבחינתו של נתניהו (שלא נכח במקום). עשרות חברי מרכז האשימו אותו שהוא גורם נזק לתנועה, משנה תקנון באופן מרחיק לכת ושולח את החברים לקלפיות מבלי שבכלל ברור היכן הן ממוקמות, מה הן שעות ההצבעה ואיך היא אמורה להתבצע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלכס קולומויסקי
גדעון סער ובנימין נתניהו
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים